jessica jones

fahrenheit456 fahrenheit456
süper güçleri uçmak, aşırı dayanıklılık ve insanüstü güç olan bir marvel süper kahramanı. yakında kendisinin 13 bölümlük bir netflix dizisi çekilecek ve sonrasında (bkz: the defenders) a katılacak. marvel süper kahraman dizisinden çok biraz daha ayakları yere basan diziler yapmaya çalıştığı için (bkz: daredevil), muhtemelen dizide uçmaz ama güzel olur diye tahmin ediyorum.
kendindençekilmez kendindençekilmez
bad guy olarak david tennant seçimi cuk oturmuş bir netflix yapımı marvel projesi. tennant civarında kim oynarsa oynasın onu izlemek her zaman bir keyif. sürükleyiciliğin teminatı gibi bir adam.
kralfeanor kralfeanor
üçüncü bölümüne kadar izleyebildiğim sıkıcı saçma dizi. sonra da bıraktım. boşuna bir gün boyunca birinci sezonu indirmekle uğraştım.
north cyprus north cyprus
behzat ç.'nin süper kahraman olarak atanamamış dişi versiyonu, herşey tam tadında bırakılmış çok az durağanlaşsa da genel hikaye oldukça akıcı, son bölümde rosario dawson'u görmek ayrı bir güzellik oldu.

jessica jones vs luke cage ve jessica jones + trish walker vs will simpson dövüş sahneleri akla daredevil'da ki sahneyi getiriyor.

sonuç olarak jessica jones'un özel güçleri olsa da bir polat alemdar değil iyikide değil..
rki rki
ikinci sezonu 8 mart 2018 dünya kadınlar gününde geliyor.
‘marvel’s jessica jones’ sets season 2 premiere date variety

"kız kardeşlik" adına supergirl, wonder woman gibi kalitesiz vıcık vıcık çöp yapımları yücelten hanımları buraya alalım. bu konuda bayrağı taşıyacak bir yapım varsa o da jessica jones'tur. kilgrave'in yokluğunda ne kadar olur bilemiyorum ama ikinci sezonun da en az birincisi kadar güzel olması dileğiyle:

akşam yatmak bilmez sabah kalkmak bilmez akşam yatmak bilmez sabah kalkmak bilmez
spoiler içerir, ona göre okuyun.

ikinci sezonu yeni bitirdim. ilk sezona göre daha sönüktü, sadece son 2-3 bölüm güzeldi. insan suçlu da olsa annesini polislere (muhtemelen annesinin öldürüleceğini bilerek) teslim eder mi? zor bir ikilem sunmuşlar, insan kendini yerine koyup düşünüyor. filmlerde dizilerde bunu yapabildiğiniz zaman başarılı oluyorsunuz bence. neyse ki son 2-3 bölümde biraz toparlamışlar.

kötü yanı, dizide kötü karakter yok. pryce'ı saymıyorum. jessica'nın güçlerini görebileceğimiz bir karakter olması gerekirdi. vardı ama annesiydi ve aralarındaki şey mücadeleden çok birbirini tanımak ve ikna etmeye çalışmaktı. kötü karakter olmayan super hero dizisi/filmi mi olur? nerde killgrave nerde bu sezon.