jewel

1 /
bettyboop bettyboop
bir yerden en iyi rock şarkıcısı ödülü almış şarkıcı.bu ödülü gösterirken yüzüne ben bilmem onlar verdi ifadesini takınmıştı.
broadband broadband
resmi websitesinde "şarkıcı, şarkı sözü yazarı, şair ve sanatçı" olarak tanıtılan ve bu kelimelerin hepsini hakkıyla elde etmiş kişi. söylediği şarkıların bildiğim kadarıyla hepsini kendisi yazmış ve bestelemiştir. unplugged olarak verdiği konserlerde de söylediği şarkıları nasıl yazdığını anlatır. foolish games, hands, near you always, you were meant for me gibi romantik parçaları, bu tarzı sevenlerin dillerinde pelesenk hale gelmiştir. sesini duygusal parçalara oturtabildiği gibi intuition gibi kendi alışılmış kalıbından çıkıp hareketli parçalara da uydurabildiğini göstermiştir. güzel sesinin yanında tabii ki güzel fiziğini de unutmamak gerekir. son olarak kendisinin yayınlanmış 2 tane kitabı (biri yazdığı şiirlerden oluşuyor) vardır.
anosias anosias
tam adı jewel kilcherdır. foolish games türküsü neredeyse herkes tarafından bilinir. oldukça berrak sesi, romantik şarkılara oldukça güzel oturur. you were meant for me, wish you were here gibi slow hitlerinin yanında en son oldukça kıpır kıpır intuition diye bir hiti olmuştur.

en bilinen şarkılarının sözleri için:
(bkz: foolish games)
(bkz: you were meant to me)
(bkz: intuiton)
(bkz: wish you were here)

şimdiye kadar 6 albüm çıkarmış olduğu ama sadece bu kadar şarkısının çok bilinmesi, şarkılarının tanıtımını iyi yapamamasından kaynaklanıyor olabilir. albümlerinin satış oranı da her seferinde (this way hariç) bir öncekini aratmaktadır. yayınlanan albümleri :

1995 - (bkz: pieces of you )
1998 - (bkz: spiri)t
1999 - (bkz: joy a holiday collection)
2001 - (bkz: this way )
2003 - (bkz: 0304)
2006 - (bkz: goodbye alice in wonderland )

2007 yılında da eski şarkılarından derlediği bir toplama albüm çıkarma hazırlığındadır. (bkz: greatest hits)
george george
mükemmel ses rengi ve canlı performanslarıyla göz dolduran çok tatlı bir sanatçıdır kendileri.stand ve intuition parçaları özellikle tavsiyemdir.ayrıca:


atma ziyaaaaaaaaaaaaaaaa atma ziyaaaaaaaaaaaaaaaa
saat mekanizmalarında da kullanılır jewellar. eskiden yakut kullanılmış olmakla birlikte, günümüzde sentetik üretilmiş yakut kullanılmaktadır. bu taşlar mekanizmadaki parçaların birbirini aşındırmasını engellerler. saatin ömrü konusunda tek başına bir kıstas olmasa da oldukça önemlidir. çin yapımı ucuz mekanizmalarda ise yakut gibi gözüken şeyler kırmızıya boyalı camdır.
karyatid karyatid
bir blonde redhead şarkısı.

ten feet high
i can't fly and
stand on
facedown
can't be gone
fell for
just not
missing my luck
i have the figure of virgin mary

i can't stop my fall
for your eyes
not for an hour
and not for your smile
please don't be late
'cause you know i can't wait
and don't complain and be insane


1 /