justice league

1 /
cursedpower cursedpower
18 ocak 2007de yayınlanacak smallvile 6. sezon 11. bölüm(justice de karşımıza çıkacak dc comics` karakterleri birliği. şimdiye kadar bir çok karakter `smallville`e konuk olmuş olmasına karşın bir toplanma ilk kez gerçekleşecek. geçen haftaki bölümde(`static) martian manhunter ilk kez ucundan gözükmüştü. ancak bu bölümde sadece flash, aquaman, green arrow, superman(clark) ve cyborg karakterleri yer alıyor. bruce waynenin(batman ne zaman geleceği merak konusu wonder woman ise joss whedon`un şu anda filmini yazmasından dolayı bu gruba en azından şimdilik dahil olmayacak.

kaynak: (bkz:http://www.kryptonsite.com/
bu sefer kesin bu sefer kesin
adalet ligi veya adalet birliği diye türçeye çevrilen dc comics'in kahramanlarının oluşturduğu ekip.

the big bang theory 4. sezon, 7. bölüm:
-dr. cooper?
+evet.
-ben özel ajan page, fbi.
+fbi'dan özel ajan page olduğunuzu söylüyorsunuz.
-işte kimliğim.
+burada da benim adalet ligi* üyelik kartım var. ama bu, batman'i tanıdığım anlamına gelmiyor.
lizdarcy lizdarcy
new 52 içinde en sevdiğim hikaye justice league'inki kesinlikle. en iyi çizimler de onda. gerçi yanlış bir ifade oldu jim lee'nin çizer olduğu seriler desem daha doğru olacak. adam baya iyi. he son olarak okuyun arkadaşlar çizgi romanlarını da, konuşacak kimse bulamıyorum. bilgisayar okumama rağmen kendime uygun nerdlikte kanka bulamayanınca insanlara okusunlar diye drivedan çizgi roman paylaşıyorum. o derece. bir de marvelın ve dcnin sadece filmlerini izleyerek benimle dc vs marvel muhabbetinde marvelcılık oynayanlar az mantıklı olun. resmen ulusa seslendim.
majestelerii majestelerii
genel olarak 7.üyenin sürekli değiştiği topluluk.

ağırlıklı martian manhunter, arada green lantern, nadiren green arrow, uzak ihtimal hawk girl gidip geliyor sürekli. dceu evreninde bile 7.karaktere hala karar vermediler.


kabzımal kabzımal
fragmanı ilgi çekmiştir ama batman vs superman gibi hayal kırıklığına uğratabilir
tabi bunu söyleyince düşük beklentiyle izeleyecem ve bu sebepten ötürü ya beklediğim gibi olacak ya da beklentimin üstünde , sonuç olarak her türlü severek izleyecem.
not : bir an için paradoksa girdim sandım çok şükür teğet geçtim
yes he is yes he is
umarım bu defa tuttururlar. ellerinde inanılmaz bir malzeme var ama the dark knight'tan sonra her yaptıkları film başarısız oldu. ellerindeki tek bir villain, marvelin bütün herolarından daha ünlü daha çok seviliyor.. adeta matrix gibi bir felsefe yaratabilen bir karakter.. dc nin bir villain i, marvelin bütün herolarından daha popüler ve daha çok sevilip biliniyor. dc nin elindeki kalite ve zenginlik inanılmaz ama nerdeyse on yıldır değerlendiremiyorlar. şimdiki ergenler pek hatırlamaz belki ama joker'in 'why so serious' mottosu herkesin masaüstü arkaplanıydı, onun için söylenen 'some men just want to watch the world burn' repliği matrix açıklamalarına benzer tartışmalar üretiyordu. öyle bir filmdi öyle bir villain di joker. marvelin dandik izle geç kahramanları kimin aklında iz bıraktı.. iron men'in kaptan amerika'nın ne düşündüğüne kim kafa yordu.. marvelin hangi karakteri iz bıraktı.. derinlik yok zaten de demek istediğim şey dc nin ne kadar efsane ve zengin olduğuydu. dc öyle ünlü ve öyle efsaneydiki inşaat işcileri bile yeni dökülmüş çimentoya 'why so serious' yazıyordu. etrafta dünyanın küllere bulanmasını isteyen facebook grupları vardı. şimdiye kadar yaratılmış en efsane karakter batman'den bahsetmedim bile. bırak batman'i, dc nin bir villaini bile marvelden daha büyük onu göstermeye çalıştım. elinde böyle malzeme olan dc nin suicide squad gibi boktan fimler çıkarması kabul edilemez.. umarım bu defa kalitesine yakışır bir fim olur.
majestelerii majestelerii
açılın fragmanın sonundaki karakteri açıklıyorum.

banko aquaman
plase supergirl.

hatırlarsınız ilk fragmanda aquaman ekibe girmeyi reddediyordu ama batman onun geleceğine inanıyordu. aquaman olma ihtimali bu yüzden yüksek.

ikinci ama daha düşük ihtimal ise supergirl. josh whedon avengers sonrası yeni bir evrene girme sebebi olan supergirl, bu şekilde evrene girebilir.
1 /