kadınlar kulübü

1 /
marmelat marmelat
türk kadınlarının internet üzerinde gün kıvamında toplaştıkları site. binlerce üyesi binlerce kızsal konuyla geniş bir yelpazeye sahip. bu sitede ev hanımlarından öğretmenlerden hemşirelerden idari yöneticilerine kadar alakasız bir çok kadının göğüs estetiği, cilt bakımı, tüy kıl alma mevzularında nasıl iyi anlaştıklarını göz önüne seren ve kesinlikle sosyologlar tarafından incelenmesi gereken bir yer burası.

kullanıcı adının altında kişinin yaşı işi medeni hali yazar. bir çoğunun iletileri altında da enterasan grafikler vardır. bunlardan genç kızların evlilik tarihine ne kadar kaldığını gösteren gelin damat, yeni evlilerin bebeklerinin doğumunu aylarını gösteren bi emzik, ev hanımlarınsa kilo verme çizelgesi en dikkatimi çekenlerdir. arama motoruna kızsal herhangi bi konu yazdığınızda ilk karşınıza çıkan site olması aslında ne kadar büyük bir potansiyel olduğunu gösterir.

neler mi var bu sitede. neler yok ki. göğüs büyütmek, kilo verdirmek, tüy azaltmak için aklınıza gelebilecek binbir çeşit ot karışımları, her türlü estetik, bebek bakımı, kızların çeyizlerinin , evli olanların da kocalarının ve çocuklarının fotoğraflarını yayınladığı ilginç bi platform.

beni en dumur etmiş konu da istenmeyen tüyler bölümündeki "çişinizi dolunayda vüzudunuza sürerek tüylerinizden kurtulun" konusudur ki bunu deneyen onlarca insan olduğunu görmek gerçekten insanı tarif edilemez duygular içinde bırakır.

merak edenler için
tüylere enteresan bir çözüm (dolunay ve idrar) | kadınlar kulübü milliyet'te bir köşe yazarı kaleme almış dün.baya enteresan geldi.:icecream:uygulayan ya da uygulayıp paylaşmak isteyen varsa buyursunsengözlerimeb... kadinlarkulubu

etmeyenler için
www.kadinlarkulubu.com
katinanınelindemakası katinanınelindemakası
kocalarına kociş, hamilelere hamiş, göbeklerine göbiş diyen kadınlar var burada. siz gayet resmi bir dille 'siz' diye hitap ederek birşeyler yazsanız da, cevaplar sinir bozucu bir şekilde mutlaka 'canım' 'cicim' diye gelir. büyük bir kavgaya şahit olmak veya sosyal tesbitler yapmak istiyorsanız, 'nişanlımla birlikte oldum, hamileyim yardım edin' veya 'evli bir erkekle birlikteyim, benim günahım ne' diye başlıklar açabilirsiniz. ardından seyreyleyin cümbüşü. zîra resmi nikahınız yapılmış bile olsa, nişanlınızla birlikte olamazsınız, bu ahlaksızlıktır. evli bir adamla birlikte olmuşsanız ki vay halinize.
gamzee gamzee
a'dan z'ye her bilginin, her konunun yer aldığı site. estetik mi yaptıracaksın aç bak kime ne olmuş, ne yaşamış, ne diyor. ilaç mı kullanıyorsun kim nasıl kullanmış gene öğreniyorsun. birçok faydalı bilgi mevcut.
eyes of the aygır eyes of the aygır
engin bir bilgi deryası. tuhaf bi şekilde kendi içinde bir jargonu var ve anlamadan kaptırıyosunuz okurken. canım, tatlım, hayatım, kız, meleğim, tatlışlar gibi hitapların arasından artık nasıl bi bilgi arıyosanız ulaşmaya çalışıyosunuz. her türlü konu başlığı var. çoğu başlığında yüzlerce sayfa yorum yazılı. 10sayfadan sonra bunları okumaya takatiniz yetmiyor genelde. tatlışların arasında olduğunuzu farkettiğinizde "napıyorum ben" aydınlanmaları yaşasanız da zaman zaman açılıp bakılmasına engel olmuyor bu.
sisice sisice
biraz kadınsal muhabbetlerin döndüğü bir yer.
fakat, eğer hiç denemediğim herhangi bir şeyi alacaksam ilk burada yapılan eleştirilere göz atıyorum. genelde yapılan eleştiriler doğru çıkıyor.
küçük hanım küçük hanım
ş harfi ş harfi olalı hiç bu kadar sevilmemiştir herhalde. bu site sayesinde alfabede adeta bir kraliçe, adeta bir hanım ağa. bebişi eh anladım, kocişe allah sizi kahretmesin dedim ama hamişe artık diyecek laf söz bulamadım. bir de dün şunu gördüm ya artık sitenin adı değişsin kadişler kulübü yapılsın;

"tatlım fotodaki sen misin? memişler süper görünüyor"
kamyönet kamyönet
yazacaklarımın sözlük hatunlarını sinirlendireceğini tahmin etsem de, yapmadan edemeyeceğim. zira yine hava aydınlanmasına rağmen uykumun gelmediği günlerden birinde saatlerimi bu pembe paralel evrene ayırdım, yaptım bunu evet, bari birkaç tespit yapayım da boşa geçmiş olmasın.

türk kadınları kafa olarak malesef benim sandığımın çok gerisindeymiş. akademik ortamlarda, sözlüklerde, ya da diğer çeşitli yerlerde kafa yapısı bana benzeyen hatunlarla takıla takıla ; ülke geneliyle sırf benim kendi ortamımın farklı olduğunu göz ardı etmişim. ben saf; "türk kadını 30 yıl öncesinin kadını değil, çok değişti, bizimle aynı kitapları okuyor, aynı filmleri izliyor, evlenmeden vermem mantığını %90ı bırakmış, bırakmış olmayan da en azından farklı düşünene saygılı, bu konuda fanatik değil. makyaj,ağda konuşmayı bırakmış, unisex konulardan konuşuyor" diye geziyordum.

üşenmeyip kullandıkları kozmetik ürünlerinin tek tek fotoğrafını çekip foruma koymuşlar. içlerinde ciddi ciddi 30-40 orijinal parfümü olan var. ağda forumu yüzlerce sayfa, evet yüzlerce sayfa ağdayı konuşmuşlar. profil imzalarına ekledikleri bantlar ve dertlerini tartıştıkları forumdan anladığım kadarıyla en büyük dert hala evlenmek, çocuk yapmak. lise-üniversite çağında olanlar "sevgilim bana salak dedi ben şimdi napıcam" gibi başlıklar açmışlar. yine aynı dert forumunda sevgilisiyle birlikte olduğunu söyleyenler resmen recm ediliyor. sevgilisinin kendisiyle birlikte olmak istediğini yazan olursa forumca çocuğa ana avrat düz gidiyor, "niye bu erkekler hep böyle" diyorlar. kimisi de sevgilisini övüyor "hiç benden öyle bir şey istemedi, beni ben olduğum için seviyor" diye. (hee canım seni sen olduğun için seviyor boynuzların o yüzden ozon tabakasını deldi ya da çocuğun sol eli nasır tuttu.)

cinsellik forumu açmışlar bi umut ona baktım böyle bir forumu açtıklarına göre az da olsa gelişme var diye. açılan en cesur başlık "ya bazen şeytan diyo sevgilinle birlikte ol çok merak ediyorum" vs. şeklinde. yine aynı şekilde recme uğruyor, evlenene kadar sabretmesi öğütleniyor. onun dışında merak ettikleri şeyleri soruyorlar ama yetişkin bir insanın bilmemesinin anormal olduğu şeyler bunlar "anal seks ne demek" gibi. safın birini barzo sevgilisi "bi kızın arkadan bakınca poposundan anal seks yapıp yapmadığı anlaşılır" diye kandırmış( ya da inanarak söylemiş) kız da buna inanmış ve başlık açmış. gelen cevapların içinde 5-10 kişi "olur mu öyle saçmalık" demiş, kalanı "ya olabilir aslında çok ilginç" modunda. saçmalığını geçtim, böyle bir iddianın kadın cinsini, onun özel hayatının mahremiyetini ne kadar aşağıladığının farkında değiller.

kültür-sanat forumu da açmışlar dostlar alışverişte görsün hesabı. hepsi aşk tesadüfleri sever filmine bayılıyor. "gülü bir gün seni her gün gülü solana seni ölene dek seveceğim" tarzı şiirlerini yayınlamışlar. favori yazarları canan tan, tuna kiremitçi, cezmi ersöz. elif şafak'tan aşk'ı okuyanlar aralarında yine kültürlü kalmış.

gel de saygı duy.
moreana moreana
önceki girilerde örneklendiği üzere oldukça saçma muhabbetlerin arasında hayat kolaylaştıran bilgiler sunabilen bir foruma sahip sitedir.

şimdi bu "ay kadınlar kulübü mü, hiç girmedim, ivrenç!" muhabbetini bir geçelim. çoğumuz da dışarıdan alaya alarak, biraz da "allam beni kimse burada görmesin, history'i temizlemem lazım" utancıyla bilgilerinden faydalanıyoruz. şahsen google'a ne yazsam bir şekilde kadınlar kulübü'nde konusunu buluyorum. ev tadilat işleri ve bu işler için olası ücretler, online alışveriş sitelerinin güvenilirliği, en iyi ortopedistler vesaire, her tür bilgi, deneyim sahibinin yorumuyla direkt olarak orada.

insanda çoğu zaman "arif in manchester united a attığı golü aramak" hissi yaratıyor ama olsun.

edit: ben epey sığ sularında takılmışım yav, ekşisözlük'ten okuduklarımdan sonra harbiden korktum bu siteden.
the cekat the cekat
o kadar tartıştığımız, o kadar dil döktüğümüz malum kadınlar kulübünün ilgili bölümü halka açık olmaktan çıkartılmış. oysaki günümüz gençliği için oldukça yararlı ve tokat etkisinde bilgiler içermekteydi. *

(bkz: kızlık zarı diktirtmek)

(bkz: izmir' de kızlık zarı dikimi yaptıranlar | kadınlar kulübü izmirde bu operasyonu yaptıran var mı varsa doktor ismi ve tecrübelerini yazabilir mi? kadinlarkulubu )
jaheira jaheira
ekşi sözlüğün kendileriyle olan dalgasından sonra siteye üye olma isteğindeki über artıştan mıdır nedir, bir süredir üye alımına kapalı olan site. ama bugün açmışlar, hemen üye oldum. çünkü artık okuyup okuyup gülmek yetmiyor. cevap vermek de gerek. hem bir yandan da insan hemcinslerini tanımak istiyor. bir yandan kızlık zarını diktirenler var, bir yandan sevgilisi cinsellikten konu açtı diye psikoza girenler... tip.

yalnız üye olurken hakikaten bu sitenin baştan aşağı kadın işi olduğunu anladım. aktivasyon mailinde bile atar yapıyor yahu. "şunu bunu yapın, yoksa şunu yapamazsınız karışmam" falan. yalnız en ilginci üye olurken sorduğu sorular, mesela cinsiyet soruyor. hayır, aslında cinsiyet sorması normal tamam ama kocaman harflerle kurallarının arasına " erkek üye kesinlikle kabul edilmemektedir. anlayışınız için teşekkür ederiz." yazıyorlar. e madem kuralın bu, sorma bile cinsiyeti. ya da cinsiyet sorarsın, sadece bir seçenek koyarsın ortaya. oraya kadın taklidi yapıp girecek erkek bile vazgeçer sırf orada "erkek" diye de bir seçenek olmamasından. sonradan sorduğu sorular daha bi garip zaten. evli misin, bekar mısın, çocuğun var mı, yok mu, saç rengin ne, göz rengin ne, saçların ince telli mi, kalın telli mi, her ikisinden birisiyse yağlı mı değil mi? cildin kuru mu, yağlı mı, karma mı, hangi gsm operatörüne bağlısın, saç şeklin düz mü, kıvırcık mı, dalgalı mı, peki ya ten rengin beyaz mı, buğday mı, esmer mi? evet evet, üye olurken soruyorlar bunu. hepsi de gerçek, bir tanesini uydurmadım. tam kadın sitesi, çok meraklı, rekabet sever, rakibini her ayrıntısıyla bilmek ister. istatistik falan tutma değil bu. sana ne benim saçımın yapısından, renginden, şeklinden, tipinden? manyak mıdır nedir?

neyse, sonra üye oldum, şükür. forum kurallarını okuyorum. kurallar birbirinden ilginç. birkaç tanesini paylaşacağım izninizle. kadınlar kulübü forum kurallarından seçmeler:

ıv) mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için yazılarınızı küçük harf kullanarak yazınız. (büyük harfin bazen bağırmak için değil, vurgu için kullan- amaan, neyse ne ya.)

xıı) kişisel tartışma şekline dönüşen konular derhal kapatılır! kapatılan başlıklara (yazılara) ilgili özel mesaj veya e-posta atılmamasını rica ederiz. sürekli ikili tartışma yaratan kullanıcılar önce uyarılır, sonra üyelikleri silinir. (karı milleti hep tartışır, onu azıcık da olsa engellemek için koymuşlar herhalde bu kuralı.)

xııı) başka forumlara üye veya kullanıcı toplamak için yazılan reklam mahiyetinde yazılar yasaktır. bu şekilde davranan üyelerin üyelikleri silinecektir! (büyük harf yasak, ama sen her forum kuralını ünlemle yazıyorsun.)

xv) site reklamı yapmak yöneticilerden izin alınmadığı sürece yasaktır. (hangi site ama? bak ben kadınlar kulübünün reklamını yapıyorum, bu da mı yasak, bu da mı gol değil? orada da mı?)

xvıı) kurallar zaman içinde değişebilir…

diyorsun ama, bir de böyle diyorsun:

xı) forum'un işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları sürekli bilgilendirmek adminlerin veya moderatorların görevi değildir. katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır. (yok yav? zırt pırt kural değil, anayasa değişikliği yaptığınıza eminim. o kuralların arasına "sözlük yazarı olan kadınlar da giremez" kuralı bile gelir bak, demedi demeyin.)

ama son bombayı patlatıyorum, atarlı son forum kuralları:

ek. 1- ceza puanı sistemini (kk 'dan uyarı var!!! -burada belli olmaz ama bu kural büyük harflerle yazılmıştı. hani bağırmak oluyordu o?-) mutlaka inceleyiniz.

ek. 2- aynı içeriğe sahip başka sitelerin reklamlarını yapmak kesinlikle yasaktır, cezası malum. (cezası malum? ne biçim forum kuralı açıklaması bu? cezası malum? valla anladıysam arap olayım. arapların da durumu malum hani.)

ek. 3- sitede veda yazıları veya gel çok özledik yazıları kesinlikle yasaktır. kalana git gidene de kal demedik bu güne kadar. (heyt be, atarına kurban. arabesk fantezi mesajına, egona kurban kadınlar kulübü.)

ben orada bu tiplerle bakalım ne muhabbetlere girer, neler görürüm ama çok garip ve gereksiz bir zaman kaybına kalkışıyormuşum gibime geliyor. gerçi onlar kalana git, gidene kal dememişler zaten. bugüne kadar.
jaheira jaheira
hakikaten vip üye çalışan sitedir. üye almadan önce bir araştırıyorlar, ailesi iyi midir, çevresinde iyi bilinir mi? geçmişinde bir erkeğe boyun eğmiş midir, kadınlar kulübüne layık mıdır? diğer üyelerle tanıştırılma şerefine nail olabilir mi? böyle de ıncığına cıncığına kadar araştırıyorlar. dün üye oldum, üye oldum zannettim, meğersem daha üyeliğimin yüksek kurul tarafından onaylanması gerekiyormuş. bugün de üyeliğimin silindiğine dair bir mail geldi. halbuse ben oraya gidip "henüz 3 aylık sevgilim olan adam elimi tutmaya kalktı yaa, şimdi bunu isterse yarın kim bilir neler ister!" diye psikoza girecektim. "benim kocam da öküzün teki sevalcim, düğüne kravatsız takım elbiseyle gitti ya!" diyecektim. benden tüm bu ayrıcalıkları aldılar şimdi, ağla1.

yalnız bak, bak gelen maile bak:

kadınlar kulübü, kadın sosyal ağı ´undaki üyeliginiz maalesef, prensiplerimize aykiri düstügü icin silinmistir.

sitemize sadece kurumsal e-posta adresine sahip(xxbankasi.com.tr, trendyol.com, vestel.com.tr gibi) üyeler kabul edilmektedir. hotmail, gmail, yahoo, yandex, mynet vb. hiçbir adres yeni üyelik sistemine kadar kabul edilmemektedir.

bundan sonraki hayatinizda basarilar dileriz.

saygilar

kadınlar kulübü, kadın sosyal ağı yönetimi

yalnız komediler ya, "bundan sonraki hayatınızda başarılar dileriz." ne ya? evet, benim hayatım kadınlar kulübüne üye olamadığım an bitti. "bundan sonraki hayatım"da artık hayatta kalmaya, yaşamaya devam etmeye, mutlu olmaya çalışacağım. bunu nasıl atlatırım bilmiyorum. psikoloğum dünyanın sonu olmadığını söylüyor, ama öyle değil işte. öyle değil! ben nasıl kabul edilmem kadınlar kulübüne ya? ben layık değil miyim oraya? ben de süper eleştiririm sevgililerimi. kadın dayanışmasında üstüme yoktur. niye niyee? böhüüü....

yirim sizi kk. öperim.
1 /