kadınlar nasıl erkek ister

2 /
leydich leydich
cevabı onlar bile bilmezken yıllardır sorulan sorudur. kıskanç olsun sahiplensin ister, sahiplenince "özgürlüğüm yok artık" der.
romantik olsun ister, romantik olunca "vıcık vıcıksın" der. popüler olsun ister, olunca "vakit ayırmıyorsun" der.
yakışıklı olsun ister, yakışıklısını bulunca "kesin 2-3 kızı idare ediyordur" der.

(bkz: bende dedim ordan biliyorum )
kiaransalee kiaransalee
tek bir kadın olmadığına göre, cevabı kadından kadına değişecek soru.

evde koca bekleyen kadın: en az bir milyar maaşı olan, 6 tane trabzon burması takabilecek, tercihen devlet dairesinde çalışan, içki ve kumar alışkanlığı olmayan erkek. normal bir istektir bu, evleniyor sonra, yok parasızlık, yok içip içip dayak atmalar, yok efendim eve gelmemeler... zor bulmuş kocayı üç günde boşanmak istemiyor haliyle.

large kadın: eve kaçta geldiğini, nereye gittiğini, nerenen geldiğini sormayacak, özel hayata saygılı, avrupai erkek. yazın bodrum ve fethiye taraflarında takılan ingilizler bunlar için idealdir. 21. yüzyılda nerede kadının özgürlüğü, iran mı burası...

gösteriş hastası kadın: eski kasa arabaları asla kullanmayan, bilumum ünlü markalardan giyinen, arkadaşlarıyla yiyip içtiğinde hesabı çatırt diye ödeyen, adını herkesin duyduğu ünlü büyük şirketlerin birinde sağlam pozisyona oturmuş erkek. bu tip kadınlar için erkekle tiffany&co mücevher arasında fark yoktur. sadece erkek biraz daha fonksiyoneldir.

taşra zihniyetinden kopamamış şehirli kadın: kıskanç, 15 saniyeden fazla bakan adamı döven, mini etek giyilme durumlarında kesin olay çıkaran, herkese sevgilisi olduğunu göstermek için kızı kukla gibi gezdiren erkek. bu kadınlar yapı itibariyle biraz mazohisttir. kavgadan gürültüden zevk alır. kişiliği zaten oturmamıştır, zira halen birinin korumasına, kendisine direktif vermesine muhtaçtır. bu tip kadınlara arabasının herhangi bir yerine liselim yazdıran arabeskçi tayfadan biri şarttır.

prenses kadın: iyi bir işi, iyi bir ailesi, iyi bir maaşı olan, sesini yükseltmekten aciz, anlayışlı, oyuncak bebek güzelliğinde erkek. bunlar masal aleminde yaşadığı ve yetiştirildiği için aksini düşünmek bile istemezler. en küçük bir tartşmada ufak burunlarını çeke çeke sızlanmaya başladıkları için adamın aynı zamanda sabır taşı olması şartı aranır. zaten böyle kadınlar durur durur allahından bulur. kendilerini el üstünde tutacak, kraliçe gibi davranacak hollywood yıldızı kıvamında adamları ve hollywood filmi tadında aşkları bulamayınca ilk canım cicim diyene yamanır ve kaderine razı olur veya kendini hayvanlara, çiçek böceğe, ota boka adayıp babasından kalan üç kuruşu derneklerde tüketir.

araba obsesyon olan kadın: en pahalı ve havalı arabaya sahip erkek. yaş, tip ve karakter bunlar için önemli değildir. zaten bunlar ilişkiye de erkekler girmezler. egzoz borusunu veya vites kolunu içlerine alarak boşalırlar.

nazi subayı zihniyetinde kadın: mal erkek. başka bir tanımı yoktur. zaten mal olmayan hiçbir insan bu tip "hep benim dediğim olsun hrrrr" diye havlayan biriyle selamlaşmak dışında ilişkide bulunmaz.

cosmopolitan dergisinde yaşayan kadın: işi gücü oturmuş, tercihen iyi maaş alan, iyi görünen, iyi giyinen, iyi sevişen, iyi sikişen, dergideki fantazilere hayır demeyecek, eğitimini iyi dereceyle tamamlamış, kibar, nazik, kısacası dergi ne yazıyorsa o tip erkek. bu tip bir kadınla karşılaşan eğer aşktan ölüyorsa derginin birkaç eski sayısını edinse, bir de 10-15 bölüm sex and the city izlese kafi. şıp diye çözer ne yapması gerekiyor. ha yapar mı, yaparsa aşkın gözü harbiden kör demektir...

yarak hastası kadın: malafatı en az 20 santim, kendisini her gün istisnasız sabaha kadar sikecek, başka kiminle sikiştin sorusunu lugatından silmiş erkek. zaten bunlar one night stand olayını severler, ilk denemede memnun kalırsa 30 gün içinde iade etmez adamı, abaza kaldıkça arar.

paragöz kadın: zengin tercihen biraz salak erkek. salaklık ve ağzı açık ayran deliliği oranı seçiminde ilk kıstastır. zaten adam nasıl biri hiç bakmaz. adam hangi yemekleri sevdiğini anlatırken yemeklerin fiyatlarını düşünüp adamın bütçesini hesaplamaya kalkar bunlar. ilk buluşmada favori sporunu golf, yaşadığı bölgeyi bebek- nişantaşı vs. olarak bildirmelidir adam. zengin adam üç kuruş verip futbol maçı izlemeye gider mi? gitmez diye düşünür amına devlet bankası giresice.

marjinal kadın: yaşı kaç olursa olsun motorsiklet kullanan, vücudunda en az 50 cm2 dövme ve 2 piercing bulunan, tercihen bir müzik grubunda çalan, fantazide sınır tanımayan, bütün kama sutra pozisyonlarını bilen, cool görünmek için dakikada en fazla 2 kelime konuşan erkek. bu kızların uğruna çakma rocker veya gothic olmuş zavallı abazancıklarla doludur rock bar ortamları, ama genelde çakmalar çakmaları, harbiler harbileri düdükler.

entel kadın: sinema, edebiyat, resim ve müzik gibi sanat dallarının en az biriyle iştigal eden, bohem hayat yaşamaktan bohem olmayan hayatı unutmuş, ağzını açıp lafa girince etraftaki entel hissetmeyen camianın hiçbirşey anlamadığı, tercihen cihangir de ikamet eden erkek. arada sistemi de eleştirmesi elzemdir tabi, yoksa yürümez bu ilişki, akşam oturup şarap yudumlarken acaip cümlelerle alemi bıdı bıdı bıdı eleştirmek zaten en büyük zevktir kendisi için, kadın bu zevkten mahrumsa ilişkinin boyutlandırma ve anlamlandırılmasında evrensel çapta bir yadırganmışlık var demektir.

harbi kadın: dürüst bir erkek. burada en kolay arayışta olan odur. samimi şekilde sevmek ve sevilmek arzusundadır. tek birşey arar, ama malesef bunu bulmak diğer hepsini bulmaktan zordur 21. yüzyılın yalan rüzgarı ortamlarında. nitekim kimin eli kimin cebinde belirsizdir ve etraf bihter-behlül imitasyonlarıyla doludur. söyle entrikasız, yalansız, adam gibi bir aşk yaşayamaz, habire ya aldatılır yada masallarla uyutulurlar. gün gelir artık peseder, sikeyim böyle hayatı der, kenara çekilirler.
beyaztavşanıtakipet beyaztavşanıtakipet
bu soruyla ilgili olarak, sözlük erkeklerine bi' ipucu vereyim: kadınlar (en azından sözlükteki kadınlar) soru başlığa cevap veren erkekler istemiyormuş çünkü soru başlığa cevap niteliğinde giri, çaylak edilme sebebi olabilmekteymiş ve çaylak erkekler de sözlük yazarı kadınlara pek çekici gelmiyormuş. söyleyenlerin yalancısıyım.

not: bu tüyodan diğer soru başlıklara giri girerken de faydalanabilirsiniz.
amaann çok da tırt amaann çok da tırt
cevabı tam da şu şekilde olan soru:

çok esmer olmasın çok da beyaz olmasın çuhulata tenli olsun, kumral olsun. ama yakışıklı olsun, gözüme gönlüme hitap etsin. ben görünüme çok önem veririm. gözümü gönlümü doldursun.

kaşlı, gözlü, döşü kıllı karizmatik. yorgan gibi de olmasın ama kıllı olsun. yüzü de traşlı olsun böyle kaymak gibi. ooyyhh!
denedim olmadı oldu mu denedim olmadı oldu mu
olay bir cafede geçmektedir.

a: garson
b: müşteri

a: buyurun hoşgeldiniz. ne arzu edersiniz?

b: ayy ben erkek isteyecektim ama bilemedim ki ne alsam şimdi. ama şahin var ya k olan ondan olmasın. ııh istemiyorum. tamam tamam zengin ne varsa getirin siz en iyisi.


erkek istemek ne arkadaş? başlık parası da var mi?
tanrının kırbacı tanrının kırbacı
her erkeğin aklından geçen sorudur. bu soruyu cevaplayan erkek, kadının kalbini kazanmış demektir, ama hala böyle bir erkek çıkmadı ellaam ki.
belki bu açıklamam size yardımcı olur:
beyaz ten, kumral ya da koyu sarı saç, renkli göz (mümkünse cırtlak olmasın, ha bir de yakışıyorsa kahverengi de olabilir), hafif etine dolgun vücut (şişman demiyorum) , tahta gibi olmayan göğüsler, insan beyinli, beyni kafasında olan bir erkek.

dış görünüm açısından örnek erkekler:

(bkz: bradley james)
(bkz: ashton kutcher)
(bkz: jensen ackles)

büdüt: canım istedi yazmayı: kaşı gözü kara olursa olsun, yanağında bir beni mutlaka olsun, saçları samur gözleri mahmur, biraz da hoyrat olsun.. falan filan cart curt yani.
müşkülpresent müşkülpresent
sabit cevabı olmayan soru

kendilerine uygun olmayanı isterler. hep kendilerinden fazlasını isterler. kadınların çoğunun evinde dev aynası olmalı.

sormazlar mı "hanım hanım sıra sıra yazmışsın da o adam sana bakar mı? öyle bir adamı hangi özelliğinle yanında tutacaksın" diye?

ne istediğini bilmek zor iştir. bir bakarsın o listeyle ilgisi bile olmayan birisine aşık olmuşsundur.

kadınlar anlaşılmaz erkek ister efenim.
2 /