kadınların agresif erkek hayranlığı

1 /
günah keçisi günah keçisi
tamamen saçmalıktan ibaret olan önerme.hangi kadın sürekli hır gür çıkaran birini ister ki yanında?haklılar da.hem öyle bir şey olsa ben yalnız olmazdım.
asteria asteria
her kadında olmayan hayranlıktır. ülkemizde çoğu kadında gözlemlenebildiğini üzülerek söylemek zorundayım. bu aralar evde bulunduğum için serap paköz'ün programını izliyorum. bir kadın, kocasının ve kocasının ailesinin ona nasıl işkenceler yaptığını anlatıyor. hamileyken dayak yemiş, eve kapatılmış, kocasından ayrı evde yaşamaya zorlanmış... kocası boşanmak istediğini belirttikçe kadın boşanmamak için direniyor. "beni dövsün, öldürsün ama başımda dursun." gibi şeyler söylüyor.
kadınların genel bir "agresif olsun, vursun, yıksın, parçalasın." gibi hayranlıkları olmasa da hayran oldukları erkeklerin bu davranışlarını umursamayacak hale geliyorlar. aşkı bir takıntı gibi yaşadıkları için vazgeçmek öldürülmekten daha ağır bir yük gibi geliyor sanırım.
bu tarz takıntılı insanların dışında bir kadın neden agresif bir erkekle ömrünü çürütmek ister ki? bir konuyu güzelce tartışamadığın, saatlerce konuşamadığın bir adamla niye birlikte olasın ki?
problemlenedirkardeş problemlenedirkardeş
hayranlık vardır. hep hareketli hep aksiyonlu geçer. tabii böyle olunca insanlar vazgeçirmez buluyor. kim hayatında moraton ve sıkıcı biri olsun ister ki. ama bu aralar baya baydı denebilir. şuan agresiften daha çok piç adamlar iş yapmakta.
typokiller kesköse typokiller kesköse
kim diyor peki bunu?

kadınlar seslerini çıkarabilen, fikirlerini net ve kendilerine güvenli şekilde ifade edebilen erkeklere hayran olurlar. hatta erkekler de bu erkeklerin kadın versiyonlarına.

günümüzde insanların sesleri sadece sinirlendiklerinde, bir şeylere isyan ettiklerinde, atarlarını tutturmaya çalıştıklarında çıktığı için böyle bir algı oluşmuş olsa gerek. daha mantıklı bir ihtimal göremiyorum, konuda elle tutulur bir yer de bulamıyorum.
lanetherif lanetherif
(bkz: agresif erkek seven kadın iticiliği)

güçlü olmak ile agresif olmak arasında fark var.
bu tür erkek seviyor olan kişilerde de bir ruhsal bozukluk olmaması ihtimali yok gibi...

evet güçlü insan sevilebilir bunu anlarım ama agresif sevmek nedir?.. bir oturup sakince düşündüğünde bunu seven ve talep eden insanın şuursuzluğunu fark eder zaten bir insan.
ruhu gezenti ruhu gezenti
bunun sebebi genelde bizde olan "seven erkek sahiplenir", "erkek dediğin yumruğunu masaya vuracak", "hem sever hem döver" düşünceleri. evet düşünce bu olunca hem kadınlar hem erkekler o ince çizgiyi kaçırıyorlar. önce maço erkekler sonrasında ise psikopatlar yüceltiliyor.

buradan erkeklere oyun hamuru muamelesi yapmak istediğimiz - bazıları yapsa da- anlamını çıkaracaklar için de, çoğunlukla kılıbık, hanım köylü tiplerden de hoşlanmıyoruz. kendi karakteri, duruşu olsun yeterli.
mutlay mutlay
kendisi için fedai kesilecek safı bulunca, agresifliğini süslü laflarla kullanabilir. sinir olduğu birisinin üstüne salabilir mesela.
1 /