kadınların evlenmek isteme sebepleri

1 /
desek ki hayat güzel desek ki hayat güzel
işini eline aldıktan sonra olsun, çalışmayan biri için olsun cevreden gelen yoğun baskıdır bunun sebebi. başka da bir şey değil. çalışılan iş arkadaşlarından tutun akraba eş dosta kadar beklenti içine giren halkın isteklerini karşılamak için oluyor çoğu. evlendin mi? evlendim, bitti.
bin parçalı puzzle bin parçalı puzzle
toplum baskısı, net. hasta olan akrabanızı ararsınız bir geçmiş olsun demek için o arada fırsat bulup araya sokuşturmayı başarırlar malum soruyu. atmosferin dışına kaçmadığınız sürece kurtuluşunuz yoktur maalesef. bir de ay canım senin iyiliğini istiyorum demeleri yok mu. ben belki koltuğa yayılıp göbeğini kaşıyarak kumandayı uzat lan diyen bir yaratığın iyiliğime olduğunu düşünmüyorum. olamaz mı, olabilir.
kiaransalee kiaransalee
türkiye söz konusuysa genelde mazohizmdir. çünkü yüzde doksan bu bebek olayı için evlenirler ki insanın o eziyeti çekmeye gönüllü olması, onun için evlenmesinden daha ekstrem geliyor. nasıl bir insan bebek eziyetine katlanır, aklım almıyor sevgili sözlük. doğum eziyetini söylemiyorum bile, sırf büyütme ve bakma kısmındayım ki, doğum bu sürecin yanında bonus gibi kalır herhalde.
1 /