kadınların sert erkeklerden hoşlandığı gerçeği

piyano çalmayı bilmiyorum piyano çalmayı bilmiyorum
nezaketten nasibini almamış, saygı ve sevginin ne anlama geldiğini bilmeyenlerin olduğuna inandığı şey. genelde düşüncesiz, bir hamle sonrasını hesap etmeyip karşındakinin ne tepki vereceğini kestiremeyen erkekler savunur genelde bunu. "abi bu kadınlara iyilik yaramıyor, it köpek çekeceksin, o zaman kıymeti oluyor" diye. ha bir de lafları var bunların "seven sikilir, siken sevilir" diye yana yana dolanırlar ortada. bilmezler ki yanlış insanlarla beraberler. bir hevesle elde etmek istedikleri insanın peşinde koşup elde ettiklerinde kazın ayağının öyle olmadığını anlarlar. ben de çok yaptım bu hatayı ama anladım ki davarlık bendeymiş. ha tabi yaş da ilerledikçe, ne istediğinin, ne beklediğinin iyice farkına vardıktan sonra çok daha rahat anlıyorsun kadınların neden hoşlandıklarından.

bu görüşü savunan kadınlar yok mu? var elbet. salak saçma şeyler izleyip gaza gelen, ekseriyetle kezban ve dizilerle kafayı bozmuşlar. onlar da anlayacak zamanla o tiplerin gerçek olmadığını.

edit : konuşma dili, imla düzeltmesi.
1
eskidenburalardutluktu eskidenburalardutluktu
doğru bir önerme değil.

affınıza sığınarak tecrübelerimi değil, gözlem ve araştırmalarımı paylaşıyorum.

kadınlar, en azından heteroseksüel olanları, ekseriyetle erkeklerden hoşlanır. dışardan erkek görünen ama tavır, davranış ve tutumlarıyla bu kabuğu dolduramayan tiplerden, içgüdüsel olarak, hoşlanmazlar. bunlarla ilişki yaşamaz, dünyaevine girmez, gönül eğlendirmez demiyorum dikkat edin lütfen.

şimdi bu erkek kabuğunu doldurma kısmına gelince, lütfen hanzolukla karıştırmayın, bir erkek de diğer herkes gibi insan haklarına aykırı bir tutum içinde olmamalı tabi ki.

ancak erkek olmanın verdiği birtakım içgüdülerle, çiftleşmek gibi, karakterinden ödün veren erkek, o kabuğu doldurmuyor demektir.

karşı taraftan gelen her aykırı fikri, köprüyü geçene kadar da olsa, kabullenen erkek o kabuğu doldurmuyor.

hayatını sadece kadınına endeksleyen, kendi perspektifini korumak için anlık mutsuzlukları göze alamayan erkek o kabuğu doldurmuyor.

özgüveni olmayan erkek o kabuğu doldurmuyor.
başarı vaadetmeyen erkek o kabuğu doldurmuyor.
sosyal ilişkileri yetersiz erkek o kabuğu doldurmuyor.
ne istediğini bilmeyen ya da gösteremeyen erkek o kabuğu doldurmuyor.
meriçler o kabuğu doldurmuyor.

bunlara benzer epey uzun bir liste yapmak mümkün tabi ki.

sonuç olarak; kadınların bilinçaltlarında, o kabuğu doldurmadığınızda bunu anlayacak her türlü donanım mevcut.

ve anladıkları anda içgüdüsel ve göreceli haklı olarak gerçek bir erkek aramaya başlıyorlar.

benim eyyollamam bu kadar.
yulia yulia
psikolojik olarak, kişilik yönünden baktığımızda tam olarak 'sert' doğru sıfat olmuyor. kadınlar evrimsel olarak güçlü, kendisini ölüm tehdidi sayılacak şeylerden koruyacak erkeklerden hoşlanıyor evet. daha zamana uygun baktığımızda ise yetkin, konuşulan konulara hakim, kendine güvenen erkeklerden hoşlanıyor. yani pek de sert bunu doğru ifade etmiyor.
skordan sorumlu devlet bakanı skordan sorumlu devlet bakanı
(bkz:boşver )
genşler daha güzel şeyler var dünyada. futbol var, uyku var, far cry var, komikli videolar falan var. arkadaşlarla geyik yapmak var. şarap var şarap var. vallahi değmez kafa patlattığınıza ya da olmadığınız biri gibi görünmeye çalışmak için burada yazılanları okumanıza. bu yollardan geçtim kısa yoldan anlatayım dedim. zorla oldurulan şeyden hayır gelmez.
düş doktoru düş doktoru
katılmadığım önerme. biri der kadınlar mazoşist, öbürü der kadınlar sert erkek sever. yahu siz içten içe bize işkence etmek istiyorsunuz da bu tarz önermelerle alttan alttan bunu beynimize işlemeye mi çalışıyorsunuz? yok arkadaşım kadın sert erkek falan sevmez. mazoşist de değildir. normal erkek sever kadın. birbirine saygılı ve insanca davranılan bir ilişki şekli varken neden bize ayı gibi davranılmasını tercih edelim?