kafa

1 /
camsap camsap
iyi gelmez mi hiç deniz havası? diyor ya sıla, alıp başımı gidesim geliyor şu orta anadolunun bağrından yada ali ağaoğlu stayla takılıp ankaraya deniz getiresim geliyor. aman ne bileyim işte çok dinledim bugün bu şarkıyı, hoş bir sıla şarkısı.
esymaria esymaria
iyi gelmez mi hiç deniz havası bi göz oda bulur sokarız başımızı bi de koyarız iki kadeh kafa nereye biz oraya...

sıla'nın harika parçalarından birisi alıp başını gidesi geliyor insanın..
epruuuu epruuuu
üstüste 5 kere dinledikten sonra buralardan çekip gitme arzumu gitgide arttiran şarki...

koyarız iki kadeh kafa nereye biz oraya...
gürrç gürrç
sıla'nın harika sarkılarından biri daha. ama klibi dikkatli izlemeye gerek kalmadan gözümüze sokulan derin dekolteli geceliği ile gündüz vakti sokaklarda kimseler yokken dolaşması biraz acayip durmuş.
şöyle ki; klibinde oynayan ekip arkadaşları ile minibüse bininceye kadar sokaktan birini göremezsiniz. ama güzel şarkı boşver.
cesitkenarcember cesitkenarcember
sıla'nın bu aralar müzik kanallarında bol bol çalan şarkısıdır. nedense sevemedim bu şarkıyı. hiç hem de. bilmiyorum belki gerçek hayatta "kafa nereye biz oraya" demek aslen bu kadar kolay olmadığı içindir. kaç zamandır kafamın götürdüğü yere gitmek için çırpınıyorum, hala daha olacak mı olmayacak mı şaibeli... neyse sevemedim yani beni mutlu etmiyor bu şarkı. sıla gibi istediğim an "hooooppp hadi gidiyoruz lan" diyemiyorum çünkü. çoğu insan da eminim dinlerken "hadi gidelim lan" diye bir cümle aklından geçiriyor, ancak daha kafasından geçenleri sözcüklere dökemeden "bugün olmaz ya dur bakim para varmıydı bizde? yok ki höff neyse en iyisi önümüzdeki yazı bekleyelim" falan diyordur. sonrasında bir daha asla akla gelmeyecek bir an olarak mazinin tozlu sayfalarında yerini alıyordur... polyannalığa özendiren bir şarkı olmakla birlikte realiteyle alakası yoktur.
1 /