kahvaltı yapmamak

1 /
marla singer marla singer
bir tost makinesi, iki dilim kaşar, biraz ekmek ve bir paket meyve suyuyla, beş dakikada çözülebilecek hadise.sene başında böyle bir gazla düzen oturtulursa, zamanınızı bile almaz, okuldaki yağlı poğaçalara da tenezzül etmek durumunda kalmazsınız.kahvaltı yurtta ya da evde yapılmazsa, zaten geç kalınan derse, kantinde poğaça-çay alırken geçirilen zamanla iyice geç kalınır.hatta hoca derse almayacak diye koşuştururken çay dökülür, el yanar, üstünüz batar vs.bir de kahvaltı yapılması şart olan bir zaman vardır ki, bu da içki içilen gecenin ertesi sabahıdır.kahvaltı yapmayan bireyin hem midesine kramplar girer, hem başı ağrır, hem de ağzından alkol kokuları dört bir yana yayılır.bünyenin kendine gelmesi için bu tip sabahlarda şekerli kahvaltılar yapılmalıdır.
lefteyenine lefteyenine
bütün gece boyunca bazal metabolizma dolayısıyla, salt yıkım* halinde olan bünyeniz için uyandığınız vakit yapabileceğiniz en büyük kötülüktür.

saatlerdir minimal enerjiyle hayatta kalmış olan vücudunuzun, ve de midenizin açlık hissetmemesi doğaldır. ama siz birşeyler yemediğiniz sürece vücudunuzdaki katabolizma süreci devam edecektir. aptallaşacaksınız, gözleriniz çökecek falan fistan derken vücudunuza yaptığınız kötülüğün semeresini akşam vakti "bok gibi bi gündü lan, sersem sersem dolaşıyorum sabahtır" sözünüzle taçlandırarak alacaksınız.

kahvaltı edin, kahvaltı ettirin. lay lay lay.

dipnot: "ciks kaçabilir" lakin herşeye rağmen önüne geçemedikleri bir tokluk çekenler müsli çeşitlerini veya cornflakes gibi tahıl bazlı karışımları sütle karıştırmayı deneyebilirler. hayli dengeli, zaman kaybettirmeyen ve aldatıcı tokluğunuzla çatışmayacak bir kahvaltı olacaktır. afiyet şeker.
alphesibea alphesibea
okul iş dolayısıyla düzen haline gelmiş düzensizliktir, hakikaten belli bi saate kadar bişey yenemez. böyle insanlar için kahvaltı çay ve kahvedir, midenin yemeği kabul ettiği saate kadar.

bi de bazı sabahlar kelebekler uçuşur midede başka bişey almaz.
1 /