kalitesiz insanların övündükleri şeyler

1 /
typokiller kesköse typokiller kesköse
"bizim şirkette gıybetin kaynağı benim, olan biten benden sorulur."

"benimki 69 cm."

"baboli kıydım paraya, gittim en pahalısından aldım."

"salak aptal deli manyak sensin o. wohoaaa nasıl da lâf soktum?"

"benim aşkitom o kadar zengin ki parası hem eşine yetiyor hem çocuklarına hem de bana."
daniel zuko daniel zuko
savrulan para. istersen milyoner milyarder ol, insanların zar zor kazandığı parayı görgüsüzce harcayıp bir de bununla övünmek çok bayağı bir kişiliğin acizane üstünlük göstergesi, bir tükenmişliğin dışavurumudur.
despot kadın despot kadın
işlerinde ne kadar iyi olduklarını anlatmaktan zevk alıyorlar, kendini bana pazarlamanın hiçbir anlamı yok yükselme onayı benden geçmiyor diyemiyorum, en fazla verdiğim tepki - hmmm evet,ne güzel- diyerek geçiştiriyorum onay eksikliği hissediyorlar demek ki.. genelde böyle insanlar işlerini başkalarının üzerinden yürütmeye çalışır, bu şekilde bir yere varacaklarını sanırlar.
bucubucu bucubucu
övmek direkt kalitesizliği, görmemişliği gösteriyor ki. bahsi geçen şeyler de ancak ne kadar vahim bir boyutta olduğunu anlatır.
ölü gibi ölü gibi
hakkını aramayı çok yanlış anlamalarına rağmen bununla övünmeleri var bir de.sen yemeği beğenmediğin için garsonu azarlayamazsın,yolda dilenen çocuğu sahipsiz diye itekleyemezsin sonra gelip "insanlar işlerini ne biçim yapıyor yeeaaağ" diyemezsin.önce çevrendekileri insan yerine koymayı öğren ondan sonra hak hukuk adalet de bana.
1 /