kanada polisinin acımasızca karşılık vermesi

yürüyen adam yürüyen adam
kanada'da sokağa dökülüp polisle çatışan öfkeli halka karşı polisin acımasızca saldırması olayıdır.

---spoiler--
gelişmiş güzel bir ülke olduğundan tatlı bir ironi. ülkemizde de böyle güzel günler görmek dileği ile..
---spoiler--

defaultt defaultt
başlıı görünce şaşırdım bir an nasıl olur diye. hem de kanada.
türkiye'de el bombası ile karşılık verilir. daha geçen yıl kartopu yüzünden cinayet işlendi bu ülkede.
ofansif sol bek ofansif sol bek
bu videoya verilen karşılık komik yalnız. bir tane akıl küpü, "ülkemize oynanan oyunlar var, her tarafımız teröristlerle çevrili, polis tabii ki döver de, söver de" yazmış. işkence bir insanlık suçudur ve savunulacak hiçbir tarafı yoktur. "ülkemize oynanan oyunlar" goygoyunu da bırakın artık. bu ülkenin üstüne oyun oynanıyorsa biz mi oynuyoruz? hakkını arayan memur, kadro isteyen taşeron işçi, harçların kaldırılmasını isteyen öğrenci, kimliğinin tanınmasını isteyen kürtler, aleviler, ermeniler mi oynuyor o oyunu? sen trump erdoğan'ın omzuna dokundu diye "bakın böyle büyük ülkeyiz, yeni osmanlı len amq" goygoyu yap, sonra "ülkemize oynanan oyunlar" diye işkenceyi meşrulaştır. lan var ya, yatacak yeriniz yok.

videoya gelirsek, izlemediğim için yorum yapmayacağım videodur.
dumrul dumrul
kameranın kayıtta olması filan da kesin tesadüftür zaten.

x polisinin y polisinin pr faaliyetlerine katkı sunmayın. polis tüm devletler açısından aynı işleve sahip kurumsal bir baskı aracıdır.

küba'da da, venezuela'da da, isveç'te de, kanada'da bu budur.

bazı ülkelerde biraz daha sıkı denetlenir bazı ülkelerde salt haydutluk yapmak üzere beslenir. bu da özde bir fark yaratmaz.

polisten beklentimiz kar topu oynaması, dans etmesi filan değil. simit satıp su satıp onuruyla yaşamasıdır. siyasete kulluk edip iktidarlar adına topluma sopa sallamakla mükellef kirli bir iş kolunda çalışan adam dünya iyisi olsa ne yazar? "tesadüfen" kayda alınırken çocuğa kar topu atsa ne yazar?

özetle skmişim kanada polisini. seviyorsanız gidin konuşun. bakalım kar topuyla mı cevap veriyorlar.


1