kanal istanbul yılda 1 milyar dolar kazandıracak

azwepsa azwepsa
yılda 1 milyar dolar getiri projeden caymak için büyük bir sebep. 4 milyar doların altında bir getiri sağlayacaksa safi zarar. ölü yatırım.

bu arada en son açıklanan keşif ile sadece kazma kürek işi 13 milyar dolar (75 milyar tl) tutuyor. bunu da not edelim.
ithinkthereforeiam ithinkthereforeiam
ben size söyleyeyim, 10 milyon dolar bile getirisi olmayacak...

yanda bedava boğaz varken kimse para verip de oradan geçirmez gemisini...

hem de daracık, 150 metre genişliğinde bir boğazdan... yanda 700 metre genişliğinde olanı varken...
insanları salak sanıyorlar galiba...
paranoidsizofreni24 paranoidsizofreni24
daha önceki yapılan bir çok köprü gibi milleti kandırma cümlesidir. biz neler gördük. osmangazi köprüsü en son hala maliyetini cıkarmaya calısıyordu. umarım bu sefer "yemezler"
sithin sene sithin sene
hesapları bir ortaya koysunlar bakalım nasıl yapmışlar görelim. bu arada kendi zahiri hesaplarına göre kanal nasıl olacaksa senede 1 milyar dolar kazandıracak, maliyeti ise nasıl oluyorsa 25 milyar dolarda kalacak. ulan şu yalan hesaba göre bile 25 yılda çıkıyor yatırım, şu yalan rakamlara inandık diyelim, bu şartlarda bile şu yatırıma para bağlayana enayi derler. 25 milyar dolar yatıracaksın ve 25 yılda amorti etmesini bekleyeceksin.
dumrul dumrul
kuş boku kadar beyni olan bir insan, akp'nin her iddiasını doğru kabul etse dahi projenin maliyetini sorar ve kendi kendini kaç yılda amorti edeceğini merak eder. bağ kütüğü kadar aklı olan bir insan da mesela bugün yılda 26 milyar dolar getirisi olan turizme aynı yatırım yapılsa ne kadar getirisi olacağını sorar.

bu kanal bokunu savunan bir insanın zeka sorunu yoktur. en geri zekalı insan bile vaat edilen karın yapılacak masrafa değmediğini görür. başka hiçbir zararı olmasa dahi bu proje, cebinizdeki parayı çöpe atmaktır.

demek ki bu projeyi savunmak için ülkeye karşı açıkça bir kast içinde olmanız lazım. bunun saf bir düşmanlıktan öte açıklaması yok.
1
insan kaynaklı ilişkiler sorumlusu insan kaynaklı ilişkiler sorumlusu
araç teminatlı köprüler ve dağ başlarına yaptıkları hasta teminatlı şehir hastaneleri mantığı ile yapılacak olan ilgili katliam -şey pardon- ilgili projenin, aksine cepten yiyeceğini -yani bizlerden-
bilen bir zatı muhteremden teselli gibi sözlerdir.

biz deprem diyoruz onlar rant diyorlar. milyonlarca insan ölümün kıyısında diyoruz, onlar arap şeysi derdinde.
yeryüzüne daha önce vatanına milletine ihanet eden böyle arsız tipler gelmemiştir...