kantindeki şırınga çikolata yüzünden ölen çocuk

written and directed by written and directed by
ankara'daki bir okul kantininde satılan saçma sapan bir yiyecek yüzünden 7 yaşındaki mert yağız köksal'ın hayatını kaybetmesi olayı. ilk defa gördüm böyle bir şeyi. okul gıdası uygulaması ile bu tip şeyleri tamamen kaldıracaklardı ama şimdi baktım kantinciler bastırmış 1 sene ertelemişler uygulamayı.

taksicisi bastırır uber'i kaldırtır, kantincisi bastırır kafasına göre şeyleri satma izni alır. sikimsonik güruhların her istediği olur, insanların faydasına bir tane iş olmaz amk yerinde. şimdi kantincisinden tut bu uygulamayı erteleyen bakanlığa kadar herkes yargılanmayacak değil mi? adaletinizi sikeyim.

www.ntv.com.tr

t24.com.tr
azwepsa azwepsa
olayın gelişimine bakınca çocukcağız o çikolata yerine kereviz sapı, armut, kuru erik falan yiyor olsaydı da farklı bir akıbeti yaşayamayacaktı. anlamsız bir yoğunlukla kantinde çikolata satılmasına yükleniliyor ama ortada çok vahim bir durum var, kimse sallamıyor.

basit bir ilkyardım müdahalesiyle akşam evine gidebilecek bir çocuk, okulda bu ilkyardım müdahalesini yapabilecek kimse olmaması nedeniyle hayatını kaybetti. bu büyük acıyı kantine, çikolata ambalajına yüklemek asıl büyük sorunu gölgeliyor. bunu ne maksatla yapıyorlar anlamıyorum.

kantinde çikolata satılmasından ziyade çocuğa bir ilkyardım yapamayacak insanlara çocuğu emanet ediyor olmak daha rahatsız edici gelmiyor insanlara. çok garip.
5
sherlocky sherlocky
bir arkadaşım da o çikolatalardan yeğenine aldığını ama kapağı olmadığını söyledi. ya o farketmemiş ya da kapak hepsinde var mı acaba!

dipnot: türkiye'de ilkyardım yapmak için sertifika lazım. belirli bir saatin altında olan ve geçerli kurum onaylı sertifika olmadan yapılan ilkyardım sonrası, müdahale edilen kişiye bir şey olması durumunda sorumlu siz oluyorsunuz. akut'ta çalıştığım dönemde ben bile el süremezken bilmemek değil, öyle bir kültür dahi gelişmediği içindir. bunun tam tersi de yurt dışında geçerlidir. ilkyardım bilmeniz ve ihtiyaç durumunda yardım etmeniz beklenir, yoksa ölüme sebep olmaktan soruşturma da açılıyor.