kar küresi

1 /
venom venom
yarım camdan bir küre biçiminde, içinde kardan adam, gelin-damat veya ev gibi biblolar bulunan. ters-düz edince kar yağıyormuş gibi gözüken süs.
küllerinden doğan anka kuşu küllerinden doğan anka kuşu
küçüktüm, ufacıktım. annemle karşı komşuya gittim, sıkıldım. bir oyuncak bulamadım. derken komşu teyze bana yuvarlak bir şey getirdi.

evirdim çevirdim beyaz şeyler uçtu, sonra kayboldu. çok sevdim bunu. gel zaman git zaman komşuya gittiğimde hep onunla oynadım. benim için ismi yoktu, kar küresi olduğunu bile bilmedim minik halimle.

yıllar yılları kovaladı ama bendeki bu objeye duyduğum bağlılık gitmedi.

tanım: mini dünyam.
sevilesibeyin sevilesibeyin
izlediğim filmlerdeki insanların bakarak sevdiklerini hatırladıkları küçük objedir. ben de senelerdir hep özenmişimdir buna. bir dükkanda gördüğümde hep hayranlıkla bakardım. işte bu durumu annem farketmiş olsa gerek çünkü doğum günüme birkaç gün kala yani bugün bana almış bir kar küresi.. nasıl da mutluyum anlatamam ve ben de hep o izlediğim filmlerdeki gibi küreme baktıkça canım annemi hatırlayacağım...
kkwwrrcckk kkwwrrcckk
bu sene yılbaşında aldığım en guzel hediyelerden biridir. çocukluktan beri en sevdiğim şeylerden biri olmuştur kar küreleri. memleketime hiç kar düşmemesinden midir bilmem ama salladıkça havalanan kar taneleri garip bir gülümseme oluşturur hep yüzümde. hep çocuk kalanların oyuncağıdır kar küreleri her istediğinde kar yağdırabilirler çünkü tıpkı sihirli bir değnek gibi!
ruhusuzunbiri ruhusuzunbiri
benim için hüzünün kendisidir..pırıl pırıl karların düştüğü kar küresinin içerisinde yalnızlığa mahkum edilmiş kardan adam hep bi gözlerim dolar onu görünce..
pug pug
bi koleksiyonun parçasıydım yarım kalan. güzel bi rafınız meraklı ve ilgili arkadaşlarınız da varsa çok güzel koleksiyonu yapılır. nice yerlerden nice farklısını bulup aldım 3-5 ayda. hala baktığım yerlerde görürsem içim burkulur biraz.
little black dress little black dress
zamanında o kadar istediğim, kimsenin almadığı ve sonunda hiç beklemediğim bir yerde sahip olduğum nesne.evet sonunda benim de kar kürem var, hem de bakıp bakıp güzel şeyler hatırlatacak cinsinden.

ve evet tabi ki kendi kendime aldım, bu gidişle tek taşımı da kendim alacağım.
1 /