kara bela

1 /
strange kind of woman strange kind of woman
namık kemal in oyunu.

neşrini istediği halde hayatında basılamayan bu eser, piyeslerinin en zayıfı ve kendisinin esas meseleleri ile irtibatı en gevsek olanıdır. magosa da yazılan bu eser, saray hizmetindeki bir harem ağasının, bir şehzadeyi seven ve babası hint hükümdarı olan bir kıza olan aşkı ile bunların ölümlerine yol açan facianın hikayesidir. bu bakımdan konusu itibariyle kara bela diğer tiyatrolardan ayrılmaktadır. kara bela'da padişahlara ders verilmek istenmiş, sarayların iç yüzü halkın gözleri önüne serilmiştir.
civan kazanova civan kazanova
burak aksak'ın bir kısmı adana'da, o kısmın da iç kısmı pozantı akçatekir'de, yani yaylada, çekilen filmi. burak aksak filmlerinde izlenecek bir şeyler bulunur. ilkinde hakkı bulut vardı, bunda ferdi tayfur bekliyorum.

edit: antebin kalesi.
rabiadelpueblo rabiadelpueblo
fragmanı çıkmış olan burak aksak'ın ikinci filmi, aynı zamanda senaristi. fragmandan anlaşıldığı üzere cengiz bozkurt'un başrolde olacağı bi' yol filmi gibi gözüküyor. yanında da yetenekli/popüler/tanıdık (ne derseniz deyin) oyunculardan oluşuyor.not: beklentiyi diğer filmden daha düşük tutmak gerek, bakalım...
ofansif sol bek ofansif sol bek
kadro sağlam. cengiz bozkurt, erkan kolçak köstendil, seda bakan, cihan ercan ve hasibe eren gibi oyuncular var. senaryo da burak aksak'a ait. fragman da güzel. yapım şirketi de bkm film. bkm film'in işleri genelde kaliteli oluyor. kadroya da bakınca ister istemez beklenti yükseliyor. bekleyeceğiz artık 18 eylül'ü.

bu da fragmanı:


obivan obivan
çekimlerinin bi kısmı adanada yapılan film. sabırsızlıkla bekliyorum 18 eylülü. o kadar sabırsızım ki geçenlerde burak aksak rüyama girmişti tüm gece aynı rüyayı gördüm gece boyunca da fotoğraf çektirmek için uğraştım adamla. suç benim ama abi gidip duş alayım bordo tişört giyeyim diye beklettim adamı.
theokoles theokoles
ilk gösterimini bu akşam harbiye cemil topuzlu sahnesi'nde yapacak olan yeni film. işin içinde burak aksak var, cengiz bozkurt var, seda bakan var. bu isimlerden kötü iş çıkmaz diye umuyorum. en azından kaliteli ve küfürsüz bir mizah çıkar ortaya, takdir ederiz.
mechulio trepunti mechulio trepunti
ilk fragmanını izlediğimde kara bela ne ola ki acep! noktasına herhangi bir şekilde yanıt bulamadığım fakat ikinci yayınlanan müzikli tanıtımında ise kara belanın filmdeki toros model araba! olduğunu farketmemle birlikte tamamdır aga! dediğim dolayısıyla ilk fragmanını biraz bu konuda eksik bulduğumu itiraf etmemle birlikte herşeye rağmen burak aksak faktörü sebebi ile sonuna kadar destekleyip vizyona girmesini merakla beklediğim 2015 marka türk komedi filmi.

edit: az önce izledim. cengiz bozkurt tek başına alıp götürmüştür filmi.mutlaka tavsiye olunur.
ofansif sol bek ofansif sol bek
dün izledim filmi. bu filmden bir leyla ile mecnun tadı almadım desem haksızlık etmiş olurum. gerek senaryosunu burak aksak'ın yazması, gerekse de cengiz bozkurt'lu, cihan ercan'lı ve -her ne kadar ufak bir rolü olsa da- sadi celil cengiz'li kadrosuyla zaten bu tadı almamak imkansızdı ama cengiz bozkurt'un muhteşem oyunculuğu ve burak aksak'ın muhteşem senaristliği birleşince ortaya müthiş bir film çıktı. gerek kamu spotu sahnesi olsun, gerek lunaparktaki "o gemi bir gün gelecek" yazısı olsun, gerekse de kudret karakterinin gösterdiği erdal bakkal refleksleri olsun leyla ile mecnun'a bolca gönderme mevcuttu. cengiz bozkurt ve cihan ercan dışında tarık ünlüoğlu, erkan kolçak köstendil, berat yenilmez ve -her ne kadar ufak rolleri olsa da- hasibe eren ve sadi celil cengiz'in oyunculukları muhteşemdi. diğerleri de kötü değildi. velhasıl, izleyin, izlettirin.

edit: "leyla ile mecnun tadı aldım" derken iştar gökseven'i unutmuşum. her ne kadar cengiz bozkurt kadar etkili değilse de o da leyla ile mecnun'da oynayan oyunculardan biri olduğu için onu da bu entryde anmış olayım.
at ı muhterem at ı muhterem
dün akşam izlediğim film. tabi yazan-yöneten burak aksak olunca, oyuncu kadrosunda cengiz bozkurt gibi bir efsane yer alınca insanın beklentisi de yüksek oluyor.
ve bu beklentimi de karşıladı kara bela. yani başından sonuna kadar sıkıldığım bir sahne yok. bir tek erkan kolçak köstendil'i vasat buldum. yani leyla ile mecnun havasına girmeye çalışmış da başaramamış gibi.

filmde özellikle kamu spotu sahnesi, kara bela'nın başına gelenler favori sahnelerimdi.

velhasıl kelam, türk sinemasının komedideki vasat gidişine bir dur diyen kara bela, izlenmeli...
okulamuka okulamuka
burak aksak'ın güzel bir projeyle tekrar karşımızda. sosyal medyadan okuduğum yorumlardan sonra, arkadaşımla sinema salonu önünde kararsız kalmıştık. "artık ne olursa olsun, girelim." dedik ve sinema biletini aldık. korku dolu bakışlarla seansı beklemeye başladık. harika bir filmdi. hatta sinema filmi olarak komedi dalında en başarılı filmlerden sayabilirim. iyi ki gitmişiz!
ambadossora ambadossora
işin içinde bildik isimler olunca sinemaya gidilesi, filmin seyredilesi pek hoş oluyor. bu film de onlardan biriydi. komedi türünde akıl dolu "komikliklere" ihtiyacı olan herkesin izlemesini öneririm. her ne kadar dağınık düzende iş yapsalar da kimse ilk göz ağrılarını unutamıyor tabi ki film içinde yine güzel l&m göndermeleri var. eğer uslu bir çocuk olursanız onları da görebilirsiniz.
issiz issiz
gidin. eş, dost, anne, baba, bakkal amcanıza kadar kiminiz varsa. burak aksak filmi tarzını bilen bilir. hatta bu adamı tanımayan gitsin demek isterim ki belki hayatı renklenir, ne bileyim bir gün bir çiçeği koklamak ister ya da dalından erik yemenin tadını öğrenir falan da bugüne kadar bilmeyen hiç bilmez be kardeşim.
gidin bak. sözlük kardeşlerim beni bilen bilir genel itibariyle yok biriyim. göz doldurup sonra kahkaha attıran bir film diyorum ama çocukluğum ve geleceğim de aynı zamanda...
he bu arada herkese iyi bayramlar.
1 /