kargo beklemek

1 /
humanist olmayan inek humanist olmayan inek
siz değil de sanki kollarınız, ayaklarınız, gözleriniz, kalbiniz bekliyormuş gibi hissettiren eylem, ya da eylemsizlik. öylece beklersiniz, kargo takipten kargonuzun nerede olduğunu öğrenirsiniz, yarın teslim edilir gibi, gelecek zamanı geniş zamana yayma eğiliminde olan bir cümleyle bekleme süresini daha da geniş tutarsınız. oyalan kollarım, oyalan beynim.
elifdedimbededim elifdedimbededim
gurbetteyseniz eğer umuttur, kargo beklemek...memleketten gelecek, sizin ellerin havasını getirecektir beraberinde..sanki sevdiklerinizin kalbi de gelir kargoyla bir öpücük kondurur ve "yalnız değilsin" der...ağladığımı bilirim sekiz gözle beklediğim kargo geldiğinde...
işte bu sebepten yaşasın kargolar, yaşasın kargo ulaştırma şirketleri...
mustafa mustafa
anlamsız sabırsızlığın kaynağıdır. aslında pek de gerekli olmayan bir şey sipariş edilir ki etmeden önce birkaç gün edip etmemekte kararsız kalınır. edildiğinde ise macera başlar.

en az bir iki gün ürün teminin takibi, kargo takibi derken heyecan artmaya başlar, siparişin verildiği internet sitesi aşındırılır. heyecan son güne gelindiğinde, yani kargoya teslim gününden bir sornaki güne gelindiğinde had safhaya ulaşır.

halbuki bir anlık karar ile bu ürüne sahip olunmak istemiştir. çok da gerekli değildir ama bir kez "o benim!" denildiğinde, heyecanı bastırmak zor oluyor. ben bu son gün çilesini çekmek istemediğimden, kargo dağıtımını beklemiyorum. arıyorum şubeyi "araca yüklemeyin, ben gelip alacağım" diyorum ve heyecanıma son veriyorum.

sözün kısası, tuhaf bir davranıştır.
thehusmin thehusmin
genelde en fazla kargo bekleyen tekil kişiler sabahları en fazla uyuyan kişilerdir. çok istedikleri birşeyi beklemektedirler ama asla evine gelen kargoyu alamazlar çünkü kargo hep sabah gelir kişi de hep sabah uyuyordur.

sonuç olarak kargo beklemek büyük bir heyecandır muhtemelle ulaştığı yerde kimsenin kapıyı açmayacağı ihtimaline rağmen
momak54 momak54
askerde teskereyi bile beklemekten daha zordur. orada hiç değilse ne zaman terhis olunacağı belli iken kargonun ne zaman geleceği belli değildir. buda umut dolu fakat gergin bir bekleyişe neden olur. bu arada sürekli kargo şirketinin internet sitesine girerek kargo takip numarası ile kargoyu takip etmek, taşımaktan daha fazla efor sarfettirir insana.
kemancıgiril kemancıgiril
bekleme heycanının kimden geldiğiyle yakından ilgili olan. içinden börek ve kışlık çorap çıkacak bir kutuyu ne kadar heyecanlı bekleyebilirsin ki ?
blue of elhamra blue of elhamra
evde mahsur kalınan günler bütünüdür. 3 iş günü evde beklenilir. nihayet bir cuma günü gelir çatar. iç sesin "bak bu kadar zaman gelmedi bugün de gelmez" lafına aldanan mağdur genç evden çıkar. tam uzaklaşır ki acı bir telefon sesi: "biz geldik. evde yoksunuz" her türlü lanet itina ile okunur. paşa paşa şubeye gidilip emanet teslim alınır. murphy kanunu olmaya adaydır.
1 /