kaz dağlarına zarar veriliyor diyen çocuğa sansür

harici gazelhan harici gazelhan
hepimizin ödediği vergilerle sabahtan akşama kadar akp ve rte yağcılığı yaparak yandaş bir borazan olmayı seçen sahibinin sesi trt'nin, çocuk kanalında canlı yayına katılan çocuğun kaz dağlarında siyanürle altın aramak için doğanın katledilmesini eleştirmesine karşı gelişen tahammülsüzlüktür.

utku canımsın. iyi ki varsın..

www.cumhuriyet.com.tr
sickgod sickgod
tahammülsüzlük gerçekten bu dönemde ayyuka çıkmış durumda. devletin televizyonunda ülkenin en ufak bir kötü hali bile gösterilmiyor. bugünkü durumda da sunucunun korkusu bundan. eminim ki kendi de (zihin sağlığı yerindeyse) kaz dağlarında veya ülkenin birçok yerindeki doğa kıyımının farkındadır. sunucuya cidden kizamiyorum belki paraya ihtiyacı var belki o işe muhtaç, o pozisyondaki bir bireyden daha fazlasını beklemek büyük resmi değiştirir mi? sanmıyorum. tartışmak gereken, neden muhalif tek bir sese bile izin verilmiyor ? o da çok kez tartışıldı zaten. bir çocuğun devlet televizyonunda sansürlenişi de görmedik demeyiz.
ofansif sol bek ofansif sol bek
çocuklar bile mevzuya uyanmışken hala bu talanı sürdürmekte ısrar edenlere ne demeli peki? bir de çocuğun sesini kısmaya çalışmışlar. rezillik kere rezillik.
aslında altıncı nesilim ama nüfusa geç yazıldım aslında altıncı nesilim ama nüfusa geç yazıldım
televizyonların miadının dolduğunun bir başka kanıtıdır. televizyon kanalları artık haber platformu değil sahibine göre propaganda yapan araçlar olmuştur.

bir başka konu da siyaset karıştırmama meselesi. siyaset senin, benim, bizim hayatımızı doğrudan etkileyen bir olayken bazı dangalaklar çıkıp ona siyaset karıştırma buna siyaset karıştırma diyor. siyaset birinin patentini aldığı sadece bir grup orospu evladının(siz biliyorsunuz kim olduklarını) konuşabileceği bir mesele midir?

memurlar da siyaset konuşabilmeli, çocuklar da. memur işini doğru yapıyorsa(ülkemizde nadir tabi) istediği fikri savunabilir, konuşabilir veya tartışabilir. ona siyaset karıştırma buna siyaset karıştırma demek aynı zamanda "kardeşim sen sığır gibi yaşa bırak kaderini bir grup yavşak belirlesin. televizyondaki propagandalardan artık hangi grubunkini yutuyorsan seçim zamanı git ona oy ver." demektir.

halk aktif olarak siyasetin içinde yer almazsa kaderimizi bir grup zümrenin kişisel çıkarları belirler ve muhteşem hale getirilebilecek tüm imkanlar elimizdeyken bok gibi bir hayat yaşarız.

o yüzden çocuklar ve gençler. dilediğiniz her şeye siyaset bulaştırın ki fikirler çatışsın. çünkü fikirler açıkça söylenmeden bizim için en doğrusunu seçemeyiz.
yeşil gölge yeşil gölge
sosyal medyada, sözleri çocuğa ailesinin söylettiğini iddia ederek sansürü haklı gösterenleri ortaya çıkarmıştır.

çocuğun beyni yıkanmış diyenler falan var çıldırırsın.
lorquet lorquet
aferin onlara çok iyi yapıyorlar. dinlemedeikleri, konuşmaya izin vermedikleri herkes, hem de herkes, kendi yıkımlarının bir parçası olacak. istanbul seçimlerinde yeni neslin çektiği hareket gibi daha nicesi bunların suratında patlayacak. aferin lan. bizim nesilden bi bok olmadı ama bu yeni nesil kendilerini kurtarırken bizi de kurtaracaklar. liberal siyasal islama selam olsun, kendi kendinizi bitirdiniz. mitolojide görüşürüz artık ^^