kendi rakını yapıp kör olmaya teğet geçmek

feralatom feralatom
yaşlandım.
sakallarımda çok fazla beyaz var.
yaşlandım.
kulağımda çok fazla kıl var.
yaşlandım.
rakı çok pahalı ben de evde yapıyorum.

babasını rol model alan her erkek çocuk gibi ben de yeni rakıdan başka bir bok sürmezdim ağzıma.

-abi yeşil efe çok iyi
*ya bilader gay rakısı o sen yeni rakı iç

resmen hayatımın büyük bir çoğunluğu bu diyalogla geçti. masaya başka rakı gelince "oo herkes ardını dövdürecekse ben bu masadan kalkarım" diyerek ortam terk ederdim. huysuz bir adamım evet.

sonra ülkede bazı şeyler değişti. artık marketlerde rakıyı kilitli cam dolaplar içine koymaya başladılar. rakı fiyatları kontrolsüz biçimde artmaya başladı ve günümüze geldik.

şu an fiyatlar güneş gibi el yakmıyor adeta ultraviyole ışın yayıyor. plütonyumdan sonra en değerli madde rakı haline gelmiş durumda. rakıya kaynak gözlüğüyle bakıyoruz. daha abartayım mı?

rakı tüketimini çok seven insanlar olarak biz de duruma müdahale edip kendi rakımızı yapmaya karar verdik. "abi bir litre alkol , 1.5 litre su , 20 mg anason özü , çalkala 10 dakika sonra rakın hazır" furyasına biz de düştük. ben lisede eşit ağırlık okumuş , lise 1 de kimyası 0 (sıfır) gelmiş adamım , ben üniversitede çalışma ekonomisi okumuş adamım , bu tarz formüller benim kafamı karıştırır. o sebepten arkadaşıma dedim ki , hocam sen yap rakıyı ben maddi destek sağlayayım. bu başladı yapmaya. aaaaa ne kadar güzel lan rakı. içiliyor içiliyor içiliyor , 2.5 litre rakı 60 tl tutuyor , inanılmaz.

her işte olduğu gibi bu işte benim de parmağım olsun maksadıyla , kafamın basmadığı , yapılan hatayla hayatı tehdit edebilecek bir oluşun içinde benim de tuzum olsun dedim. ver lan dedim alkolü bana bu sefer rakıyı evde ben yapacam.

arkadaşlar , atam gibi bağımsızlık benim de karakterimdir fakat bu amına kodumun karakterimin bazı bugları mevcut. mesela kendine fazla güvenmek gibi ama böyle boş güven. bomboş güven ya. hiçlik. bu özgüvenle " lan 3 tane element var bunları aklımda tutarım" diyerek bir yere yazmadım. -ben size ne kadar unutkan olduğumdan hiç bahsetmedim tabi. ben bir keresinde annemin ismini unuttum ve tam 10 dakika düşündüm , sonra aklıma nüfus cüzdanına bakmak geldi. teşekkürler.-

başladım aklımdan yapmaya. 2.5 litre aslanlar gibi rakıyı yaptım hatta bir çay kaşığı şeker ekledim içine. sert olsun diye. öyle okudum sağdan soldan zamanında.

neyse büyük açılış günü geldi. zaten paramız yok. son kurşunu atmışız eczaneden alkol alarak. güzel bir masa hazırladım. arkadaşım ve eşini çağırdım eve. grand opening amk.

arkadaşımın eşi ben buna güvenmem , rakısını içmem dedi. o an arkadaşımla göz göze geldim. belli bu iş yolda bana gelirken konuşulmuş. içeri girdiklerinde zaten ellerinde şarap vardı ordan anlamam lazımdı. ben cila yapıcaz diye düşündüm ama planlar farklıymış tabi.

kesme rakı bardaklarımı çıkardım. çok özeniyorum çünkü bu ürün benim mahsülüm.

rakıları koydduk , su ekliyoruz renk beyaza dönmüyo , allah allah. biraz daha ekledik lan hala beyaza dönmüyo. dedim ki şeker ekledim ondandır. olum dedim adanalılar bunu sek içiyo , biz pomaklar neden içemiyoruz. yapıştırdık. vay anasını sikiyim ne kadar sert. her yudumu aldığımda " puh ananasını avradını " diyorum veriyorum yoğurdu ağzıma. ilk dubleden sonra ben ve arkadaşımda senkron sorunları başladı. arkadaşımın eşi konuşuyor anlatıyor. bizimkinin heralde görüntüyle ses kafada oturmuyo , kızın ağzını tutuyo dudaklarını sabitlemeye çalışıyo. benim görmede bulanıklık var.

ikinci dublelerin bir kısmını bardağa geri kalan rakıyı da tabaklara servis ettim. böyle bildiğin yoğurdun üstüne. aha beyaz oldu işte rakı diye alkış falan yapıyoruz. yapıyormuşuz , bunların hepsini eşi anlatıyor.

en son sikerim rakısını diyerek 2. dubleleri yarıda bıraktık. ben dışarı çıkalım , bir yerlerde eğlenelim diyerek herkesi balkona çıkarmışım. baya balkonda eğlenmişiz arkadaşla. ankara'nın bağları falan oynamışız. sonrası cehennem. kusma nöbetleri , evin içine işemeye çalışmalar.

sabah uyandığımda yerde yatıyordum. üşümüş olacam ki heralde üstüme halı örtmüşüm. kozalamışım kendimi.

durum değerlendirmesi için buluştuk. formül açıktı ama rakıda bir sorun vardı.

merhaba ben can. kendime çok güvenirim. benim aklım herkesten üstün. hafızam fil gibi. yazmaya inanmam.

merhaba benim adım can. ben alkol ile su oranını karıştırmışım. 1.5 litre alkol içine 1 litre su koymuşum. daha da sert olsun diye bir çay kaşığı şeker.

merhaba benim adım can. beni seven ve bana güvenen arkadaşım o günden sonra 2 gün bulanık gördüm diyor , ben karaciğer enzim testi yaptırdım.
6
feralatom feralatom
ev yapımı rakı , eczaneden alınan etil alkol ile yapıldıktan sonra yani alkolü kendiniz damıtmadıktan sonra başınıza iş açmaz. abartmak sözlük yazarının şanındandır.