kendini yabancı hisseden kıbrıslı

tekil kişilik tekil kişilik
bir milyon bile nüfusu olmayan bir yerde kendine yabancılaşmak ancak kendini matah bir şey sanmakla olabilir sanırım.
ingiliz olmayı bile tercih eder diline, kültürüne...
ama bir ingiliz olsa iyi aslında basbayağı fransızdır kendine.
türke türkten başka düşman yok demeye mi başlayacağız artık nedir!
kendini yönetecekmiş çorum'un yarısı kadar nüfusu olmayan ya da ancak o kadar nüfusu olan arkadaşlar.
bence ingilizlere özenmeyin siz çünkü bence fransızlara benziyorsunuz.
yani herşeye fransız!
hele türkiye'den karışmayın ya kimi seçerlerse seçsinler diyen ukala dümbelekleri var ya!
sen niye karışıyon sana ne ya dümbelek demezler mi adama!
ha anladım sen de kendine fransızsın ne de olsa!
anabacı vokke anabacı vokke
kıbrıslı'da uç boyuttadır ama kendini yabancı hissetme noktasında yalnız değildir. bugün suriye'deki türkmenler de yabancı hissediyor türkiye'ye karşı. ırak türkmen cephesi dediğiniz şey de doğramacı sülalesi ve enka inşaatın beslediği birkaç aileden ibarettir. yani diplerinde canlarına, ırzlarına göz dikmiş mezhepçi bir terör örgütü var. bunlar da türkiye'yle sarmaç dolaş vaziyette... niye türkiye için ölüp bitsin ki adam?

yani velhasıl türkiye nereye el attıysa çürüttü. bugün dünyada türkiye'yi araplardan başka seven yoktur herhalde. baksanıza çeşitli ülkelerin türk azınlıklarıyla bile papazız. ama ne hikmetse bizim suçumuz hiç yok, bu kendi gerçeğine fransız kalanların ipneliği hep...

"dış türkler" denilen orta asya türk devletlerine kktc'ye yaptığımızın yarısını yapsak onlarla da papaz oluruz. ama yapılmamasının sebebi de gücünün yetmemesinden yoksa "dış türkler" baya baya emperyal bir vizyon. bir gidin kktc'de yaptıklarınızı kazakistan'da yapın, ne oluyor görün. denemesi bedava... ama oralarda o işleri yapamazsınız, baştan söyleyeyim. söömürgecilik çağını kaçırdınız, kendinize 21.yy'da boşuna yeni gömürgeler aramayın. bir red alert atın, rahatlayın gelin.

velhasıl 3-5 metal fırtına ergeninin emperyal hayalleri tatmin olsun diye kendi vatanına aktarmayla uçmak zorunda olmayan kıbrıslıdır. adamlar dünyaya uçak kaldıramıyor, siz neyden bahsediyorsunuz ya?