kenevir

o kadar mutluyum ki şimdi kusabilirim o kadar mutluyum ki şimdi kusabilirim
uyuşturucu etkeni dışında gayet sağlıklı olan bir ottur. bi miktar kenevirle kaynatılan sütten gün boyu birkaç defa birer yudum içilirse, ödem hastalığında son derece olumlu etkiler görülür.

balla tatlandırılıp çayı yapıldığında ise ; öksürük , boğmaca ve ses kısılmasına iyi geldiği gibi kenevir ruh yorgunluğunu azaltır, mesane ve idrar borusu iltihaplanmalarını tedavi eder.
akçabardak akçabardak
akıllı yurdum insanının yetiştirmek için beyini tüm zeka kıvrımlarıyla harekete geçirdiği zerzevat.
afyonda eber gölünde kamışların arasına ekenler varmış mesela ya da kayısı ağaçlarının içinde saksıyla kenevir yetiştirenler.
infected infected
wipikidide yazan şekliyle: kenevir türkiye'de yetiştiği yerler: kastamonu-samsun-amasya-kayseri-sivas-izmir-kütahya-antakya(yasadışı olarak)
bitki bile izin almak zorunda yetişmek için... doğmadan önce bize sormuyolar ama
photonist photonist
eroin yapımında kullanılmaz. cannabis sativa cannabis indica ve cannabis ruderalis olmak üzere üçe ayrılır. indica upper dır yani enerji ve keyif verir sosyal olma isteği uyandırır, iştahı açar uyku halini vs alır yaprakları daha geniştir. thc diğer cannabinoid lere göre daha yüksektir. indica ise downer, olup couch lock yaşatır. uyku getirir, zihni durgunlaştırır sakinleştirir. bu yüzden gece için tavsiye edilir veya kötü ot diye bilinir. ruderalis ise cannabinoid bakımından çok fakirdir genelde daha iyi kenevir türleri üretmek çiftleşme amaçlı kullanılır.

aslında uyuşturucu değil uyarıcıdır genelde uyuştursa da.
nienna nienna
ekimi yasak değil, kontrol altındadır.

" kenevir ekimi ve kontrolü hakkında yönetmelik " tmmob ziraat mühendisleri odası " adana " antalya " aydın " balıkesir " bursa " çanakkale " denizli " diyarbakır " erzurum " eskişehir " gaziantep " hatay " istanbul " izmir " kay... zmo

kenevir ekimi ve kontrolü hakkındaki yönetmelik'e göre ekimi yasal olan iller;

madde 5- lif, tohum veya her iki amaca yönelik kenevir ekimlerine müsaade edilecek il ve ilçeler aşağıdadır. bu il ve ilçelerin dışında her ne maksatla olursa olsun kenevir ekimi yasaktır.

amasya, antalya, burdur, bartın, çorum, izmir, karabük, kastamonu, kayseri, kütahya, malatya, ordu, rize, samsun, sinop, şanlıurfa, tokat, uşak, yozgat, zonguldak -- (tüm ilçeler)


yönetmelik'teki illere yapılan değişiklikler ve eklenen bölgelere her yıl bakanlar kurulunca karar verilir ve değişiklik resmi gazete'de yayınlanır.
anarcha feminist anarcha feminist
uyuşturucudan ziyade uyarıcıdır, evet. birçok hastalığın tedavisinde kullanılmakla birlikte antidepresanların da içinde elzem miktarda bulunur. hint keneviri, marijuana, esrar, ot olarak da bilinir. birkaç ismi daha olmalıydı ama hatırımda değil. fakat, marijuana ile kenevirin ufacık bir farkı vardır. aynı bokun lacivertidir bunlar. mariyi türkiye'de yetiştiremezsin, keneviri rahatlıkla yetiştirebilirsin. ayrıca marinin çarpma olasılığı daha fazladır. bla bla bla. hepimiz mi müptezel olmuşuk.

avrupa birliğine böyle mi girmeyi amaçlıyoruz acaba?
altı minare üstü kerhane dedikleri bu olsa gerek.
ha kapaklanır mı, tabii ki.


ama bilemedim.
kararsızım.


edit: akıllara ''sanki önceden yetiştirilmiyordu?'' sorusunu getirir. bu yasallaştırma ileriye zemin hazırlamadır. okuduğunu anlayabilenlere duyurulur.
kızıl kurt kızıl kurt
devlet kontrolünde, medikal anlamda ya da sanayi ürünü olarak kullanımı yasallaşmış bitkidir.

yoksa ''oh ben samsun'da yaşıyorum, ekeyim bahçeye sarıp sarıp içeyim!'' gibi bir durum yok. her hıyarım var diyene tuzla koşmamak, iyice okuyup anlamak lazım.
serv i azad serv i azad
bir bitkidir.

insanlık tarihinin, bilinen en eski hammadde kaynağıdır. (iplik, yağ, besin, kağıt, kıyafet, sabun, organik plastik, yakıt, yalıtım, boya..)

`cannabis sativa, cannabis indica, cannabis ruderalis` türlerinin dişi çiçeklerinden elde edilen keyif verici tarafına, halk arasında esrar denilir.

coğrafyasına göre farklı isimler almış;
aslında cannabis kelimesinin kendi dillerine tercümeleridir bu çeşitliliğin sebebi.
türkiye'de esrar, jamaika'da ganja, kuzey amerika'da marijuana, fransa'da gannavuri gibi.

bilinenin aksine, marijuana kenevirin bir türevi yada türü değil,
esrara kuzey amerika'da verilen addır. bu ispanyolca ismi almasının sebebi,
kuzey amerika'ya meksika'dan göç etmiş olmasıdır.

(bkz: meksika nın resmi dili)

biyolojik açıdan özetlersek, esrar;

bitkiler aleminin,
kapalı tohumlular şubesinin,
iki çenekliler sınıfının,
rosales takımının,
cannabaceae familyasının,
cannabis (kenevir) cinsinin,
cannabis sativa, cannabis indica, cannabis ruderalis türlerinden elde edilen bir,
uçuşturucudur.

endüstride kullanım alanları ve yasaklanma sebepleri için birkaç link bırakıyorum vakti olanlara;

24 maddede geçmişten bu güne kenevire dair her şey: nedir? ne işe yarar? neden yasaktır? dünyanın çeşitli ülkelerinin çeşitli bölgelerinde tüketimi ve satışı çeşitli ölçülerde serbest olan kenevirin ekimi ve tüketimi türkiye'de yasaktır... onedio

kenevir beraat etmeli mi? - indigo dergisi dünyanın bizi üzerinden silkelemesine çok az kaldı. bu nüfus artışıyla, bu tavırda tüketmeye devam edersek tekmeyi yiyeceğiz. ağaçları yok ettik, d... indigo dergisi

kenevir yasallaşıyor: 19 ilde üretim serbest! - indigo dergisi kenevire bağlı uyuşturucu madde üretiminin engellenmesinin sağlanması için kenevirin üretimine ilişkin düzenleme yapıldı. izinli kenevir yetiştiric... indigo dergisi