kesişmek

1 /
the acme the acme
iki ya da daha fazla doğrunun en az bir nokta için aynı koordinatlardan geçmesi.. bir başka deyişle bir noktanın koordinatlarının doğruların denklemini sağlaması..
wary wary
iki karşı cinsden bireyin gerizekalılar gibi dakikalarca birbirine bakma durumu. olayın bütün saçmalığına rağmen elden fazla birşey gelmez. modern insan erkeği göğsünü şişirip gulugulu yaparak dişinin dikkatini çekemeyeceği için bir süre de olsa bu yarı felçli durma pozisyonunu uygulamak zorundadır.
fizalya fizalya
erkek ve dişi insanların üreme dönemlerinde ( 365 gün 24 saat) birbirlerinin gözünün içinden kafatasının içbükey tarafını görecekmişcesine derin bakışlar attığı, röntgen misali tam boy ve portre incelemesi yapıp, tomografi çektiği bi çeşit uzaktan tanışma durumu.
smbs smbs
muhatap ilk kez görülen biriyse, oturuyorsa ve sizden önce geldiğinden dolayı ayakta iken endamı görülmemişse asla yapılmaması gerekir.lakin siz hatun kalksın da bir endamını göreyim diye beklerken hatun yürüyerek gidebilir.sonradan anlarsınız ki hatun masanın başında zaten ayaktaymış.veya hatun ayağa kalktığında görürsünüz ki ablamız aysberg misali piramit şeklinde vücut hatlarına sahiptir, bu da sizin bir süredir gördüğünüz kısmın aysbergin yirmide birlik üst kısmına tekabül ettiğini anlamanız demektir.iki durumda birbirinden fenadır.tecrübeyle sabittir.
sevdalınız komünisttir sevdalınız komünisttir
manyakça bir eylemdir. arkada; 'bu akşaaaam ölürüüüm beni kimse tutaamma...' şeklinde müzik sağlam çalarken iki arkadaşın birbirini jiletlemesidir. hasta bir eylemdir, tavsiye edilmez.
lucius lucius
bakışmak.

- olum şu kız seni kesiyor lan
- ya bırak a.k. kuşbaşı yapsa kalkıp bakmam.

not: sarhoşken daha bi komik gelmişti lan bu.
1 /