kitap okumak

56 /
birfincancay birfincancay
kitap okumak eğer sanıldığı kadar insanı yukarı çeken bir eylem olsaydı, etrafımızda düzenli olarak kitap okuyan ama bir o kadar da düzenli olarak söylenen lafı anlamayan, kendini ifade etmekten aciz, klişelere hapsolmuş, imladan bihaber, akıl yürütmede noksan, yaratıcılığa gelince tökezleyen, çözümsüz kalan insan olmazdı.

artık herkes sürekli kitap okuyor çünkü. yalandan da değil. hakikaten okuyor.

ancak kendini değerlendiremeyen, eksiklerinin farkında olmayan kapasitesi belli bir yere kadar gelebilen insanlar için maalesef kitap okumak zaman kaybından başka hiçbir şey değildir. ben de kendimi böyle bir insan olarak gördüğüm için kitap okumuyorum. sadece mesleğime alakalı, okumak zorunda olduklarımı okuyorum. ötesi benlik iş değil.

çoğunuz için "kitap okuyun" sloganı yetersiz. "kitap - da- okuyun" denebilir anca. etrafınızın ve kendinizin farkında olun. görün. eleştirin. yaratıcı düşünmeye çalışın. becerebilirseniz düşünce tarzınızı değiştirin. kalıpların dışına çıkın.

sonra kitap "da" okuyun evet. faydası olur.
ah ya neymar ah ya neymar
uzun yıllardır işten güçten tek tük bir iki şey dışında kitap okuyamıyordum. son zamanlarda çok cahilleştiğimi ve keşke ölmem gerektiğini fark ettim. iş güç de artık sisteme girdiğinden artık kafa daha rahat.

şimdi beyler bayanlar evin bir bölümü kitaplık olacak. kitapları kazıklanmadan nereden alayım, nasıl yapayım? baya bi kitap alınacak çünkü dr'dan falan almaya kalksam en az 3-4 bin'lik oluyorum.

tavsiyeleri alayım.
8
elcordobez elcordobez
bazen ölülerle bir iletişim şeklidir. yazının bulunmasından bu yana geçen 5000 senelik insanlık külliyatından feyzler almaktır. bir nevi zamanda yolculuğun muhteşem gizi ve gizemidir.

hayvanları çok iyi tanırım. bizden tek farkları söylemek istediklerini dilleriyle anlatamamalarıdır. yoksa hissiyatımızdan vahşiliğimize kadar onlarla hiç bir farkımız yok. zira biyolojiye göre de böyledir bu iş.
fakat işte, 5000 yıl önce bir çılgınlık etmiş ve yazıyı bulmuşuz. kendimize yaptığımız en büyük iyiliktir bu insanlık olarak. doğaya tahakküm gücümüzün en önemli parçasıdır.
21. yüzyılda henüz bir kalite doğmadı. hem toplumsal, hem de bireysel yaşamların muhteşem kalite anahtarıdır kitap okumak.

gerçi okursanız ekime, okumazsanız aziz nesin'e.
56 /