kitap satın alma hastalığı

1 /
mustafa mustafa
kuru isteğin göstergesidir. insanlar iyi olmak, bilgili olmak, adaletli olmak gibi doğru olan davranışları sergilemeyi, doğru olan şeyleri yapmayı ister. insanların çoğu bunu isterken, çoğu başaramaz veya hayatın her alanında bunu sağlamayazlar.

eğer istek kuru olmasaydı yani gerçekten istenseydi, istenilen elbet elde edilirdi.

kitap okuma isteğine, bir şeyler öğrenme isteğine rağmen alınana kitapların okunmaması; kitap okumak yerine birileriyle sohbet etmeyi, gezmeyi, dolaşmayı, boş vakti başka şeylerle doldurmayı tercih etmek "kuru", "kof" isteğin göstergesidir.

bu hastalığa tutulmuş bazı insanların zengin kütüphaneleri olur, okumadıkları kitapların doldurduğu. hep okumak için almışlardır ama hiç okumamışlardır.

kitap okumayanların yarısından fazlasına sorun, kitap okumak istediklerini söylerler. sadece söylerler.
durakta bir yolcu durakta bir yolcu
kitap okuma hastalığı gibi güzel bir hastalığın evrelerinden biridir.

o kitabi satın alan , o kitabı okur arkadaş...eninde sonunda okur...evet!..

hadi o okumasa da bir okur bulunur..*
bazinga bazinga
bende "bunu aliim, bunu aliim, aa bunu da aliim, oo bunu kaçırmiim" şeklinde vücut bulan hastalık. bi de hastalıklarımın içinde en sevdiğim.
jouissance jouissance
"kitap", "satın alma", "hastalık", "kitap satın alma hastalığı".. bunlar yanyana gelebilecek şeyler değil, gidip yakınınızdaki bir eczaneden ilaç alın, bünyenize inanın daha iyi gelecektir.
abbey road abbey road
çözümü olmayan hastalıktır. kitap okumayı bırakmadıkça -ki zaten bırakılamaz- bu hastalıktan kurtulamazsınız.
ama ben bugün iyileşmek adına bir adım atmış sayılırım. iki d&r'a girdim ve hiçbir şey almadım. kendime biraz daha engel olmayı öğrenebilirsem en azından kütüphanemdekiler bitene kadar dayanabileceğime inanıyorum. hadi hayırlısı.
kkwwrrcckk kkwwrrcckk
çok güzel bir hastalıktır. böyle kitapları aldıkça insanın içini tarif edilemez bir mutluluk kaplar. sonra o kitaplar kitaplıktaki yerlerini aldığında geçip karşıdan bakınca mutluluğunuz ikiye katlanır. okurken alınan keyiften bahsetmiyorum bile!
1 /