kitapçıda sevgili olmak

wendera wendera
hep filmlerde gördüğüm ama gerek hayatta örneğine rastlamadığım bi hadise. kız elnden kitabını düşürür oğlan eğilir yerden alır ve kıza verir. göz göze gelirler ve ilk görüşte aşk olur.
biz gitsek az ötede lys kitabı bakan liseliler olur anca.
bizim millet çok kitap okumuyor olduğundan olsa gerek.
şans işte.
2
cauchy euler cauchy euler
ilgi duyduğunuz birini tesadüfen kitapçıda görürseniz mutlu olursunuz sanırım, eğer karşı tarafı da rahatsız etmeksizin hangi kitabı aldığını da görebiliyorsanız sevginizin derecesi de eser miktarda değişebilir. mesela, elif şafak gibi birinin kitabını seçerse ya da kişisel gelişim kitaplarını veya popüler kitap falan seçerse biraz moraliniz bozulabilir ama yine de kitapçıya girmesi bile devrimdir, ihtimaldir ve çok güzeldir. 15 yıl önce falan ankara'da okuyan öğrenciler olarak biz dost'un önünde buluşurduk, beklerken de uzun süre kitapçıda takılır ve beklemekten hiç sıkılmazdık. ee, haliyle de herkes benzer yaşlarda, illa ki tekrar tekrar karşılaşıyorsunuz aynı kişilerle. olur mu olur yani... bu alışkanlıklar yitmemiştir umarım.
istanbulbeyi istanbulbeyi
niyeyse başıma hiç gelmeyen hadise. şöyle bir düşündüğünde kulağa mantıklı geliyor. ama bana kimse gelip ilgisini belli etmedi şu ana kadar kitapçıda.
elfimben elfimben
-karl marx das kapital kitabim yere dustu alabilir miyim?
-ahhh hanimefendi ne kadar entelektuel bi kadinsiniz..
-demek siz de karl marx okuyorsunuz
-evet hanimefendi karl marx iyi bi kisisel gelisim uzmanidir.!!!!!!
-offff..cahil erkek hemen egitmem lazim..bi kahveye ne dersiniz.
bulaşıksüngeri bulaşıksüngeri
daha dün dost kitabevinde kitaplara bakarken kapağında homo sapiens kelimesi geçen bir kitaba doğru iki kişi yaklaştı. tam içlerinden birisi kitaba doğru uzanırken diğeri "ya boşver onu ben biliyorum homoseksüellikle ilgili." dedi ciddi ciddi ve usulca uzaklaştılar.

yüzümde ??????? ifadesiyle arkalarından bakakaldım demem o ki böyle insanlar da mevcut, sevgili umudu taşıyorsanız böyle yerlerde aman dikkat.

iyi güldüm sayelerinde, sağ olsunlar.