klibiyle dinlenmesi gereken parçalar

neverendingblueroad neverendingblueroad
evvel zaman içinde kızını delikanlılardan korumak için bir adaya yerleşen ermeni bir baş keşişin bunu yapmasını haklı çıkarır şekilde güzelliği dillere destan tamar adında bir kızı varmış. adanın çevresindeki köylerden birinde çobanlık yapan bir delikanlı tamar'a aşık olmuş. genç çoban tamar'la buluşmak için her gece adaya yüzerken, tamar da her gece, karanlıkta yerini belli etmek için onu bir fenerle beklermiş. buluştuklarında da dünyanın en mutlu iki insanı olurlarmış. 

bundan haberdar olan başkeşiş, fırtınalı bir gecede elinde fenerle adanın kıyısına inmiş ve sürekli yer değiştirerek gencin boşuna yüzüp, gücünü yitirmesine sebep olmuş. 

yüzmekten gücü tükenen, yorulan genç çoban bırakmış kendini ve boğularak can vermiş. boğulmadan önce son nefesiyle "ah tamaaar!" diye haykırmış. bunu duyan genç kız da hemen ardından kendini gölün sularına bırakmış. (bir diğer rivayet de şöyle: sivri kayalıkların olduğu yere feneri bırakıp ayrılmış keşiş ve çoban oraya doğru hızlıca yüzünce kayaya çarpıp ah tamar diye diye can vermiş ama efsane de olsa insan hangisine inanacağını seçmeli ve bana ilki daha az yaralayıcı geldiği için onu seçiyorum.) o günden sonra köylüler adaya ah tamar adası demişler, evrile evrile akdamar olmuş işte. bize de başkeşişe lanet okumak, çoban için göz yaşı dökmek, tamar içinse aşkının peşinden gidecek cesareti için bravo demek düşer. ben anlatamadım, manga'dan dinleyin anlayacaksınız. sözleri de çok yaralayıcı.