kokusu en güzel işyeri

bona fide bona fide
çiçekçi dükkanı. her girdiğimde imreniyorum yeminle. hatta söylüyorum da, ne güzel işiniz var diye. onlar da istisnasız şey diyor "dışı seni, içi beni yakar." sonra susuyorum çünkü muhabbet kesiliyor orada. sahi neden öyle diyorlar ki acaba?
neverendingblueroad neverendingblueroad
edirne'de böyle bir dükkan var. ismi hafızamda ama şimdi reklam yapıyo bik bik demesinler diye yazamıyorum. envai çeşit badem ezmesi ve çikolata satıyor. arada burnuma kokusu gelir, o özlemle badem ezmesi alırım bi yerlerden ama tadı olmaz o kokuyu almadan. bak yine özledim.
kıropapatya kıropapatya
koska. hele sabah saatlerinde dersten çıktıysak ve açsak mükemmel bi koku geliyordu aşağıya doğru. çikolata fabrikası diyen arkadaşlar elit'in fabrikasının oradan geçitler mi hiç bilmiyorum ama aşırı boğucu ve kötü bi kokusu var bi kere. bir de kebapçılar mükemmel kokuyor.
azwepsa azwepsa
seneler önce ülker'in topkapı'daki çikolata fabrikası'nda saha ziyaretine katılmıştım. çikolata fabrikasını da ekleyin listeye. bolca çikolata. tonlarca! bantlardan fırıl fırıl akan, fırınlardan şıpır şıpır damlayan...