kolay gibi görünen zor işler

1 /
gitana gitana
broşür dağıtmanın en iyi oyuncu dalında oscar götüreceği işlerdir. bütün gün ayakta durarak, insanların her an çemkirecekmiş gibi duran suratlarına gülücüklü msn ifadesi şeklinde bakmaya çalışmak takdir edersiniz ki insanın ağzına sıçar.

işin kötüsü uzatırsın, almazlar. çoğu kez söylediğini de dinlemezler. cümleyi yarıda kesersin. hemen arkasından gelene o cümleyi tekrar söylemek için kendini toparlaman gerekir. bunu 2 sn içersinde gerçekleştirmek zorundasındır.

elindeki koca deste kağıdı bitirmeye çalışırken, çoluk çocuk gelir. asabiyet zaten had safhadayken "abla bana da versene bi tane" diye yavşaklık yapar. bu arada şerefsiz patron da kuytulardan "nasıl dağıtıyor acaba" merakından seni keser durur. çoluğa çocuğa broşürü verip hem veletleri başından savmak hem de elindeki tomarı bitirmek istersin. ama patron bunu görürse çemkirecektir. öte yanda da veledin anası vardır. bakar durur. iki ucu boklu değnektir kısaca. bu durumda gülücüklü ifade korunarak "la bi sittir git başımdan" demek istersin ama yapamazsın doğal olarak. sike sike verirsin broşürü.
arada bi "neymiş o?" diye soru soranlar, elinden çekip alanlar, laf atanlar olur. insanların "3 kuruş için o iş yapılır mı?" formatlı küçümseyici bakışlarına maruz kalırsın. adres soranlar da cabası...

ama iyi yanları da vardır. bi süre sonra dağıttığın broşürü kimin alacağı konusunda uzmanlaşmış olursun, o yüzden sadece potansiyel müşterilere konuşursun, ağzın yorulmaz. sonrasında insanlarla komik diyaloglara girebilirsin. insanlara yanlış adresler tarif edip, arkasından bakıp kıs kıs gülebilirsin ki bu etik bi davranış değildir ama o kadar saat ayakta durup, konuşunca insanın akli dengesinde kaymalar olabiliyor tabi. süreklilik olmadan, kısa zamanda iyi para kazanmak isteniyorsa en iyi yollardan biridir.
eni eni
anket yapmak. lskdjfsldkfsd

cidden zordur ama. üniversitede nabız tutucaz projeiz için. soru hazırlayana kadar ayrı canımız çıktı anket yapana kadar ayrı.

ha bir de yemek yapmak.
francesca francesca
trakyalılar için h harfinin kullanılması.
telefonuna anım diye kaydetmiş eşini. bu ne abisi diyorum normalde kullanmadığım arfi! ne diye telefona yazayım diyor. (h)aklı bea!
birgecevaktikoynumagel birgecevaktikoynumagel
başka birinin size buyurduğu iş ne kadar kolay olursa olsun, yapması en zor iştir. aslında o iş yapılmak üzere planlanmıştır, başkası söylemese muhtemelen 10 dk sonra ziyadesiyle yapılacaktır. başkası buyurmasın rica ediyorum. yapacağız iş çok zevk aldığınız bir iş olsa da kan işemek gibi hissettiriyor
1 /