komutan logar ın her türlü haklı olduğu gerçeği

natilyus natilyus
filmde bu karaktere çok yanlış yapıldı kardeşim.. düşünün, siz o kadar gelişmiş bir toplumsunuz ki, başka bir gezegenden gelip, diğer gezegenleri ziyaret ediyor, onlarla tanışmak istiyorsunuz..o kadar yol gelmissiniz, ışık hızını bile aşmışsınız, 1800 lerde dünyaya iniyorsunuz, yanınızda o zamanın insanından daha zeki bir robotunuz var.. iniyorsunuz uzay gemisinden, arkada robotunuz, uzay gemisinin kapısı açılıyor, o da ne?ortadoğuda, zamanin irfanı ile ünlü türkiyesinde, o zaman osmanlı, bir yere iniyorsunuz.. karşınızda da kim var? boş zamanında sabah akşam beraber koyun otlattığı komşunun karısını otlakda nasıl tek yakalar silerim diye dusunen, karı yoksa eşeğimi nerede baglarsam rahat vajinismus kontrolü yaparım diyen ama ortamlarda ahlakıyla göz dolduran köylü kardeşimiz.. tabi köylü kardeşimiz de bos degil. o sıra demirin bile sertliğinin yanında saygı duruşuna geçecek malafatül şakşakiyesi, kendine sıcak bir yuva arıyor.. niye? çünkü komşunun karısını hayal ediyor o sıra, acaba meme kanseri olmuş mu diye? tedaviye hazır ama tabi doktor olduğunu kendisinden başka bilen yok.. logar beyin büyük büyük dedesi olan grand logar, gelir ve insanı bir şekilde selamını verir ama o da ne..? köylü kardeşimizin delikli olan herşeye tedavi uygulandığının farkında değil işte.. hadi sen gittin, robotu niye götürüyon..? anadoluya inmissin, bi de got deliği olan robotu da yanında götürmüşsün.. kardeşim damacana siliyor bu millet tozlanmasın diye.. değil insan, robotun bile anasını siler.. köylü kardeşimiz grand logar'ı tek taşla avladıktan sonra, robotun hantallığından faydalanıp, demiri demire değdiririp, meşhur uzaylıyla sevişen arkadaş oluyor artık.. tabi sevişen yersiz olur, tecavüz eden.. işte anadolu irfanı.. teknolojiye saygı duyup büyük logar'dan öğreneceklerini öğrenmek yerine, robotunun pasını alıyor.. kahveye gidince logar'n robotunu nasıl sildiğini, uzaylıyı nasıl taşladığını, yakalasa buyuk logar'i da nasıl silecegini anlatacaktı.. tabi bunları diğer goralilar duysa, büyük logar'in şerefi tuvalet paspas olacak, çok değer verdigi robotunun götüne atılan dikişlerin aslında logar'a da atıldığı afterpartylerinde manşet olacak, son şarap kadehine kadar konuşulacak, koca savaş komutanın serefi sikik bir köylü tarafından silinmiş olarak torunlara dahi anlatilacaktı.. tabi bunun ötesinde, koca gora gezegeni, savaş komutanının tozları silinmiş, boru değil yani, vasat bir dünyalı tarafından silinmiş, kolay mı?

ne dram be.. hani karınca yuvasına karıncalara selam vermeye gidip, bir karınca tarafında yatırılıp ulu orta beliniz kırıla kırıla silinmek.. ulan düşününce sinirlendim amk.. keşke o ateş topu silahı çalışsaydı, keşke elin değmişken dünyanın anasını silseydin be komutan.. bize değmez, taş ocakları bize saray gibi gelir, bi cezamı bu sanki.. bizdeki ocaklar daha berbat, bize cennet gelir oralar.. ben olsam, alev topu silahını kesin kullanırdım.. keşke sadece taş atsaydılar. robotunu sildiler ya la, belini kırdılar resmen..

arkandayım kardeşim..alev topu değil, nükleer at, güneşi sok götümüze.. hakkettik biz, eğitilmeyiz amk.. 2 yüzyıl geçti, hala değişmedik kardeşim.. türden bagımsız deliği bulunca sokan vatandaşlarımiz hala var..

edit : o işbirlikçi, yavşak göt halıcı arif'in de anasının dantellerini sileyim. sıkma canını güzel kardeşim