kotor

1 /
wondrous wondrous
doğu avrupa'nın tek fiyordu olan kotor körfezinin kıyısına konuşlanmış, adam gibi tanıtılsa ortalığa çılgın attırabilecek bir kale ve kale içi ortamına sahip siena'ya benzeyen karadağ şehri.
lorien lorien
montenegro'nun (karadağ) popüler bir şehri. james bond'un casino royal filminin belli sahnelerinde göründüğünden son yıllarda avrupa jet sosyetesinin ilgi odağı olmuştur. brad pitt ile angelina jolie bile buradan ev almak için sıraya girmiştir. kotor old town sokaklarında dolaşmak, bir tiramisu yemek ortaçağ havasını hissetmek insana keyif verir.
bir adriyatik rüyası; kotor... 7:00 güzel bir günün sabahında, dubrovnik'te gözlerimi yeni bir güne açıyorum. etraf yine alabildiğine sessiz, adriyatik denizine bir göz kırpıp ka... gezente
spas dikim spas dikim
akşam, ışıklandırılanan kalesiyle ilgimizi çekip bizi budva`ya gitmekten vazgeçiren kasaba.kale içindeki sokaklar labirent gibi ama o labirentte kaybolmak bir zevktir.cünkü bir sokaktan köşeyi döndüğünüzde büyüleyici yapılar karşınıza çıkacaktır.
turistik gibi görünsede, turizmden anladıkları turkiye`de ki gibi gelen yabancı turistleri kazıklamak olan adriyatik`in en güzel kasabalardan biri.
hoydirimeydane hoydirimeydane
üçlemeler bittikten sonra, kişideki star wars ateşini canlı tutmayı sağlayan oyun. şimdi hiç anılmıyor adı, oysa dört beş yıl önce tavan yapmıştı. şimdi dota ve lol var. kotor'a mı bakarlar?
mr mustache mr mustache
kotor körfezinde bulunan unesco dünya miras listesinde yer alan ve doğası itibariyle mükemmel bir adriyatik şehridir. kotor'da denize girebileceğiniz bir plaj yoktur ama kotor'daki eski şehri (stari grad) gezmenizi öneririm. vaktiniz ve gücünüz varsa kotor kalesine çıkın ve mükemmel manzarayı izleyin. kotor a gitmişken yine kotor körfezinde bulunan ve kotor'a araçla 10 dakika mesafe uzakta olan perast'a gidin.
dikkatsi dikkatsi
çık çık bitmeyen, fakat çıktıktan sonra da kendinizi bir süre zafer sarhoşu gibi hissettiren şirin karadağ kenti. günübirlik bir seyahat ile eski şehir de dahil olmak üzere görülebilir.
1 /