kovulmak

1 /
denizkumgüneş denizkumgüneş
uzun süreli travma yaratır. sadece bir kez başa gelmiş olsa da sonraki tüm işlerinizin aynı şekilde sonuçlanacağı hissi bünyeden, bilinçaltından ve rüyalardan kovulamaz. oysa ki insan en çok yaşayarak öğrenirdi??
turuncugemi turuncugemi
günün anlam ve önemine yazmam gereken kelime olmasına karşın bence çok anlamsız bi söz olduğu içün buraya yazmamı gerektiren başıma gelen olay.kuş gibi hafifim puşt gibi latifim.ilerleyen günlerde bakalım o hafiflik hissi nasıl değişecek
aptal değilim aptal değilim
önce şaşkınlık halim vardı. patron olacak götoğlanının söyledikleri net ve mantık dışıydı. canımı dişime takıp çalışırken ''çalışmanızdan memnun değilim'' dediğinde henüz zamlı maaşımı almamıştım bile. hoş zamlı maaşı zaten almadım, adam zam yapmamak için bahanelerini sıralamış, bahanelerinin içinde ''bu şekilde çalışmaya devam ederseniz işten çıkartacağım'' tehtitini de savurmuş, ben şaşırmış, afalllamış ve sessiz kalmıştım. hayata karşıı bir tavrı olan ben şantiye şefi olarak formenlere bu konuyu danışmış ve düşündüğüm gibi iş konusunda bir sıkıntım olmadığını, patronun zam yapmamak için götlükler peşinde olduğunu ve proje gereği makina mühendisine ihtiyacı olduğunu, blöf yaptığını anlamış, yıllarını şirkete vermiş boyacı ismail abinin ''maaşa zam yapmamak için söylemiştir abem'' cümlesini geçenlerde yaşamıştım. bizim oralarda göte göt denilir ve karşılığı verilirdi. şahsımı cumartesi günü akşam 5'e kadar çalıştırıp utanmadan arlanmadan pazar günü çağıran patron cuma akşamı sekretere anons geçip ''mesaiye şefi de yazın ebru hanım'' dediğinde yanıbaşındaydım, diktim ve yine sessizdim. bu pazartesi itibariyle hakedişin son günüydü ve hazırladığım hakedişi kontrol etmek için beni pazar mesaiye çağırıyordu. götttü ve götlük yapacaktım, yaptım. bu haftasonu istanbul'a geldim, şirketten arayan bile olmadı neden gelmediğime dair. yarın sabah muhtemelen kovarlar. kovulduğum için üzülecek bir herif değilim, işimi doğru yapıp vicdanım rahatsa rahatlığıma devam ederim, huyum kurusun. evlenecekmişim, paraya ihtiyacım varmış, bankaya borç varmış dünya sikime teyyare götüme minare, zaten uçak rötar yapmış. gece yolculuğu için ''sun'' ekspressten bilet alan aklıma sıçayım, beyin bedava mübarek. yarın beni kovamayacak bir patrona sahip olmanın sorumsuzluğunu yaşıyor atara atar gidere gider hazırlıyorum cümlelerimi. içten içe de kovulmanın vermiş olduğu o hazzı yaşamak istiyorum. sıradaki şarkı da peronda bekleyen yolculara ve bu giriyi üşenmeden okuyan yazarlara gelsin: gamlı uçak!
noldor noldor
bir proje için işe alinip, proje iptal edilince ve yeni bir proje de alınamayınca "artık bu pozisyonda çalışacak birine ihtiyacımız yok, sen yeni bir iş arasan iyi olur" şeklinde nazikçe yapılan eylemdir.
kelback kelback
müdürünün yanında oturanın alay komutanı olduğunu bilmeyip, odaya daldıktan sonraki beklenen cevabı sadece gözlerinin içine bakmak olması.
adagio adagio
verdiğim onay sonrası yanlış ürünlerin yanliş müşteriye gitmesi.müşterinin hat duruşu sebebiyle 240 bin euro fatura çıkarmasıyla gidişime kesin gözüyle bakıyordum.fakat bugün anlaşıldıki hatayı müşteri yapmış suçuda bizim üstümüze atmak istemiş ,yani hala bir işim var..
1 /