köy ütopyası

salon beyefendisi salon beyefendisi
burada adı geçen kurum ve kişiler gerçeklikle ilgisi yoktur.adı geçen kurum ve kişiler tamamen hayal ürünüdür.
-köyümüzün ağası ve kardeşi vardı.biz o ağayı pek sevmezdik.bir gün kardeşiyle arasının açıldığını öğrendik.sebebi ise artık abisinin kararlarını sorgulamasıydı.sonra abisinden gizli köyden kaçarken karısı ve çocukları alınıp ahırda hayvanların yanına hapsedildi.kardeşi kaçtı.
-ağa diğer köyün ağasını sevmiyordu.onunda kendi kardeşleriyle arasındaki anlaşmazlığı fırsat bilip kardeşlerini yanına çekip abilerine isyan ettirdi.her türlü desteği vereceğini söyledi.ve o köy karışmıştı.
-bizde artık ağanın köylüye yaptığı zulüme isyan ettik.isyanı sert şekilde bastırdı.sonra çocuklarımız yanında işe girmek istedi.babalarınız isyan etti diyip onları işe almadı.o 2 sene yağmur yağmadı.tarlalardan verim alamadık.
-ağa da evini büyütüp kat çıkmak için köylüden para toplattı.bizi çalıştırdı.para vermedi.yan köydeki ayaklanmadan millet kaçıp bizim köye geliyordu.kuraklık ve onların gelmesiyle iyicene geçim sıkıntısı çekiyorduk.ağa onları yanında işe almıştı.bizim evlatlarımızı yanına kabul etmemişti.
-yaptığı zulümler artık bizi bunaltmıştı.kaçan kardeşinden silah yardımı ve hapis eşinden de yardım alarak evinin bahçe kapısına geldik.kimisi camiyi kimisi köy giriş çıkışlarını kimisi kahveyi basmıştı.oraların yönetimine el koymuştuk.camiden kadın ve çocukların can güvenliği için evden çıkmamaları yeni bir ağa seçilip köyde istikrar tesis edilene kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurduk.
-ağanın bahçe kapısındaki adamlarıyla çatıştık.içimizdeki firarlar ağanın gücünden dolayı pes ettik.ağa artık iyicene zulmü artırmış o günkü zararları köylüden tazmin etti.artık her anlamda köylü onlara bağlıydı.faiz işliyordu.adamları köyde devriye geziyordu.artık rahat yok her adımımız izleniyordu.