kredi kartı kullanmayın

1 /
alkesh alkesh
amaç bankalara para kaptırmamaksa "kredi çekmeyin" ile devam etmesi gerekir. ama o zaman bu kadar konut nasıl satılacak değil mi?
bu alana reklam verebilirsiniz bu alana reklam verebilirsiniz
bir rte söylemi.

asgari ücreti 6000tl dolaylarına çekerse uygulanabilirliği olan bir emir. zira yeni evli bir çiftin taksitsiz beyaz eşya almasının tek yolu bu.

bankalara kart aidatlarını kaldırın diyemeyip halk'a almayın demektedir ayrıca.

yakın gelecekte bank asya gibi bir islam bankası bu konuya el atar. faiz sisteminin adını kazanç ortaklığı yapmak gibi bir kılıfla konuyu çözüme ulaştırırlar.
dumrul dumrul
tayyip erdoğan'ın bir sözüdür.

adam doğru laf ettiğinde desteklemekten gocunmam elbet. ben kredi kartı kullanmıyorum. buradan sözlükteki akp'lilere de sesleniyorum. siz de kullanmayın lan. bakın başbakanınız da söylüyor.

hadi canım... bırakın şu kartları elinizden...

erdoğan'dan vatandaşa 'kredi kartı alma' çağrısı - #politika başbakan recep tayyip erdoğan, muğla'nın fethiye ilçesinde toplu açılış törenindeki konuşmasında, açılışını gerçekleştirdikleri tüm eser, hizmet ve... radikal
dumrul dumrul
başbakanın bu açıklamasını desteklediğim için bazı göt yalayıcıların özel mesaj yoluyla "az samimi ol lan" diye viyakladıkları açıklamadır.

komik canlılar... hayatım boyunca kredi kartı kullanmadım. mevcut bankacılık sisteminin de 2001 krizinden sonra kemal derviş programıyla resetlendiğini, bu resetleme işlemini akp'nin aynıyla alıp devam ettirdiğini gayet iyi biliyorum. yani şu andaki bankacılık sistemi kemal derviş - akp ortak yapımıdır. bu durumda "az samimi ol lan" denmesi gereken kişi ben miyim yoksa baştroll "dünyaaa lideri" mi siz karar verin.

sözüm baştroll'ün takipçisi gençlerimize: kullanmayın lan şu kredi kartlarını. adam size sesleniyo. eşşek osuruyo muamelesi yapmayın liderinize.
anarşistkedi anarşistkedi
sonuna kadar haklı söz. ha başbakan burada samimi değil, orası ayrı. zira çıkış noktası bizim çıkış noktamızdan farklı olduğu gibi, bankalara karşı bu denli önleme halkı davet ediyorsa; o halde yürütmenin başı olarak bankaların haksız kazançlarını engelleyeceksin.
uzun süren rahatlık uzun süren rahatlık
yanlış öneri. kredi kartı kullanımı devletin vergi toplamasını kolaylaştırır. kredi kartı kullanma demek yerine vatandaşa kredi kartının nasıl kullanılacağını öğretmek gerekir.

aile planlaması uygulamak yerine az yap az doğur demek gibi bir durum, ne kadar iktidar bu konuda paralel bir görüş sergilemese de.
wisefat wisefat
sen vergi ödemesini bile kredi kartına kanalize edecek kadar bankaların kölesi etmişken devleti kime gazel okuyorsun canısı denilesi beyan.bir de bu gazla 2013'ün en çok kar eden 15 şirketinin 13'ünün nasıl banka olabildiğini de açıklasaydı keşke.
pool of sorrow pool of sorrow
tuzu kuru insan söylemi. keşke benim babam da tek telefonu ile bana 25 bin göndertebilse... o zaman hiç bunlara gerek kalmayacak! her şeyi peşin alacağım! bir de tabi babamın danışmanlığını yapıp ayda 52 bin lira maaş almak istiyorum ama o sonraki aşama.

başbakan bana da bir 25 binlik göndertsin, söz bir daha hiç kart kullanmayacağım! sonra babamın danışmanlığı için anlaşabiliriz!

lanet olasıca faiz lobisi! bu kartları da hep sen basıyorsun! yoksa pırlanta dışında(pırlanta özel tüketim değil! biz her gün evde pırlanta yiyoruz! hatta kardeşim kıçını elmastan başka şeye silmez!) her şeye binen ötv'ler filan hep hikaye! alım gücümüzü bu kartlar ile bitirip...

neyse bağlayamadım! sonuç olarak 25 bin göndertsin bana!

(bkz: sümeyye ye 20 25 gibi gitmesi lazım)
kaymaklı ekmek kadayıfı kaymaklı ekmek kadayıfı
ülke ekonomisinin kredi kartları + banka kredileri üzerine döndüğünü bilmeyen birey açıklaması.

son 10 yıldır kredi kartı olmadan, banka kredisi çekmeden kaç kişi alışveriş yapabiliyor, ev araba alabiliyor? bir televizyon alıyoruz 12 taksit, bilgisayar alıyoruz kredi kartına 24 taksit, araba alıyoruz kredi çekiyoruz 60 ay taksit. böyle bir ortamda sen çıkıp kredi kartı kullanmayın demek sadece lafta olan şeydir.

şu kadar söyleyeyim, mevcut kullananların yarısı kredi kartı kullanmayı bırakıp harcama yapmazsa ülke ekonomisi dar boğaza girer. o kadar bağımlıyız kredi kartlarına, kredilere artık.
1 /