kronik yorgunluk sendromu

1 /
applepie applepie
baharın gelmesiyle birlikte bazı bünyeleri max seviyede etkisi altına alan, beraberinde uyuşukluk ve miskinliği de getiren sendrom.
şekspirin sonesi şekspirin sonesi
nedeni ve başlangıç tarihi tam olarak bilinmeyen, ancak yorgunluğun en az 6 ay veya daha uzun süre devam etmesiyle ortaya çıkan bir durum olarak tanımlanıyormuş. en önemli sebeplerinin başında stres ve beslenme bozukluğu geliyormuş.
aykır aykır
ingilizcesi "chronic fatigue syndrome" olan ve sebebi tam olarak anlaşılmamış olan bir hastalıktır.
2010 yılının ocak ayında yayınlanan bir araştırma'da amerika'da cfs hastalarının %67'sinin xmrv virüsü taşıdığı tespit edilmiş. kontrol grubunda ise %3.7 imiş bu oran.
bu ilk kez kronik bir hastalık ile virüs ilişkisini gösteren bir çalışma olduğu için önümüzdeki günlerde oldukça sükse yapacağa benziyor.
bck bck
genetiğinde gezmek, yatmak, televizyon seyretmek ve yemek yemek dışında kodların bulunmadığı insanların zorla çalıştırılması sonucu bünyede oluşan tahribatın tıbbi ismi.
portgas d ace portgas d ace
boyunda, belde, dizlerde hastalıkları olan insanlarda özellikle ortaya çıkar. eğer hiç bir sorunu yoksa kronik yorgunluk sendromu olan bu insanın istediği işi yapamamak, spor yapamamak ya da bildiğin üşengeçlik kaynaklıdır.
simsim simsim
sevmediğin bir bölümde, sevmediğin bir şehirde ve sevmediğin insanlarla olunca bir ömür yorgunluk hastalığı da olabilir bunun ismi.
verbatim verbatim
dogdugum günden bu güne oldugum rahatsızlık bugun öğrendim ama tam bana uyuyor.
sevmediğin sehir boş kalabalıklar gereksiz insanlar sonrası olusabilecek hastalığımsı mutluluk hormonlarımızı kaybettiğimiz sendrom.
kendinibulamayankız kendinibulamayankız
muzdarip olduğumu düşündüğüm durum. benimki tükenmişlik sendromu gibi de olabilir. ama içiçe hepsi zaten. eski iştahım yok hiçbir şeye karşı. öyle uzaktan bakıyorum olanlara. motivasyon namına hiçbir şey hissetmiyorum, tatil planı bile yapmıyorum mesela. önceden keyifle yaptığım şeylerden o kadar keyif almıyorum. uyku ve yeme düzenim de bozuldu. dikkat problemi de var. sanırım depresyondayım o zamansjsjsk. sürekli yorgun hissediyorum diyorsanız dikkat, depresyonda olabilirsiniz!
9
1 /