kronik yorgunluk sendromu

1 /
applepie applepie
baharın gelmesiyle birlikte bazı bünyeleri max seviyede etkisi altına alan, beraberinde uyuşukluk ve miskinliği de getiren sendrom.
şekspirin sonesi şekspirin sonesi
nedeni ve başlangıç tarihi tam olarak bilinmeyen, ancak yorgunluğun en az 6 ay veya daha uzun süre devam etmesiyle ortaya çıkan bir durum olarak tanımlanıyormuş. en önemli sebeplerinin başında stres ve beslenme bozukluğu geliyormuş.
aykır aykır
ingilizcesi "chronic fatigue syndrome" olan ve sebebi tam olarak anlaşılmamış olan bir hastalıktır.
2010 yılının ocak ayında yayınlanan bir araştırma'da amerika'da cfs hastalarının %67'sinin xmrv virüsü taşıdığı tespit edilmiş. kontrol grubunda ise %3.7 imiş bu oran.
bu ilk kez kronik bir hastalık ile virüs ilişkisini gösteren bir çalışma olduğu için önümüzdeki günlerde oldukça sükse yapacağa benziyor.
bck bck
genetiğinde gezmek, yatmak, televizyon seyretmek ve yemek yemek dışında kodların bulunmadığı insanların zorla çalıştırılması sonucu bünyede oluşan tahribatın tıbbi ismi.
portgas d ace portgas d ace
boyunda, belde, dizlerde hastalıkları olan insanlarda özellikle ortaya çıkar. eğer hiç bir sorunu yoksa kronik yorgunluk sendromu olan bu insanın istediği işi yapamamak, spor yapamamak ya da bildiğin üşengeçlik kaynaklıdır.
just another false alarm just another false alarm
bir ay boyunca günde 3 doz stimol alınca acil durumlar kurtarılabiliyor. ilacın prospektüsünde 4 haftadan fazla kullanımı sakıncalıdır yazdığından daha fazla da kullanılamıyor ve eski yorgun günlere geri dönülüyor.
simsim simsim
sevmediğin bir bölümde, sevmediğin bir şehirde ve sevmediğin insanlarla olunca bir ömür yorgunluk hastalığı da olabilir bunun ismi.
verbatim verbatim
dogdugum günden bu güne oldugum rahatsızlık bugun öğrendim ama tam bana uyuyor.
sevmediğin sehir boş kalabalıklar gereksiz insanlar sonrası olusabilecek hastalığımsı mutluluk hormonlarımızı kaybettiğimiz sendrom.
1 /