kültürel zeka

gayfe gayfe
çok çeşitlendirdiler bu zeka işini yetişemiyorum artık. bizim zamanımızda bir ayku bir de eeğğku vardı. sonra sosyal zeka çıktı. david goleman abimizin bu konuyla güzel de bir kitabı vardı okuyabilirsiniz. kültürel zekayı ilk defayı duyuyorum. ben de zaten bu da yok, hojdur ama benane diyip çay koyuyom kendime. bende evde kalmış kız zekası var. türk tipi. okumuş evine dönmüş, ne yemek bilir ne bir bok, anca aileyi darlar, nurten teyzenler geliyor diyince, dışarda yiyin ben kimseye çay kahve ikram edemem valla zekasıdır. ev kızı ama ev işi yapmıyor. okumuş ama çalışmıyor göt yayıyor her türlü, bakın bu zekadır.
iche iche oldu nietzsche iche iche oldu nietzsche
geçen hafta kaldığım otelde rusça, ingilizce hiç bir dil bilmeden rus kızlara yürüyebilen sivaslı bir yiğido vardı, onunki yüksek olmalı baya. babannesiyle gelmişler tatile babanne hep sızlanıyor; ben hacı kadınım beni ne diye getirdiğiz ha buralara allah ım bitse de gitsek diye onun mesela düşüktür. uyumsuz.

ben üstsüz güneşlenen ruslar yüzünden plajda bile duramadım , bende bunun duygusal olanından hiç yokmuş hep öyle diyorlar, muhtemelen kültürel zeka da yok bende. olsa uyum sağlar kremlerdim onları ama yok.
3