kürdistan bölgesel yönetimi

1 /
lumpen proleter lumpen proleter
ırak'tan askeri olarak çekilen abd, işlerini yürütebilmek için 4 tane yeni konsolosluk kuracakmış ırak'a. üçü kürt coğrafyasına.

biri erbil, biri musul, biri kerkük'e. abd kürtlerle dostluğundan mı kuracak bunları peki?

cevap basit. 4, elçilik de basra'ya kuruluyor. petrolün sevkiyatının yapıldığı liman şehri yani. bilmem anlatabildim mi?

barzani 'sevindirici' diye buyurmuş. gözü güneyde olanlara duyrulur.
kimseoralıolmasınbendeburalıdeğilimzaten kimseoralıolmasınbendeburalıdeğilimzaten
amerikanın uzak eyaletlerinden biri olarak niteleyen yazarın öyle olduğunu sandığı şeydir.
yavruuuummm aneeem pariiiiss, türkiye zaten kimsenin yardakçısı değil. obama zaten, rte bizim yerimize konuşuyor dememişti. biz halisünasyon duymuşuz. amerika sözcülüğü yapmadı türkiye hiç. biz hep yanlış bilmişiz.

suriyede esada, halkına özgürlük ver derken, kendi halkına özgürlük vermeyi becermiş olsa içim yanmaz.
jayzad jayzad
doğu ve güneydoğu'da özerklik ya da bağımsızlık isteyenlerin derhal siktirip gitmesi gereken bölge.

zira burada size ekmek yok. sizin olduğunu sandığınız yerlere, yallah.
blackmailer blackmailer
varolmayan yönetimdir. önce 35 tane ineği sağmayı öğrensinler. sonra aşiret ağalarına kölelik yapmaktan vazgeçip yönetim kurup ondan sonra sim city i kapatsınlar.

başlığı açanın o bayrak bir yerine kaçacaktır. keza pkk sempatizanlığı yapmak ve benzeri durumlarla halkı galeyana getirip ikilik yaratmak suç teşkil etmektedir.

(bkz: bize öyle bir bilgi gelmedi)
dumrul dumrul
var olan ve türkiye cumhuriyeti tarafından fiilen tanınan özerk yapıdır. ayrıca o bayrak birinin bi yerine kaçacak olsa şu fotoğrafta yer almazdı.

gazla tuzla mideden konuşmak hoş gelebilir ama gerçeklik algınızın bu kadar bozulmasına izin vermemek sizin yararınıza... zira var olan bu yapının inşasını harıl harıl yapanlar arasında çok sayıda ülkücü ve ulusalcı da var. ihalelere koştururken, oteller, alış veriş merkezleri, resmi binalar inşa ederken ve paracıkları cebe indirirken iyi, adını anarken kötü öyle mi?
raguel raguel
öyle bir şey sadece hayal mahsülüdür.

diyelim yapıldı, kürdistan'ı ilk israil vurur.

obama islam terörünü desteklediği için hain ilan edildi zaten israil tarafından.

diğer yandan, rusya zaten obama'yı sevmiyor.
hristiyanlar ayaklandı bile ayrıca obama 100'de 39 destekle osmanlı mı kuruyor?

bizim hükümet yolcu, böyle gerçekler ve fiyaskolar var.

hem amerika, hem türkiye liderlerinin ortak özelliklerine bakarak rahatça söyliyebilirim.

obama ve erdoğan, ikisi birlikte çok fena topun ağzına girdi.
dumrul dumrul
malum... barzani sülalesi bizim tayyipgillerin ırak versiyonundan ibaret. aynı pragmatizm, aynı çakallık, aynı hırsızlık, aynı totaliter kafa...

ama söz konusu para olduğunda gayet mantıklı kararlar alabiliyorlar.
ırak kürtlerinin arap alfabesini bırakıp latin alfabesine geçmesi ekonomik ve siyasi bakımdan bizim avantajımıza.

açıkçası kürtçe bilmediğim için dilbilimsel açıdan kürtlerin lehine mi aleyhine mi bilmiyorum. türkçe açısından arap alfabesi kullanmanın kabul edilebilir hiçbir tarafı yoktu. sonuçta bütün omurgası ünlüler üzerinden şekillenen türkçe gibi bir dili ünlülerin hiç yer almadığı bir alfabeyle ifade edemezsin. kürtçedeki durum bu açıdan nasıldır yorum yapacak durumda değilim. türkiye kürtlerinin latin alfabesini sıkıntı yaşamadan çok rahat kullanabildikleri, yazılı eserler bakımından türkiye kürtlerinin ırak - suriye - iran kürtlerinden daha ileri olduğu da muhakkak. bu açıdan bakınca latin alfabesine geçiş kültürel olarak da kürtlerin lehine olabilir gibi geliyor.

her neyse... sonuçta batıyla ticaret yapmaya çalıştıkları için "seve seve" öğreniyorlardı latin alfabesini. molla takımı ağlasın şimdi biraz.
1 /