kürtçe konuştuğu için saldırıya uğramak

harici gazelhan harici gazelhan
çanakkale 18 mart üniversitesi hastanesi'nde göz ameliyatı olan 71 yaşındaki eşi bedriye yaşlı ile kürtçe konuşan 74 yaşındaki ekrem yaşlı'nın başına gelendir.

ırkçı-faşist saldırısıdır.

kürtçe konuşulması bir takım aşağılık faşist mahlukatta kırmızı görmüş öküz etkisi yaratıyor.

bu manada gayet normal hayvani bir davranıştır.

haber.sol.org.tr
elcordobez elcordobez
20. yüz yıl filozofu ismail beşikçi der ki, ''bu ülkede yüz yıldır kürtler yaşadıklarını, ermenilerse öldürüldüklerini ispat etmeye çalışıyor.''

şimdi o kadar kötü günlerden geçmekteyiz ki, kürt yurttaşlarımız bir de üzerine sadece kürtçe konuştukları için linç edildiklerini ispatlamaya çalışıyor. tiksiniyorum bu ortamdan.
bir de bu ülkede sistematik kürt düşmanlığı var diyenlerin lince uğrama hadisesi var sosyal medyada. 70 milyonluk nüfusumuzun 20 milyonunu oluşturan bir halkı anlayıp, ortak vatandaşlığı sindiremedikçe, biz türklerin de iki cihanda yakası bir araya gelmeyecek.

her hangi bir kürt ilinde, türkçe konuşan bir insanın kılına zarar getirilme hadisesi yaşansaydı eminim ki buna en büyük tepkiyi kürt yurttaşlarımız koyardı. tanrı korusun, öyle bir hadise yaşansa zaten bu tür mecraalarda ''neden hemen bütün kürtleri sabun yapmıyoruz'' türü tartışmaları başlamıştı bile.
fakat olay tam tersi olunca kendini bilmez bir kısım güruh burada ''yok abi o öyle değildir, kesin işin içinde başka iş vardır'' diyor. içlerinden de ''oh iyi olmuş'' dediklerine eminim.

vicdanımız bu kadar kuru, kalbimiz bu kadar çirkin oldukça hiç birimize iyi şeyler olmuyor. fakat kendimize o derece yabancılaşmışız ki, her gün ne kadar çirkinleştiğimizin bile farkında değiliz.
rose whisper rose whisper
ben neden ülkeyi bölmüyorum ben neden ayrı yaşamayı talep etmiyorum onlar niye ediyor diyen tuzu kuruların yaşamadığı şey. haliyle kendi olarak, kendi kültürüyle var olmaya çalıştığında dışlanan bi azınlığın haleti ruhiyesini anlamaları zor.

ben kürtlere eziyet edildi dediğimde bu bayatlamış geliyor bazılarına ya da geçmişte kalan bir şey diye savunma yapıyorlar ancak bilmedikleri ya da görmek istemedikleri çok şey var şu an da.

niye seni sevsin ki bu adamlar. acı veriyorsun onlara. senden şiddet görmemesi için anadilinden mi vazgeçmeli illa.