kuyruk

axel fox axel fox
bazı hayvanların arka tarafında bulunan kedi türündeki canlılarda denge kurmalarında fayda sağlıyan ya da sadece oynamaları için olmuş doğal canlı yapısı.
eksiksizuyum eksiksizuyum
kimi hayvanlar için önemli bir uzuv olmakla beraber kimi hayvanlar için pek bir halta yaramayan bir uzantıdır.

örneğin, çita denen hayvan hızla koşarken kuyruğu sayesinde dengesini sağlayıp keskin viraj alır. köpek denen yaratığın kuyruğu havadaysa saldırı hazırlığında, bacakların arasındaysa tırsma aşamasındadır. kedinin kuyruğu havada ve götü dışarıdaysa çiftleşme zamanı yaklaşmış demektir.

pekiii, onca hayvanda o kadar işlevli, o kadar hayvanın haleti ruhiyesini tanımlamaya yarayan kuyruk inekte neye yarar? tek bir şeye: göte konan sinekleri kovmaya.

adaletin bu mu dünya?
kazein kazein
kuruğu kesilen bi köpeğin ne duruma düşeceği hiç düüşünüldümü? sokak köpeği çetesince etrafı çevrelenip öylece kıstırılan bi köpek duygularını belli edemiyo. korksa kuyruğunubacağının arasına alıcak ama yapamıyo bu durumda bütün sokak köpeği çetesi elemanları sewimli köpüşü hırpalayıp durcak..kötü hemde çok kötü bi köpekler değil o kuyruğu kesen kişi nasıl anlıcak köpüşün korktuğunu ?
r el mayer r el mayer
erkeklerin baş bölgelerinden sarktığında çoğu zaman hoş durmayan saç tutamı. sarı, pembe gibi renklere boyayanlar da, kuyruğunu örüp önündeki kahküle fön çekenler de var. hepsini ayrı ayrı öpücüklere boğmak istiyorum.
neyçırsever neyçırsever
insanlarda olmayan; denge sağlayan, ivme kazandıran, ağaca kovuğa dolanıp sallanmaya yarayan, bazen güçlü ve kalın, bazen ince ve uzun gözlenen, çok kullanımlık vücut organı.

bizde yok, olaymış iyiymiş. ne bileyim, ayağım takıldığında dengemi daha çabuk sağlamak isterdim. sprinte çıkarken %7.34 daha ivmeli davranmak isterdim. üstü kapalı espri yaptığımda sinsi sinsi sallamak isterdim. kaşık olmadığında şekeri kuyruğumla karıştırmak isterdim. sevgilime sarıldığımda kuyruğumla bir kat daha sarılmak isterdim.

bu arada eksikliğini bu denli hissettiğimin farkında değildim. yazınca kederlendim bayağı bayağı.