laik özerk bölge gerekliliği

mordor belediye başkanı mordor belediye başkanı
malı mülkü satıp yerleşeceğim bölgedir.

düşünsenize; sevgilinle el ele tutuşup gezebiliyorsun, şort giydi diye kadına taciz yok, plajda bira içtin diye karakola götürüp ceza kesen yok, haremlik selamlık okul ve kantin yok, kısaca şu zamanda normalleştirilmeye çalışılan hiçbir saçmalık yok.

vay be çok güzelmiş lan bu, hemen olsun ne olur. aslında hatırlıyorum böyle bir yer. ben çocukken vardı ve adı da yanlış hatırlamıyorsam türkiye' ydi.
pyxis pyxis
canım türk gençliği...bu ülkeyi kendisine miras bırakan büyük adamı hiç ama hiç anlamamış özerk bölge diye zırvalıyor.
the red queen the red queen
müslümanlar şeriat istiyor ama şeriat ile yönetilen bir ülkede yaşamak istemiyor. bu yüzden böyle bir bölge kurulsa bile işgal altında kalması uzun sürmezdi.
saatli bomba saatli bomba
son secimlerin oy haritasina bakmak yeterli. 'hayir' cikan iller ulkede toplanan verginin %60 a yakini. orta anadolu ve karadeniz kan emici çomaristan, dogu anadolu kopmus zaten... ulke uce bolunmus. fiili bolunmesi pek uzun surmez.

atatürk bu halka 10 beden buyuk bir insan, kabul edilsin.
sychtianarch sychtianarch
eee bu ucubeler kaçıp kaçıp bizim kantonlara gelecekler.


ne zikim anladık. bence vizeli geçiş olmalı. saat beşten sonra şeriat topraklarına ztirip gitsinler. hem çalışan ücretleri artar. biraz zigzaglı bölünürüz ama, na yapalım...

misal, eski yugoslavya. hepsi slav. dilleri arasında bir fark yok. birbirlerini kestiler. yani ulus (moğolca) ile millet ayrı kavramlar zaten. ulysa sesleniş millete sesleniş oldu. millet değil illet bunlar. kangreni kesip atacaksın tsk da arada bölünsün. reisçi subayları ensar kontenjanından alsınlar. bizim tsk atatürkçü kalsın. silahları, donanmayı bölüşürüz. zaten donanmaya ihtiyaçları yok.

zorla güzellik olmaz. kendi sınırları içersinde tren yapsınlar. çarşaf zorunluluğu varsa da onların içişleri. bence kürtlerle anlaşırız. onlarda da bu gericilik var. islamcı kürtler çomaristan idari bölgesini tercih edebilirler. sast 5:00'ten sonra duvardan dışarı çıkacaklar yalnız. oy oranına göre bölünelim. referandum olacak elbette. ben uddua ediyorum, t.c. cumhuriyeti vatandaşı olmak için bir çok bölge çomaristan idari bölgesini istemez. bu devirde refah devleti olmak için toprağa gerek yok. parası neyse mermer, maden verir alırız.


bence iyi fikir. tahminen yeni idari haritada kurtuluş savaşında isyan çıkan bölgeler belirleyici olacak.


bunu ciddiye alıp almamak artık okuyucyta kalmış. herkesin gönlüne göre…
iche iche oldu nietzsche iche iche oldu nietzsche
ismi de benden olsun "finoland". finoland tam bir ahlak timsali, lgbt bir bireyseniz hemen yerinizi alın ve ilk gay pride da sikinizi memenizi açıp çığlık atmaya başlayın.

finolandda evli olduğu halde yeğenini siken mi ararsın, babası beyaz türk olduğu halde zenci bebek doğuran mı, arkadaşının evinde uyuşturucudan ölen evli kadın mı, avm wc sinde basılan evli kadın mı, asansörde kızını dudaktan öpen mi, amının fotosunu instagram dan atan mı hepsi var.

finolandda müslüman hariç din ayrımcılığı yok. müslümansan default yobaz, çağdışı, 5 karılı, kafa kesici bir barbarsın. ama içsel yolculuğa çıkmış modern bir dervişsen ve adriana lima tarafından boynuzlanıyorsan burası tam sana göre. yahudiler çok elit, hıristiyanlar çağdaş, alkol serbest bir kere ve asla durduk yere bir ülkeye demokrasi getirip halkını bombalamazlar.

finolandda iphone'lara kdv ötv yok, bilim ve teknoloji merkezi olacak bu güzide topraklarda her laik bir iphone sahibi olmalı. porno serbest cinsellik o kadar rahat yaşanacak ki bir zaman sonra izlenmeyecek bile, sokakalarda bdsm olacak. arabalarda ötv yok, her biriniz altiniza birer mustang çekersiniz. benzin 1 lira, yatlarla aynı para. bu kadar aydın eğitimli insanlar cumhuriyet kurulduğundan beri imkan verilmediğinden yapamadıkları icatları birer birer sıçarlar ve galaksiler arası yolculuk bile başlar, tabi ki ölümsüzlüğü de bulacak bu finolar, bugüne kadar çomarlar engelledi onları yeter.

alkol sınırsız ve her finoya devlet istihkak verecek. sağlıklı bir fino özgürce günde 5 bira içebilmeli ki çomarlar kudursun.

kavga gürültü kopmaz. öz hakiki tkp yada dsip yada chp nin eski kadroları gibi sosyal faşistler yönetir. hdp nin eşbaşkanlarından birini seçer özerk bölge içinde esenyurt a demokratik özerklik de verebilirsiniz.

parkta memesi açık dolaşan kadını gören kucuk oğlunuz baba bu ne demeyecek kadar görgülü, eğitimli ve modern bir eğitim almış olacak. hiçbir çomar güvenlik görevlisi o kadına tövbe estegfrullah bu ne hal çoluk çocuk var diyemeyecek.

sahillerde parklarda saat sınırlaması olmaksızın içilebilir topraklar buralar. rahat olun sızıp kalırsanız belediye ekipleri başınızın altına bir yastık koyup üstünüze pike çekip bir de öpücük kondurup oradan uzaklaşacak.