laptop kamerasını bantlayan insan

1 /
uhudsavasınıterkedenokcu uhudsavasınıterkedenokcu
zamanında izlemiş olduğu fazla amerikan filmlerinin kurbanı olan ve kendi çapında bir takım güvenlik önlemleri almaya çalışan çoğunlukla takıntılı ve paranoyak insanların gerçekleştirdiği eylem.bu tür insanlar zamanında yaşadıklarından ötürü müdür bilinmez,ciddi bir güven problemi yaşarlar.üzülmemesi gereken masum insanlar onlar yahu.
ve evet, ben de yaptım.
1
kedi mühendisi kedi mühendisi
olay "ya izliyorlarsa" değil, "isterlerse izlerler" mantığından hareketle başlar.

amerika diyerek, kendi ülkemizden zarar gelmeyeceğini düşünmekte bir tercihtir tabiki.
topalkırkayak topalkırkayak
kendini fazla önemsemekten kaynaklanır. kim, niye senin hayatını izlemek istesin? devlet sırrına mı sahipsin, ajanlık mı yapıyorsun.

yaptığı en ekstrem şey porno izlemek olan insanların yapmaması gereken eylem bence. raad olun olm. bize bir şey olmaz.
kızıl kurt kızıl kurt
estetik bir görünüm sağlayamadığı gibi, laptopta iz bırakan insandır.

onun yerine küçük not kağıdını alıyorsunuz, ortadan ikiye katlarken, ön tarafı biraz daha kısa tutuyorsunuz ki ekrana denk gelmesin. sonra bunu kameranın önüne koyuyorsunuz. benim arkadaşım bir casus programla kameramı açıp beni izlemişti lise zamanında, o zamandan beridir o kağıt her aldığım laptopta orada durur. ayrıca bazı modellerde kamera ışığı yok, görev yöneticisi dışında çalışıp çalışmadığını anlamanın da bir yolu yok yani.
ajankemal ajankemal
yıllardır aklımda yer eden bu düşünceye karşı siyah elektrik bandı ile çoktan önlemimi almıştım. geçenlerde pederin bilgisayarına virüs bulaşmış ve tarayıcı sayfasında da webcam ile az önce gizlice çekilmiş fotosunu koymuşlar. ayriyeten bilgisayarda hiç bir işlem yapmanıza da müsade etmiyorlar ve "şu kadar para yatırın" gibi bir ifade yer alıyor. bu olaydan da anlaşılacağı üzere haksız değilmişim. :(((
tantalos tantalos
uzun süredir yaptığım eylemdir..
anneme aldığım laptopta ilk bunu gerçekleştirdim yıllarca bantlı duruyor alet. malum neye tıklayıp tıklamayacaklarını geç öğreniyorlar.. android telefonuma da zamanla yaparım( evet bantlarım )..

kullandığınız cihazlara sızmak o kadar kolay ki.. verilen bir linke tıklamanız veya bir program,apk yüklemeniz yeterlidir...
bu yolla çokça şantaj olayı olmaktadır.
konu meme pipi meselesi değil kullanılan teknoloji hiç güvenli değil hele ki gerek mobil gerek pc için sağlam güvenlik programı kullanmıyorsanız.
1 /