lcwaikiki boykotu

1 /
r0x r0x
lcw'i teğet geçecek boykottur. çünkü müşteri kitlesinin %75inin akplilerden oluştuğundan emin gibiyim.
kırpık saçlı rapunzel kırpık saçlı rapunzel
her şeyden önce emekçilerin hakkını vermeme durumu var ise zaten boykotu çoktan hak etmiştir. ama şu an sosyal medyada " adam gibi adam lcw ibnelere gereken cevabı verdi" diyen insanların profiline şöyle bir baktım da ; onlar işçi emekçi hakkı gözetecek beyin ve vicdana da sahip değiller.
neymiş lcw gökkuşağı deseni satmayacakmış girer zara'ya , mango'ya alırız siz lan kimsiniz lcw?
dumrul dumrul
konudan bağımsız olarak, kim kime karşı yaparsa yapsın her türlü boykotu destekliyorum.

eğer insanlar ısrarcı olurlarsa boykot çok güzel bir şey. senin tüketimden gelen bir gücün olduğunu, kimsenin kimseye mahkum olmadığını, paranı nereye verip vermeyeceğini yalnızca senin bileceğini filan gösteriyor. yani bi boykota katılmamın / katılmamamın dışında bir destek bu. boykot seviyorum. aşığım. doyamıyorum.

ben zaten bu markanın müşterisi olmadığım için boykota katılıyorum, katılmıyorum dememin bir anlamı yok. benim lgbttiqxyz+'li arkadaşlara tavsiyem mevzuyu çok dilli olarak dünyadaki diğer lgbttiqxyz hareketlerine açsınlar. sonuçta lcw dünyaya açılmak için epeyce tırmalayan bir firma.

burada homofobik kalabalıktan faydalanmak için böyle bir açıklama yapıyorlarsa bu ticari bir hamledir sonuçta. belli bir pazardan daha yüksek pay kapmaya çalışıyorlar. bu da kapitalizm içinde bir firmanın hakkıdır. ama strateji oluştururken başka faktörleri de hesaba katmayı öğrenmeleri gerekir.

yurtdışına açılmaya çalışıyorsan + 1 euro 7 tl'ye denk ise + türkiye'de alım gücü sürekli düşüyorsa + ekonomi küçülme eğilimindeyse ve senin tüm bu sebeplerle mesela hollanda'da sattığın bir pantolon türkiye'de sattığın 10 pantolona denk olabilecekse homofobik olarak damgalanmana yol açabilecek bir harekette bulunmazsın.

bütün gücü ellerinde tutan bir diktanın başını islamcılar tuttuğu ve konjonktürel olarak homofobik bağırtıları yükselttikleri için lcw bu yapay rüzgarın üstüne binmeye çalışmış. ama türkiye'de ve dünyada islamcılık yükselişte değil. dünyadaki trend şu: homofobiyi lanetlemek için gay filan olmaya gerek yok. dünyaya açılmak için mabadını parçalayan bir firmanın homofobik marka olarak işaretlenmeyi göze alabilmesi ilginç.

çok tırmalamaya bile gerek yok. türkiye'deki gey hareketi kısa süreli bir uluslararası kampanya yapsa bile lcw'nin eğitimi için yeterli olacaktır.
1
kaptonur kaptonur
lcw'yi boykot ederim ama personeline maaş vermediği iddiası için. insanların cinsel tercihleri beni gram ilgilendirmez ama lgbt'yi göze sokanları da hiç sevmem. lcw'nın neden böyle saçma bir şeye yöneldiğini anlamadım. zaten müşterileri genelde lgbt gruplarına düşman. dünya üzerinde artan bu lgbt savunuculuğu kötü bir hal almaya başladı. aklıma ilk gelen atletizmdeki haksızlık örnekler çoğaltılabilir. istediğin düşünce yapısına sahip olabilirsin ama bunu insanlara zorla dayatıp destekçi aramak faşistliktir bana göre. lgbt düşüncesine nefretle bakıp onlara yaptırım uygulamak da faşistliktir.

kim kimi sikiyorsa kendi payına amk!

insanları bi rahat bırakın faşistler...
polia polia
senelerdir bilmeden boykot ettiğim marka. bunlar ilk açıldıklarında sanırım yirmi otuz yıl önce daha kaliteli ürünleri vardı. sonra ne oldu satıldı mı el mi değiştirdi bilmiyorum ama kızılayın dağıttığı saçma bir örnek ürünler gibi ve iki yıkayınca dağılan kalitesiz ürünler çıkarmaya başlayınca ben de almayı bıraktım. herhalde onbeş sene oluyordur en az. zaten sonra kapalılar için ayrı modeller dikmeleri vs çizgilerini daha da göstermişti.
şimdilerde lgbt karşıtı saçma demeçler vermeler falan hiç şaşırmadım hatta komik geldi.
zaten varoşun fakirin giydiği aldığı ürün skalası satan marka. haa bu ülkede bu krizde bu zamanda insanların hepsi boykot etmez edemez batmazlar belki ama biraz sarsılabilirler bence.

allahın homofobik sahiplerine ait dandirik ürün satan çalışanlarına ücretlerini ödemeyen açgözlü firma nolcak!
mncdprssv mncdprssv
yahu bi sikindirik habere gaza geldiniz..

aynı haberi biz de gördük fekat ne bi meyil görseli ne bir bilmem ne..

ben boykot etmiyorum çocuklar..

h&m'ciyim çümkü ben..
valiz süren alkollü adam valiz süren alkollü adam
hayatındaki hiçbir şeye etki edemeyen insanların destekçi aradığı boykottur. onlar da haklı. nike'ı vietnam'da çocuk işçi çalıştırıyor diye batırdılar, şimdi herkes yurdumda lescon giyiyor. defacto'yu fetö imamı defacto marka t-shirt giydi diye batırdılar, h&m zenci çocuğa monkey t-shirt'ü giydi diye batırdılar, facebook'u kişisel bilgileri çaldı diye batırdılar, çin'in bütün üreticilerini uygur türklerine soykırım yapıyor diye batırdılar, sıra lcw'ye geldi. üstelik lcw maaş da ödemiyormuş. ybsg be kardeşim.
anton chekhov anton chekhov
valla gereksiz gereksiz işlerde bir numarayız kardeşim. lcw sen öncelikle böyle bir karar aldıysan neden açıklıyosun, illa bir tepki geleceği belli lgbt arkadaşlardan. e onlardan tepki gelince, memleketin sosyokültürel yapısı belli karşı taraftan da tepki geleceği açık. yani aldığın bu karar açıklama yapmanı gerektirecek bir şey değil, karar al uygula mk nedir yani.

diğer taraftan, tepki de aynı derecede temelsiz. neden? lcw "bundan kelli bünyemde lgbt personel çalıştırmayacağım ya da mevcutları işten atacağım" falan demiş olsa bir derece anlarım, mk özel şirket sahibi var bilmem nesi var senin sembollerini andıran malları bulundurmak ya da satmak zorunda mı? git sen de başka yerden al. neden boykot çağrısı yapıyosun topluma? hani nerde özgürlük? o da onun özgürlüğü neticede. he böyle karar almış ve topluma duyurarak bizi ayrıştırıyo dersen onu da anlarım. ama bizi andıran mal satmıyo diye boykot yapmak neymiş bi oturup konuşsanız var ya hepinizin kafa aynı. benzer ölçüde bağnazsınız kekolar sizi.
ila ila
isteyen istediğini yapsın valla. mesela ben fairy kullanmıyorum. kullanana da kullanmamasını söylüyorum.
lgbt bireylere düşmanlığım kesinlikle yok ama cinsel karmaşıklığın normalleştirilmeye çalışılmasindan ve kabartılmasından müthiş rahatsızım.
1 /