lode runner

viola viola
atari oyunlarından biriydi sanırım. kahramanımız hem üç tane düşmanından kaçıyor hem altın tepeciklerini almaya çalışıyordu. 50 aşamaydı. orda burda çukurlar açarak koruyordu kendini. düşmanları bu çukurlara girdi mi ölüyordu ama yerine yenisi tepeden geliyordu. ortam üç dört katlıydı. tüm altınları aldı mı en üst katta bir merdiven beliriyordu ve bu merdivenden çıktı mı bir sonra ki aşamaya geçiyordu.
lightblue lightblue
oyuna başlarken başlangıç müziğinden önce select tuşuna basıldığı takdirde istenilen levelden başlanılabilen oyun. level seçmeden 4 levelden fazla oynayanı da görmedim.
talen talen
atari tarihinin en zor oyunlarından birisidir. özellikle düşman elemanlardan kaçarken yaptığınız telaş ile kendi açtığınız çukura düşmeniz oyunun olmazsa olmazlarındandır. heyecan olsun diye oyuna yüksek seviyelerden başlamaya çalışarak eğlenceyi yakalayacağınızı umut etseniz de, nafile çırpınışlara sürüklenirsiniz.
ben sensizde yaşarım ama seninle bir başka yaşarım ben sensizde yaşarım ama seninle bir başka yaşarım
bir atari oyunudur. kontrol ettiğimiz karakterin amacı tüm altınları toplamaktır. ona engel olmak isteyen 3 tane robot gibi şey vardır. bu robotlar altınlarımızı alabiliyorlar. altınları geri alabilmek için onları kazdığımız çukurlara düşürmemiz gerekli. hızlı kararlar alabilmek gerekir oyunu oynayabilmek için. zevkli bir oyundur. denemek isteyenler şu adresten oynayabilirler:
http://nintendo8.com/game/244/lode_runner/
carpee carpee
geçenlerde facebook'ta gördüğümde birkaç saniye bakakaldığım, anılarımın bir film şeridi gibi gözlerimin önünden geçmesine neden olan, ses efektlerine bayıldığım, son zamanlarda tekrar oynamaya başladıktan sonra tüm ev ahalisini esir alan saatlerce oynanılası bir oyun.
bedava sirke bedava sirke
"kum adam", "kazıcı" hatta "öbür maryo" diye adlandırıp, atariyi açtığımızda ilk baktığımız oyunlardan biriydi, nette oynama imkanı olmasına rağmen ataride oynamak hep daha zevkliydi, peşinizde koşan maskeli elemanları açtığınız çukurlara düşürüp yok edebildiğimiz kum yığınları toplayıp bölümü bitirmeye çalıştığımız bir atari oyunudur efendim,
jitemci astsubay jitemci astsubay
yeni nesil bilmez. köpek gibi zor bir oyundu. bitirince baştan başlardı ama herifler iki katı hızlı koşardı.


Lode Runner (NES)