los amantes del circulo polar

1 /
dr conners dr conners
orjinal adı los amantes del circulo polar olan ispanyol fransız ortak yapımı bir julio medem filmi. rastlantılar çerçevesinde dönen olağan üstü bir romantik film olan kutup çizgisi aşıkları, insanı boşa yaşadığına inandırıyor. anlatımı çok ağır olmamakla beraber, imgesel öğeler irdelendiğinde çok derin anlamlar çıkıyor. son zamanların belki de en iyi romatik filmi olan bu enfes eser bittiğinde etkisi çok uzun süre bünyeden gitmiyor. amelie'yle neredeyse kafa kafaya güzellikte olmasına rağmen bu kadar sene gözlerden kaçması ise acı verici.film bittiğinde 5 dakika koltuktan kalkamadım, maruz kaldığım yoğun hissiyat bombardımanı yüzünden. bu kadar mutlu bir hikayenin insanı bu derece hüzne boğması ise başarısını kanıtlıyan en önemli öğe.****
jkfl jkfl
sonu mor adamlar fıkrası gibi olan filmdir. ama enfes bir filmdir. tesadüfler yumağı insana yok ebesinin ... ali sami dedirtsede kurgusu süper olan filmdir.
mabel mabel
ana'nın gözlerinden otto kısmını tekrar izlememe konusunda kendime

ettiğim telkinlerin faydasız olduğunu az önce yüzümde kalmış olan

donmuş ifadeyle bana bir kez daha hatırlatan film.
wondrous wondrous
jeux d enfants, bu filmi 5 yıl sonrasından takip etmiş. ana joven ve sophie kowalsky'nin birbirine fiziki benzerliği dikkatlerden kaçmış olmamalı. otto'yu da birine benzeteceğiz dersek, paco de lucia'nın gençliğini tek geçerim.

dayanamadım beş dakika sonra şu edit'i yazmaya geldim: yani jeux d'enfants'da tek başına kalıp arada bir ziyaret edilen baba ekolüne kadar her şey teker teker tekrar bu filmden kopyalanmış, ayıp günah yahu.
hplovecraft hplovecraft
oldukça hoş , izlenmesi zevkli bir film. otto ve anna nın hikayeleri gerçekten insanı çekiyor. anna için daha güzel bir kız bulunabilir miymiş neymiş diye de sormadan edemiyorum. otto idare eder.
jellyjam jellyjam
öncelikle film hakkında diyeceğim izlediğimde beni zaman zaman bayan, zaman zaman heyecanlanan falan ve teknik olarak zerre kadar yorum yapabilecek birikime sahip olmadığım için yapamayacağım iyi bir filmdir.

yazar olanı için diyeceğim ise beni hiç baymayan, güldürüp heyecanlandırabilen bir yazardır. durduğu yerde durmayı sevmediği gibi seneye istanbulda olmayı planlamış sonraki sene için papua yenigine ile kayseri arasında bir seçim falan yapacak konuma gelip de fikir danışırsa şaşırmam. fikir danışıp önerilerimi değerlendirmesi baya önemli hissettiriyor. benim yüzden gidip kafasını bile kızıla boyadı ama tonunu tutturamadı. bu kadar zamandır tanışırız nickaltı falan filan yeni yazdım sebebi bak yazmazsan konuşmam falan demesi değildir. kesinlikle değildir. güzel girileri vardır. monica belluciye benzediğine aldanmayın ben benzetemedim. zaten o yüz testi beni kimlere kimlere benzetti bilemezsiniz. monicadan daha güzel zaten beş basar...
1 /