lost in space

mgun mgun
gary oldman, william hurt and matt leblanc'ın başrolleri paylaştığı 1998 yapımı aksiyon...

esas ailemiz (esas oğlan dercesine) uzayda insanlık için yaşanabilecek mekanlar aramak için özel olarak seçilip yolculuğa çıktıktan kısa bir süre kötü adamımız tarafından balkonuna top kaçmış emekli amca misali "vay efendim sen benim mıntıkama nasıl girersin" sitemleri sonrasında yoldan çıkarılır ve akabinde de olaylar olaylar...

lost in space (1998) 1 win & 12 nominations. see more awards " ın the year 2058, the earth will soon be uninhabitable after the irreversible effects of pollution and gl... ımdb

tema müziği de oldukça gazdır...


berk1905 berk1905
2018 netflix yapımı yeni dizi. baya kaliteli gözüküyor.

trailer;
konusu;
1960'ların klasik bilimkurgu dizisi lost in space'ın modern yorumu olan yapım günümüzden 30 yıl sonrasında geçiyor. uzayda sömürgeleştirmenin başladığı dönemde robinson ailesi daha iy bir dünyada yaşamaya hak kazanır. geçtikleri testler, aldıkları eğitimlerden sonra uzayda yeni bir koloni kurmak için yola çıkarlar. fakat yolculuk sırasında beklenmedik olaylar gerçekleşir ve rotalarından saparlar. bilmedikleri bir gezegene mecburi işin yapmak zorunda kalan robinson ailesi, evlerinden onlarca ışık yılı uzaklıktaki bu yerde hayatta kalmak için savaşır.

edit: 2 bölüm izledim de pek benlik değil ya.
sebebini açıklayamacağım şeylerden ötürü.
ama kalitesiz dizi değil kesinlikle.
tommyknocker tommyknocker
ikinci bölüm an itibariyle bitti ve diziyi muhtemelen bırakıyorum. ha kimsenin sikinde mi ? muhtemelen değil ama izlemek isteyen bir kitleyi de uyarmak istiyorum.

spoiler içerir ama okuyun bir şey olmaz bir gizem falan yok zaten.

nefret ettiğim bir kaç tür barındırıyor bu dizi ve bunlar gözümüze gözümüze sokuluyor. fizik mizik olaylarına girmedim ama atmosferden düşen uzay aracında o adamlar nasıl sarsılarak öylece kaldılar ilginç. bir de böyle bir riskin her zaman olduğu uçan araçlarda yerinden oynayan masa dolap mı olur amınakoyim.

dizide her boka burnunu sokan, akıllı gibi görünen ama yapma denilen şeyleri yapıp kendi başlarını ve başkasının başlarını devamlı belaya sokan çocuklar var. bunu o kadar sinir bozucu bir şekilde yapıyorlar ki hayretler içerisinde kalırsınız. yabancı biz gezegendesin, her yerden bir yaratık ne bileyim gulyabani çıkabilir bir rahat dur bir laf söz dinle aq. kimi donmak üzere olan suya atlar, oraya gitme denilen yere gider, sonra donmuş suyun içinde sıkışır kalır. analarına eve dönelim dersin sanki gavur dağında gezintiye çıkıyormuş gibi robotun düşen gemisini görmek ister taş fırtınasına yakalanırlar...vs gibi bir çomba gerilim olsun diye yapılmış şeyler.

bir de şansı devamlı yaver giden ballı bir kötü kadın var. öyle aman aman kötü değil ha. orospu çocuğu sadece işte. ve çok ballı.

ya arkadaşlar bu dizideki olaylar silsilesi final destination'ın saçma ölümlü senaryosunun ölümsüz versiyonu.

tavsiye etmiyorum.