ludovico einaudi

1 /
merdaneli çamaşır makinesi merdaneli çamaşır makinesi
hep şey derdim mesela; neden 16. 17. yüzyıllarda mozart gibi bach gibi adamlar vardı da, şimdi öyleleri çıkmıyor? neden böyle kitleleri peşinden sürükleyecek işler yapamıyor abi bu adamlar?

sonra bu italyan amcamızın işlerini inceleyince bu sığ düşüncemi gözden geçirmeye karar verdim. yani kendisinin o kalibrede biri olduğunu kastetmiyorum. sadece daha çok araştırmaya karar vermemi sağlamış olan, harika bir insandır kendisi.
vgarter vgarter
şans eseri keşfine mazhar olduğum büyük müzisyen. zorlu geçen günlerimin birinde beni i giorni ile bağlamış, sonra da kendisinden kopmama izin vermemiştir. sanki likit bir kıvamdadır eserleri, damarlarınızda aktığını hissedersiniz çaldıkları vakit ve einaudi'nin piyanodan yaptığı salında, notalar denizinde uzun bir yolculuğa çıkarsınız. artık kim bilir ne zaman gelirsiniz.
parazitoid parazitoid
normalde klasik müzikle uzaktan yakından ilgisi olmayan birine klasik müziği sevdirmiş insandır. şarkılarını dinlerken bir hoş olur içiniz. şarkı bitene kadar dünyanın en huzurlu yerindesinizdir. bu huzurun getirdiği rahatlık sayesinde uyumak istediğiniz gibi uyursunuz. rüyanızda görebileceğiniz en güzel rüya olur.
1 /