macbook pro

1 /
dev null dev null
powerbook serisinin varisi olan yeni nesil mac. bir alt modeli olan macbooktan farkları özetle entegre olmayan grafik kartı (bkz: mobility radeon x1600), daha büyük ekran (15.4" veya 17"), alüminyum kasa, alttan aydınlatmalı klavye ve haliyle fiyatıdır. ayrıca ikinci revizyonu core duo yerine core 2 duo (bkz: merom) kullanır ve firewire 800 portu barındırır, halk arasında daha az ısındığı rivayet edilir.
fıç fıç
apple ın intel işlemci kullanan notebook larıdır. minimum sisteminin amerika fiyatı $1999 dır. 15" modellerde led aydınlatmalı ekran kullanılıyor. şu anda maximum 4gb ram destekliyor. ekran kartı olarak geforce 8600m gt kullanmaktadır. ayrıca klavyesi alttan aydınlatmalıdır.

minimum sistemi (amerika için) şudur;

işlemci: 2.2 ghz intel santa rosa
ram: 2 gb 667 ddr2 sdram - 2x1 gb
hdd: 120 gb serial ata @ 5400 rpm
ekran: 15" 1440 x 900 çözünürlük led aydınlatmalı
wireless: 802.11n wireless , bluetooth 2.0 + edr
graphic: geforce 8600m gt
marla singer marla singer
toshiba'ya, genel merkezine ve de teknik servisine edilen 3 araba küfürden sonra bünyeye huzur veren alettir. hem mac osx hem de windows canavar gibi çalışır. kitlenmez, takılmaz, kendine hiç küfrettirmez. zorunlu olmadıkça windows kullanmaya gerek yoktur ama, 3ds max'inden rhino'suna kadar windows programları da çatır çatır çalışır. klavyesinin altında aydınlatmasının olması karanlık mekanlarda uzun süreli kullanımları oldukça kolaylaştırır. ses sistemi genel notebooklara göre daha kaliteli sonuçlar vermektedir. uzaktan kumandası, halihazırda bulunan mikrofon ve de kamerası, firewire'ı, mıknatıslı güç kablosu girişi kullanımda kolaylık sağlar. mac osx'ten bahsetmeye zaten pek gerek yoktur. trojan, spam korkusu olmadan deliler gibi download yapılır, internette gezilir. amule, azureus kurulur. kısa sürede, diğer notebooklardan nefret ettirir, kullanıcıyı kendine aşık eder. problemsiz bilgisayar kullanımı için idealdir. tek sorunu maliyetidir. ancak verilen her kuruşun hakkını veren bir üründür.
turkette turkette
aldığım günden beri sevip okşadığım, can yoldaşı olan zarif bilgisayarım. amerikadan alınma şansı varsa ordan almanızı tavsiye edeceğim zira sadece 2 yıllık garantiyle türkiyede 3 buçuk milyarken, amerikada aynı makine apple care 3 yıllık garanti ve iwork programı dahil 2 buçuk milyara alınabilmektedir.
sonuç olarak para biriktrip ne yapıp edip edinilmesi gereken bir şaheser.
wondrous wondrous
2.6 ghz işlem gücü, 250 gb'a kadar depolama kapasitesi ve en önemli yeniliklerden, bir süredir beklenen multi touch trackpad'li yeni versiyonu kısa bir süre önce piyasaya çıktı.
wondrous wondrous
sol tarafındaki 3.5 mm'lik el kadar kulaklık çıkışı dışarıdan hiç belli etmese de, hem analog, hem dijital*, hem de optik çıkış verebilir.

buraya girebilen toslink kablosunu tek bir firmanın üretmesi, 2 metre kablonun fiyatının da 49 yetele olmasını umursamıyorsanız dts, dolby 5.1 falan takılabiliyorsunuz. takılabilenler için (bkz: allah bereket versin)
lapislazuli lapislazuli
14 ekimde yeni versiyonu sunulan apple ürünü.


yeni alüminyum gövdeunibody, çift grafik kartı, manyetik kapak gibi özellikler eklenen ancak mat ekran seçeneği tamamen kaldırılan, 17 inch modeli yenilenmeyen notebook. profesyonel kullanıcılara hitap etmesine rağmen macbooktan firewire desteğinin kaldırılması sonucu, sadece firewire için pro olmayan kullanıcıların da tercih etmesi olası.
wondrous wondrous
şimdiki gay tasarımdan önceki delikanlı tasarımında klavyenin harf tuşları sol üst köşesinden kanırtmak suretiyle kolayca sökülüp temizlenebilmekteydi. öte yandan cursor tuşları ise aynı teknikle temizlenemiyor. bendeniz gibi hıyarlık edip klavyeye kaçan kırıntıyı temizlemek adına sol cursor tuşunu sökmeye çalışırken altındaki makas mekanizmasını kırarsanız apple imc yüzlerce yüroya klavyeyi tamamen değiştirmeye çalışır. işte tam bu durumda ebay'e gidiniz, abd'de ekmeğini mac klavyesi satın alıp parça parça satmaktan çıkaran elemanlardan birini bulup posta maliyeti dahil 6$'a 15 gün içinde yepyeni tuşunuzu edinip yerine takınız.
1 /