mado ya 742 tl hesap ödemek

1 /
gildor tulcakelume gildor tulcakelume
mado'nun müşterileri süper bir şekilde ağırlamasıdır.

gezi parkı'ndaki açıklamaları ve yaptıklarından sonra bu mekana gitmiyorum. gidenlere de çok üzülmüyorum açıkcası. iyi yapmışlar. para kazandırmaya devam...
a good day to die a good day to die
karaköy güllüoğlu'nda 1.5kg fıstıklı şöbiyet 132 lira, 1.5kg fıstıklı dolama 157 lira, 1.5kg fıstıklı baklava 121 lira.
neden 1.5 kg seçtim? çünkü en pahalı bu şekilde oluyor.
bilmem hatırlar mısın bilmem hatırlar mısın
bu fiyatlarin boyle oldugunu 14 bardak cayi, 11 dolamayi, 12 sobiyeti, 10 suyu ve yaninda dondurmayi, turk kahvesini, bircok ivir ziviri yiyip icmeden once bilmiyor muydunuz?

mado'nun avukatligini yapmiyorum, soylemek istedigim serbest ekonomik duzen diye bir seyin oldugu. fiyatlar menude yaziyor. muhtemelen 8-10 kisi bir mekana gitmissiniz, yemissiniz, icmissiniz, miktar da bu gelmis. siz yemeden once de 2+2=4 idi siz yedikten sonra da oyle, sasirilan ne onu anlamadim. aranizda kimse bu parayi veremeyecek durumdaysa bolun kisi sayisina olsun bitsin. ha yok benden 74 lira da cikmiyor diyorsaniz gitmeyin oyle mekanlara, daha ucuz yerlere gidin. ben mesela en son 3-5 yil once gitmisimdir herhalde mado denen zirva yere.
ms psilosibin ms psilosibin
valla arkadaşlar birim hesabı yaparsanız fiyatların çok da uçuk olmadığını görürsünüz.
bence normal fiyatlar.

hayvan gibi yemişler işte.
bir kişi de menüye bakmamış mı yerken, hayret bir şey.
sosyalismet sosyalismet
gezi parkı açıklamalarından tutun, pankartlarla çalışanlarının akp'yi desteklemesi zaten kapıdından burnunun uzatılmaması için yeterli sebep iken, bütün bunları ayaklar altına alıp mado'ya gidip doğranana az bile bu kazık.
aslında kazık da sayılmaz, aynı tarifeden daha büyük kazığı koç'un divanında da yersiniz.
anlaşılan amelsiz 14 kişi gitmiş. dondurmaya da doymamışlar.
anti tartar anti tartar
mado'nun sitesindeki fiyatlara göre karşılaştırma yapayım dedim, 2.6 kg şöbiyet, 2.3 kg dolama yemişler.

hadi bunları kilo olarak değil de porsiyon olarak aldıkları için fiyatın daha yüksek olduğunu hesaba katalım 2'şer kg diyelim. amk 10 kişi 4 kg tatlı yemişsiniz mado gibi bir yerde. onlar da yetmemiş gelsin dondurma gitsin dondurma. ustam çayları tazeleyim demeyi de ihmal etmemişler. hayır bir de ağzının tadını da biliyor pezevenkler. kilosu 45 tl olan fıstıklı baklavadan yememişler 85 tl olan özel fıstıklı baklavadan yemişler. hatta keşke pelit'e gitselerdi, orası daha güzel, daha kazık. 170 tl'ye pasta almış bizim arkadaş utanmadan. iyi ki pastayı yedikten sonra söyledi boğazımda kalırdı lan.

bunun bir tık üstü nusrete 4-5 kişi gidip en pahalı etleri seçip "çok pahalı, çok para verdik aq" demektir. gitme amk, illa gösteriş seviyorsan da git eşek gibi öde niye tatava yapıyorsun?
ersan kuneri ersan kuneri
lan amk hem hamuduyla yutup yiyip yiyip içmişler, herşeye ilave dondurma koymuşlar, sonra da zırlıyorlar kalın hesap geldi diye, ne olacaktı ya ?

ha bide mado yani...
die leiden des jungen emre die leiden des jungen emre
sanırım fiyattan ziyade bu kadar şeyi nasıl yedikleri merak konusu; tatlı üzerine dondurma, dolama, çay, kurabiye, baklava finalde türk kahvesi, bir de diyet kola söyleseler tam olacakmış, bu da mide kardeşim.
fiyatlar normal görünüyor, mado'dan evvel köy kahvesinde 75 kuruşa çay içiyordunuz sanırım.
lanetherif lanetherif
iyi de hesapta bir şey yok.
madoya zorla oturtmadılar değil mi?
önünüze illa bir menü geldi... değil mi?
orada çayın ve suyun ve diğer tüm ürünlerin fiyatı yazıyordu. değil mi?

eee?
mesele ne?

2 bardak çay 2 su almışsınız sanki aq.
hesapta zerre sıkıntı yok.
bu kadar şeyi kaç kişi yedi asıl mesele o!

11 dolama, 12 şöbiyet ne arkadaş?
çingene kanunları çingene kanunları
akp yalayıcısı bir mekanda bu kadar hesap az bile.
insanlar talepte bulunduklarının fiyatını bilmeden, bol keseden harcıyorlarsa afiyet olsun demekten başka bir şey düşmez bize. vurdumduymaz zengin kesimi başka azizim. mado'nun önünde kaç cana saygısızlık yapıldı yahu. her önünden geçtiğimde içeridekilere kinle bakıyorum ben şahsen. zaten müşterileri iyi yiyiciler, daha fazla ödesinler; hiç umrumda değil. afiyet olsun.
çingene kanunları çingene kanunları
devlet 55 lirasını aldı bile çoktan denilmiş, bakın ilk kez devlete katkıyı az bulduğumu belirtmek istiyorum. ben devlet olsam, bu tür yerlerde belli bir tutarın üstünde çıkan faturaya daha farklı bir kdv uygulardım. mesela 150 lira ve üstü şeklinde tükentenlerden en az %28 vergi alırım. 400 lira üstünde tükentenlerden %35 vergi alırım. hayır zaten 3 kişilik bi grup, böyle bir mekanda, 2 saatte 400 lira ödüyorsa, tüketim gücü fazladır ve dolayısıyla daha fazla vergi ödemesi gerekir. bende böyle arkadaş, ben üretmeden tüketene gaddarım. kişinin kendi üretimi yani kendi maaşı olmasa da, ailesinden yese de, paranın nereden geldiğinin önemi olmadan; direkt tüketim gücüne bakarak vergi ödeyecek üstüne.

kafelerden, minik işletmelerden de minimum vergi alacaksın ki daha çok kişi gitsin. bu ne amk böyle. dünyayı yeme gücü olan bir grup, gelip şikayet ediyor utanmadan. burda resmen devlete ödediğimiz vergileri savunur duruma düştüm. sinirimden allahu ekber deyip uzaklaşıyorum şimdi.
1 /