mado ya 742 tl hesap ödemek

1 /
a good day to die a good day to die
karaköy güllüoğlu'nda 1.5kg fıstıklı şöbiyet 132 lira, 1.5kg fıstıklı dolama 157 lira, 1.5kg fıstıklı baklava 121 lira.
neden 1.5 kg seçtim? çünkü en pahalı bu şekilde oluyor.
ms psilosibin ms psilosibin
valla arkadaşlar birim hesabı yaparsanız fiyatların çok da uçuk olmadığını görürsünüz.
bence normal fiyatlar.

hayvan gibi yemişler işte.
bir kişi de menüye bakmamış mı yerken, hayret bir şey.
anti tartar anti tartar
mado'nun sitesindeki fiyatlara göre karşılaştırma yapayım dedim, 2.6 kg şöbiyet, 2.3 kg dolama yemişler.

hadi bunları kilo olarak değil de porsiyon olarak aldıkları için fiyatın daha yüksek olduğunu hesaba katalım 2'şer kg diyelim. amk 10 kişi 4 kg tatlı yemişsiniz mado gibi bir yerde. onlar da yetmemiş gelsin dondurma gitsin dondurma. ustam çayları tazeleyim demeyi de ihmal etmemişler. hayır bir de ağzının tadını da biliyor pezevenkler. kilosu 45 tl olan fıstıklı baklavadan yememişler 85 tl olan özel fıstıklı baklavadan yemişler. hatta keşke pelit'e gitselerdi, orası daha güzel, daha kazık. 170 tl'ye pasta almış bizim arkadaş utanmadan. iyi ki pastayı yedikten sonra söyledi boğazımda kalırdı lan.

bunun bir tık üstü nusrete 4-5 kişi gidip en pahalı etleri seçip "çok pahalı, çok para verdik aq" demektir. gitme amk, illa gösteriş seviyorsan da git eşek gibi öde niye tatava yapıyorsun?
ersan kuneri ersan kuneri
lan amk hem hamuduyla yutup yiyip yiyip içmişler, herşeye ilave dondurma koymuşlar, sonra da zırlıyorlar kalın hesap geldi diye, ne olacaktı ya ?

ha bide mado yani...
die leiden des jungen emre die leiden des jungen emre
sanırım fiyattan ziyade bu kadar şeyi nasıl yedikleri merak konusu; tatlı üzerine dondurma, dolama, çay, kurabiye, baklava finalde türk kahvesi, bir de diyet kola söyleseler tam olacakmış, bu da mide kardeşim.
fiyatlar normal görünüyor, mado'dan evvel köy kahvesinde 75 kuruşa çay içiyordunuz sanırım.
çingene kanunları çingene kanunları
akp yalayıcısı bir mekanda bu kadar hesap az bile.
insanlar talepte bulunduklarının fiyatını bilmeden, bol keseden harcıyorlarsa afiyet olsun demekten başka bir şey düşmez bize. vurdumduymaz zengin kesimi başka azizim. mado'nun önünde kaç cana saygısızlık yapıldı yahu. her önünden geçtiğimde içeridekilere kinle bakıyorum ben şahsen. zaten müşterileri iyi yiyiciler, daha fazla ödesinler; hiç umrumda değil. afiyet olsun.
çingene kanunları çingene kanunları
devlet 55 lirasını aldı bile çoktan denilmiş, bakın ilk kez devlete katkıyı az bulduğumu belirtmek istiyorum. ben devlet olsam, bu tür yerlerde belli bir tutarın üstünde çıkan faturaya daha farklı bir kdv uygulardım. mesela 150 lira ve üstü şeklinde tükentenlerden en az %28 vergi alırım. 400 lira üstünde tükentenlerden %35 vergi alırım. hayır zaten 3 kişilik bi grup, böyle bir mekanda, 2 saatte 400 lira ödüyorsa, tüketim gücü fazladır ve dolayısıyla daha fazla vergi ödemesi gerekir. bende böyle arkadaş, ben üretmeden tüketene gaddarım. kişinin kendi üretimi yani kendi maaşı olmasa da, ailesinden yese de, paranın nereden geldiğinin önemi olmadan; direkt tüketim gücüne bakarak vergi ödeyecek üstüne.

kafelerden, minik işletmelerden de minimum vergi alacaksın ki daha çok kişi gitsin. bu ne amk böyle. dünyayı yeme gücü olan bir grup, gelip şikayet ediyor utanmadan. burda resmen devlete ödediğimiz vergileri savunur duruma düştüm. sinirimden allahu ekber deyip uzaklaşıyorum şimdi.
greejin greejin
biriside dememiş ki hacım bu hızla yerseniz yakında diyabet olursunuz diye. gayet normal bence hesap. özsütte aynısını ye iç en fazla kahvelerden 3 tl kar edersin
lora blood lora blood
ne yenmişse, kalem kalem yazılmış. anlamadığım şey, yemediler de yenmiş gibi mi gösterdiler. eğer öyleyse şerefsizliktir. ayrıca o kadar tatlıyı yedikten sonra, insanın aklına hesap değil de başka şeyler gelir aslında :) ama neyse..
bence buraya en az 15 kişi gitmişlerdir kesin. şahsen hem 1 porsiyon dolama hem de 1 porsiyon şöbiyeti tek başıma yemem imkansız. yiyen varsa valla helal olsun,? hem de dondurmalı falan.

ne diyelim arkadaşlar, afiyet bal şeker olsun.
mızmızkedi mızmızkedi
ya ben faturaya baktım maşallah baya iyi bir hesap gelmiş, ben yıllardır madoya gitmiyorum ama şurada düşünülmesi gereken bir nokta var. menü var menüde fiyatlar yazılı, ucuz veya pahalı. adamlar diyor bizim mekanımızda fiyatlar bu diye, madem pahalı bir mekana gittin , ya ona göre sipariş vereceksin veya cebinden parayı çıkaracaksın, veya da hiç gitmeyeceksin. bir çok mekan var onun yerine gidilebilecek , başka yeri tercih etseydiniz. ayrıca şöyle bir nokta var artık baklava, şöbiyet, dolama, kadayıf vb. tatlıları iyi bir yerden almak istiyorsan biraz parayı gözden çıkarman gerekiyor, zaten çok ucuz sayılmazlar herhangi bir tatlıcıda bile. ayrıca faturaya bakınca maşallah iştahın pek açıkmış, nerdeyse madoyu yemişsiniz yahu. hani bunu söylemek herhangi bir steakhouse da yemeyip nusret türevi bir yere gidip faturayı koyup 'yaaa ne biçim fatura buu, ne pahalıı' demek gibi geliyor bana.
deepdarkbluesea deepdarkbluesea
toplamda 73 parça ürün tüketilmiş parça başı 10 tl den 730 lira eder ki kdv yi düştüğümüz zaman parça başına 9 küsür lira tutar. bu da marka değeri olan ve pahalı olduğu bilinen bir mekan için kabul edilebilir bir paradır.

not: mado ya verdiğiniz parayla acırım
ilave: tanesi 2 liradan çay ocağında 70 çay içsen 140 tl ödersin en pahalı çayın kilosu 30 tl oturup 1 kilo çaydan kaç bardak çay çıkar diye hesaplarsan işin zor arkadaş evden dışarı çıkma
1 /