mallık

1 /
16 inç fileli çorap 16 inç fileli çorap
lamerlik diye de tabir edilir..malların en sevdikleri şarkı boat on the river,en sevdikleri film requiem for a dream'dir..mal bu yaa diye yüzüne vurmak lazım,asla çekilmez..söylediğin her şeyi anladığını düşünür,sığdır mallar.."haaa evett" derler ve anılarını anlatmaya başlarlar ama alakayı kuramaz..maldır o.malsın olum sen!! derim ben onlara..şaka sanar güler..lamerdir lamer..
nell nell
bazen kendi çabalarımla içine düştüğüm durumdur mallık.. bazense öküzler tarafından hissettirilen duygudur.. en nihayetinde bok gibi hissetmektir
düzen ve kargaşa düzen ve kargaşa
entel ayaklarına yatıp, kuralları ve doğruları kendi şeyinin keyfine göre değiştirebileceğini zannetmek, doğrusu anlatılmaya çalışıldığında ise doğruları anlatmaya çalışanları duymazdan gelip üstüne üstlük onlara efelenmek, afkurmak, kulaklarını kapatıp dayılık taslamaktır. öküzlüktür.
trişka trişka
arada bir herkesin başına gelebilir. dikkatsizlik ile birleşirse fena olur, komik olur.

şöyle örnekleyebiliriz:

bir süre önce olay bölümünde itü sözlük makina zirvesi şeysini gördüm, geçtim.
sandım ki makina mühendisleri ile alakalı bir durum var. neyse "banane yaav" dedim. ben ki mühendisliği denemiş, üç senesini vermiş becerememiş bir biyologum.

zaman zaman başlıklarda bu * başlık gitti geldi, allah allah dedim ne çok ilgili varmış

sonra dün gece televizyonda sarı sarı kağıtlarda itü sözlük oy verecek falan filan yazılarını okudum. "aa" dedim "buraya da gitmişiz ne iyi".
sonra bu sabah sözlükteki başlıklarda dün geceki programa katılmış şarkıcıların isimleri fink atıyordu. vay be dedim herkes izlemiş.
sonra farkettim ki bahsi geçen makina bu makina.
"haa" dedim "mal mıyım neyim"
zaknafein zaknafein
mallıkla ilgili bir şey yazdığım vakit, üzerine alınma eylemidir.ayrıca üzerine alınması gerekendir mal olan kişi.

edit : bu giriyi okuyunca sinirlenen yazarlara armağan ettim.
ne içersen iç su iç ne içersen iç su iç
aynı gün içinde yapılmış iki çeşidiyle açıklayayım:

*evden yemek yemeden çıkarsınız, arkadaşlarla buluşursunuz, nasıl geliştiğinin farkına bile varmadan arkadaşlarınıza yemek ısmarlamışsınızdır ve onlar yemeklerini yerken "yok, ben aç değilim. aç olsam alırdım abi" deyip eve aç dönersiniz. eve döndüğünüzde "sen dışarda yersin diye sana yemek ayırmadık" cümlesiyle karşılaşırsınız.

--ikinci olay ilkinden eve dönüşte gerçekleşiyor--

**yolda iki tanıdıkla karşılaşır ve aynı otobüse binersiniz. onlar da birbirini tanıyordur. otobüs doludur ve ayakta gidiyorsunuzdur. siz sırtınızı cama yaslamışken iki arkadaş karşısınızda ve yüzleri size dönük sohbet ediyorlardır. bir şekilde muhabbet kimin daha iyi esrar içtiğine gelir. ikisi de sidik yarıştırmaya, birisi kova yaptığını anlatmaya, diğeri esrar satan adamlarla takıldığını söylemeye, sonra diğeri biz lisede o.ç.'ydik der gibi "esrarı evde yetiştiriyorduk oğlum" kıvamında konuşmaya başlar. sizin gözünüzse hemen ikilinin bir kaç kişi ötesinde sizi dinlediği her halinden belli olan polis memurunun, köşeleri, kırmızı man otobüsün akşam vakti solgun solgun yanan ışığıyla parlayan rozetindedir.
1 /