maraş otu

kıytırık kıytırık
bildiğimiz sigara kağıdına bohçalama modeli sarmak suretiyle, dil altı veya alt dudak ile dişler arasına yerleştirilerek kana karışması sağlanan bir nevi bölgesel keyif verici.
koraykan1 koraykan1
ilk kullanmaya başladığında ucuza bulabileceğin kafa olmak için tek araçtır en iyi en pahalısı 1 veyahut 1buçuk türk lirasıdır. vucüt bağışıklık kazanana kadar iyi güzel kafa döndürür belli bi süre sonra bir etki yapmaz olur fakat aynı sigara gibi sabah kalkınca içtiğin ilk sigara gibi attığın ilk otta çok az da olsa seni güzelleştirir.
pergel pergel
kahramanmaraş ve cevresinde sık kullanılan bir ottur. yeşil renkte ve toz kıvamnda olup kokusu kınayı andırmaktadır. malzemesi ise meşe külünden ve deli tütün diye bilinen yabani tütünden oluşur. genelde insanlar sigara kullanmamak ya da sigarayı bırakmaya çalışırlarken bunu kullanmaya başladıklarını söylemektedirler. küçük poşetler içinde olan bu otu genelde alt dudak bölgesine, diş ile dudak arasına dökülerek kullanılmakta. ancak tütün yaprağına sarıp alt dudak veya üst dudağa koyularakta kullanılabilmektedir. tütün yaprağına sarılıp konulması daha kolay kullanım sağlamakta böylece sürekli tükürmek zorunda kalınmıyor ve ot ağızdayken daha rahat konuşulabiliyor. ayrıca otun kötü tadı ağzınıza gelmeyip mide bulantısına neden olmasınıda engelliyor.

aslında otun etkisi birazda kalitesine ve soğukta bekletilmesine göre değişmektedir. iyi kalitedeki bir otun etkisi yaklaşık 5 dakika kadar sürüyor, bu süre zarfında parmak uçlarında hafif bir uyuşma oluyor bununla beraber beyninde rahatlamayla başlayıp hafif bir uyuşukluk hissediliyor.

sürekli ve sık kullanıldığında özellikle tütün yaprağına sarılmadan kullanıldığında diş etinin çekilmesine, ağızda konulduğu bölgede yaraların oluşmasına, en kötü ihtimallede o bölgedeki dişlerin dökülmesine neden olabilir.
nen var kuzum nen var kuzum
kafa yaptığına şahit olmadığım legal madde. sigarayı bırakmak için birçok arkadaşımın tavsiyesi ile 1 ay boyunca kullanmıştım . eh birazda işe yaradı yalan söylemeyeyim. ama bu otu her kullandığımda ağızda kötü bir tat, ağızın uyuşması ve mide bulantısı gibi dezavantajları vardı . sigara içmek daha mantıklı gelmişti. bu maddeyi bıraktım ve yeniden sigaraya alıştım. ama dediğim gibi bende hiç kafa yapmadı ( bir çay bardağı bira ile sarhoş olan bir tipim normalde ).

merak edenler için gaziantep'te ki kilis garajında her dükkanda satılan yasal madde.

kullanımı: çarşaf , pamuk ve ya peçete içerisine konulur bu madde. parçalanmayacak şekilde katlanır. dudak - diş arasına sıkıştırılır . sakın parçaçıkları yutmayın , kusarsınız. tükürüğünüzüde yutmayın o da mide bulandırır. ağız uyuşmaya başlayınca çıkarıp atın .

edit: kimseyi özendirmek istemem , sadece merak edenler için yazdım bunları. ama hiçbir işe yaramayan gereksiz bir maddedir bu. fazla birşey beklemeyin .