masumlar apartmanı

gayetnet gayetnet
uzun zamandır trt'den çıkan en iyi iş.

yönetmeni,oyuncuları,konusu ve işleyişiyle ilk bölümden takip listeme eklendi.

yalnız herkes bir yana merve dizdar oyunculuğu bir yana. hatun resmen yaşamış rolü. acayip keyif aldım izlerken.

çok çarpıcı bir hikayesi var ,umarım bozmadan devam ederler bu şekil.
dengesiz26 dengesiz26
ufff be safiye tam bir corona savaşçısın ama nolucak o su faturası?

bu işin şaka kısmı.. artık merakla beklediğim ikinci dizim var. inşallah saçmalamazlar.. o kadar güzel oyuncular o kadar müthiş performanslar sergilemişler ki oynamamışlar döktürmüşler. hele (bkz: ezgi mola) ve (bkz: merve dizdar)
godotyubekleyen godotyubekleyen
ilk bölümü izledim, merakla ve ürpererek izledim hem de. evet bazı yerlerdeki yavaşlatılan görüntüler aha türk dizisi işte hissiyatı yaratsa da genel itibariyle güzeldi. merve dizdar ve ezgi mola'nın kardeş olması çok iyi olmuş. yaşayarak oynuyorlar. harika.
şuraya tolstoy'un sözünü bırakıyorum.
"mutlu aileler birbirlerine benzer, her mutsuz aileninse kendine özgü bir mutsuzluğu vardır."
rose whisper rose whisper
diziyi tesadüfen izlemeye başladım ama hoşuma gitti. sürekli sırıtarak izliyorum esas kız ve adamın sahnelerini. çok tatlışlar bence. birbirlerine yakışıyorlar.

ayrıca bana oyuncuların hemen hepsinin oyunculukları çok doğal geldi. diyaloglar yaz dizilerinde olduğu gibi basit ve derinliksiz değil. klişeler az. her karaktere çalışılmış gibi. kötü dizilerdeki gibi aşıkların etrafındaki herkes figüran işlevi görmüyor.

herkes merve'ye değinse de ezgi mola da genelde komedilerde oynayan biri olarak gayet iyi oynuyor. ödüm kopuyor kadını görünce. aşırı gerçek ve ürkütücü bir karakteri oynuyor.
jitemci astsubay jitemci astsubay
trt'nin bir kaç gündür sürekli ilk bölümünü verdiği dizi. arkasında kim var anlamadım da anladık ilk bölüm / yeni dizi. tüm yayın akışı neden buna ayrıldı anlamak güç. gerçi trt'de mantık aramak da zor.
3
someonelikeyou someonelikeyou
kendimden beklemediğim şekilde hoşuma giden dizi. bir tane psikolojisi düzgün insan yok şuan için. karakterler kasvetli ama izletiyor kendini.
han: esas oğlan.birkan sokullu ahh canım o nasıl bir gülümseme, o nasıl saçlar. bu bakışlar çok can yakar. sorunlu evin sorunlu çocuğu ama çaktırmıyor şuan. gizlice kağıt filan toplayıp saklıyor ama olsun. çok tatlı, çok açık yürekli herkese lazım böylesi.
inci: esas kız. farahcım zeynepcim ne sempatik bir kızsın sen öyle. ne işin vardı o alkolikle. dedesinin baskısı, sorumluluklar ve safiye. bunlar tüketir bu kızı.
safiye: ezgi mola iyi oyuncu. hep güleç kız gitti yerine bambaşka bir şey geldi. anasının baskısı ile obsesiflik ,şizofreni gezip gidiyor. çok kırılmış, yorulmuş kurban olsun ablan sana.
gülben: görümcelerin savaşındaki fettan kızın yerini südüklü kız almış. safiye'nin baskısından kız da obsesif korkak bir şey olmuş. onun da platonik aşkını çok izleriz gibi.
neriman: deli ablalarının arasında ergenliğini yaşamaya çalışıyor.inci'nin kardeşi ile bir ergen aşkı olcak gibi. sanırım stresten egzama oldu çocukcağız.
trt'den beklemediğim kadar güzel dizi.
buralar dolar yakında.(bkz:swh)
sonradan gelen edit: abv oğlanı hijyenle nasıl delirttilerse onca paranın içinde kağıt topluyor be.
jitemci astsubay jitemci astsubay
sosyal medyanın yeni viral dizisi. kaç bölüm bu gazla gider bilmiyorum ama bir kaç sene önceki azra kohen fırtınasının yerini şimdi de gülseren budayıcıoğlu almış gibi duruyor. kadının hikayelerinin 2 kanalda 3 dizisi oynuyor yanılmıyorsam.

bu dizinin ilk iki bölümüne de trt sürekli verdiği için parça pinçik de olsa göz gezdirdim. fena başlamadı ama bu hikaye nereye kadar gider bilmiyorum. bir iki sezon çekip güzel bir final ile bitirirlerse damaklarda hoş bir tat bırakabilir. ama trt'nin tekrar işinin bokunu çıkarmaması lazım. ilk bir kaç bölüm neyse de yoksa zamanla sıkacaktır.
baseline baseline
son yıllarda izledigim en başarılı yapım.

bir sonraki bölümü için (bkz: lost) ve (bkz: oz) ve (bkz: this is us) bu derece heyecanla bekliyordum dediğim doğrudur.

herkesin emeğine sağlık, teşekkürler...

ps: yazarken spoiler konusuna dikkat pls.